TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe rozkłady jazdy autobusów kurujących do Rumi
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.01.2020 14:30:27
Nowe rozkłady jazdy autobusów kurujących do Rumi

Z dniem 11 stycznia 2020 r., wprowadzone zostają nowe rozkłady jazdy linii J, R, 84, 87, 181, 187, 700 i 710, kursujących w sieci ZKM Gdynia.

Zmiany polegają na:

Linia J

W związku z koniecznością racjonalizacji obsługi komunikacyjnej oraz w celu wprowadzenia identycznych standardów częstotliwości na liniach J i 8 (linia obsługiwana przez MZK Wejherowo), wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy autobusów linii J, zakładający wprowadzenie 40 minutowej częstotliwości kursowania autobusów w czasie szczytów przewozowych w dni powszednie. Ponadto w celu realizacji postulatów pracowników Szpitala w Wejherowie dojeżdżających z Rumi, zmienione zostają godziny odjazdów następujących kursów:

z Rumi Partyzantów z godz. 6:12 na 6:02 w soboty, niedziele i święta;

z Rumi Partyzantów z godz. 18:07 na 18:02 w dni powszednie;

z Rumi Partyzantów z godz. 18:08 na 18:03 w soboty, niedziele i święta.

Linia R

W dni powszednie zmienione zostają godziny odjazdów w czasie szczytów przewozowych oraz w godzinach wieczornych. W wybranych porach zmniejszona zostaje częstotliwość kursowania linii. W soboty i niedziele zmienione zostają godziny odjazdów w godzinach ok. 19-21.

We wszystkie dni tygodnia uruchomiony zostaje dodatkowy kurs z Kaczych Buków do Rumi o godz. 22.38 (przyjazd do Rumi o godz. 23:35). Kurs ten będzie skomunikowany na przystanku Wzgórze Św. Maksymiliana SKM z autobusem linii S umożliwiając przesiadkę z Sopotu w kierunku Rumi oraz z Karwin  w kierunku Pustek Cisowskich.

Linie 84 i 87

W celu ograniczenia wykonywania kilometrów na terenie Redy, zapewnienia większej punktualności oraz w związku ze zmianą trasy linii nr 8 obsługiwanej przez MZK Wejherowo, wprowadzone zostaje nowe miejsce zatrzymania autobusów linii 87 w Redzie przy Aquaparku. Autobusy nie będą dojeżdżać pod budynek Auqaparku, a kończyć bieg w zatoce przystankowej zlokalizowanej przy granicy Redy i Rumi, po zawróceniu na rondzie u zbiegu ul. Morskiej i Bosmańskiej (ok. 200 m. od budynku Aquaparku).

Ponadto, w celu wyeliminowania pomyłek pasażerów, w kursach do Redy, autobusy linii 87 nie będą zajeżdżać na przystanek Centrum Handlowe "Port Rumia" 01. W zamian obowiązywać będzie przystanek CH "Port Rumia" – Kosynierów 02 zlokalizowany przy ul. Kosynierów, przed wjazdem do Centrum Handlowego. W kierunku powrotnym obowiązuje – tak jak do tej pory - zajazd na parking Centrum Handlowego.

Na linii 84 uruchomiony zostaje dodatkowy kurs o godz. 6:20 z Redy. Ponadto większa liczba kursów w dni powszednie będzie wykonywana do przystanku Reda Aquapark. Podobnie dla linii 87, przystanek przy Aquaparku w Redzie usytuowany będzie w zatoce przystankowej przy granicy Redy i Rumi, po zawróceniu na rondzie u zbiegu ul. Morskiej i Bosmańskiej (ok. 200 m. od budynku Aquaparku).

Kursy na linii 84 wykonywane do Redy nie będą obejmować parkingu Centrum Handlowego "Port Rumia". W kursach tych obowiązywać będzie przystanek CH "Port Rumia" – Kosynierów 02 zlokalizowany przy ul. Kosynierów, przed wjazdem do Centrum Handlowego (zasada identyczna jak dla linii 87).

Przystanek CH "Port Rumia" – Kosynierów 02 nie obowiązuje dla kursów linii 84 realizowanych do krańca Centrum Handlowe "Port Rumia".

Zmiany na linii 84 dotyczą wyłącznie dni powszednich. Zmiany na linii 87 dotyczą wszystkich dni tygodnia.

Linie 181 i 700

W dni powszednie uruchomiony zostaje dodatkowy kurs z Sopotu Reja o godz. 6:56. Kurs ten będzie wykonywany zamiast zjazdu 700 o godz. 6:49.

Jednocześnie, z dniem 11 stycznia na linii 181 w soboty, niedziele i święta wprowadzony zostaje remontowy rozkład jazdy, który jest dostosowany do remontowego rozkładu jazdy pociągów SKM. Obowiązywać będzie do ok. 8 marca 2019 r. Wybrane kursy zostają opóźnione lub przyspieszone do 10 minut.

W soboty, niedziele i święta wybrane kursy na linii 181 będą wykonywane przez trolejbusy.

Linia 187

Zmiana dotyczy wyłącznie sobót i niedziel i jest związana z wprowadzeniem remontowego rozkładu jazdy pociągów SKM. Wybrane kursy zostają opóźnione o 10 minut.

Linia 710

Skorygowane zostają odjazdy z Kaczych Buków w dni powszednie w godzinach wieczornych, w dostosowaniu do nowego rozkładu jazdy linii R.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Rumia
ZKM Gdynia
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....