TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe zasady MZ: Koszalin i po dwa autobusy na kursie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 24.03.2020 19:00:48
Nowe zasady MZ: Koszalin i po dwa autobusy na kursie; fot. MZK Koszalin

Po dwa autobusy tej samej linii będą jeździć na trasie, którą zwykle komunikacją miejską podróżuje co najmniej 15 pasażerów. Komunikaty słowne i głosowe o konieczności zachowania dystansu od współpasażerów pojawią się w autobusach – poinformował PAP prezes MZK Andrzej Bacławski.

Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie (Zachodniopomorskie) powiedział, że dodatkowe obostrzenia dotyczące podróżowania komunikacją miejską w stanie epidemii wprowadzone zostaną, zgodnie z rządowym apelem, od środy.

Dwa autobusy

Bacławski poinformował, że MZK prowadzi monitoring liczby pasażerów podróżujących autobusami konkretnych linii. Na te trasy, którymi jeździ w określonych godzinach co najmniej 15 osób, wyjadą jednocześnie dwa autobusy tej samej linii, by każdy mógł zachować bezpieczna odległość od siebie.

"Nie będziemy zaklejać siedzeń, które powinny zostać puste. Kierowcy nie będą także wychodzić do pasażerów i informować, które miejsca powinni zająć. To byłoby zbyt ryzykowne. Nie możemy narazić naszych pracowników na zakażenie czy na kontakt z chorym, co skutkowałoby kwarantanną w zakładzie, a nawet zawieszeniem kursów" – zaznaczył Bacławski.

Informacje głosowe

Podkreślił natomiast, że w autobusach oraz w centrum przesiadkowym pojawią się komunikaty słowne i głosowe, informujące o konieczności zachowania bezpiecznej odległości co najmniej jednego metra od współpasażera.

Otrzymają je także użytkownicy mobilnej karty miejskiej, których jest ok. 5 tys. Informacja o obowiązujących obostrzeniach ma być umieszczana na przystankach MZK.

We wtorek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu ograniczeń dotyczących poruszania się w komunikacji publicznej. Jak podano w informacji na rządowej stronie gov.pl w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta; jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
rząd
Koszalin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....