TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe słupki przystankowe w Poznaniu
POZNAN.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 04.01.2019 14:59:41
Nowe słupki przystankowe w Poznaniu (foto: poznan.pl)

Na ponad 450 poznańskich przystankach postawione zostaną nowe słupki z gablotami. Znajdą się w nich rozkłady jazdy oraz niezbędne dla pasażerów informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej i taryf.

Podglądając inne miasta w Europie i Polsce, zleciliśmy przygotowanie nowego projektu słupka. Znalazły się na nim informacje czy jest to przystanek autobusowy czy tramwajowy, jego nazwa oraz jakie linie się na nim zatrzymują. Powstała też gablota, do której wkładane będą formatki z rozkładami. Przygotowany został projekt, który zyskał akceptację m.in. plastyka miejskiego Piotra Libickiego oraz Zarządu Transportu Miejskiego - informuje Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Do tej pory papierowy rozkład wyklejany był na zabezpieczoną przed opadami blachę. Przy każdej zmianie była ona odkręcana i przykręcana. Czynności te powodowały niszczenie zarówno słupka, jak i płytki z rozkładem. W przypadku gablot rozkłady jazdy, po jego wydrukowaniu, będą umieszczane w specjalnych "kieszonkach".

To co dzisiaj można oglądać jest efektem wielu spotkań z MPK i ZTM. Ten przystanek to tylko część spójnych zmian estetyki widocznych w całym mieście. W 2017 roku pojawił się między innymi nowy system informacji pasażerskiej z nowym oznakowaniem linii tramwajowych i czytelnymi nazwami przystanków na wiatach - mówi Piotr Libicki.

Na razie w ramach testów stanęły pierwsze dwa słupki. Jeden na przystanku tramwajowym "Pl. Wiosny Ludów" przy Kupcu Poznańskim, a drugi na przystanku autobusowym przy ul. Przybyszewskiego.

Testy chcemy prowadzić mniej więcej do kwietnia. Później, jeśli sprawdzi się funkcjonalność gabloty, a mieszkańcom będzie się podobała jego estetyka, będziemy prowadzić cykliczną wymianę słupków na innych przystankach tramwajowych oraz autobusowych - wyjaśnia Wojciech Tulibacki.

Docelowo wszystkie słupki, których jest 458 na terenie Poznania, mają być wymienione. Być może pojawią się one też w osiemnastu gminach aglomeracji, z którymi współpracuje ZTM.

Ważny jest nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność dla pasażerów, jak np. wysokość zawieszenia gabloty tak, żeby była ona dostępna i czytelna między innymi dla osób na wózkach - podkreśla Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

W gablocie znalazły się wszystkie najważniejsze informacje dla pasażera. Oprócz rozkładów jazdy także informacja o taryfach i tzw. podwieszki na żółtym tle informujące o zmianach w komunikacji miejskiej.

W nowych gablotach znajdują się rozkłady jazdy, które zaczęto wprowadzać w tym miesiącu. Podstawową zmianą jest możliwie jak największa czcionka z godzinami odjazdów w ramach stałego formatu rozkładu jazdy. Są też kolorowe numery linii tramwajowych, a na lewą stronę została przeniesiona lista przystanków. Takie rozkłady pojawią na wszystkich przystankach w ciągu kilku miesięcy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Poznań
przystanek
  • Piotr Marczak – 04.01.2019

    Aktualnie na przystankach bez wiaty rozkłady są przyklejone do kawałka blachy na słupku, więc takie rozwiązanie na pewno jest estetyczniejsze ;)

  • Peter Kaminski – 04.01.2019

    Rozkłady tego typu w Łodzi od dawna.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....