TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe kładki w Radomiu
MZDIK RADOM - Opublikowano: 01.03.2016 10:12:14
Nowe kładki w Radomiu (rys. MZDiK)

Trwają budowy dwóch nowych kładek dla pieszych w Radomiu. Jedna powstaje nad ulicą Osiedlową na Ustroniu (w miejscu starej przeprawy), a druga - zupełnie nowa - nad ulicą Szarych Szeregów na Obozisku. W obu przypadkach prace są już mocno zaawansowane. Pierwsza kładka ma być gotowa latem, natomiast następna - jesienią tego roku.

Starej kładki nad ulicą Osiedlową w przeważającej części już nie ma. Do jej zdemontowania robotnicy użyli ciężkiego sprzętu. W pierwszej kolejności rozebrali nawierzchnię wraz z izolacją, a potem stalowe elementy przeprawy. Kończy się rozbiórka starych podpór. Niebawem wykonawca inwestycji przystąpi do betonowania fundamentów pod przyszłą konstrukcję. Nowa kładka będzie miała trzy przęsła, ponad 3,5 metra szerokości oraz 25 metrów długości. Przeprawa będzie podobna do dotychczasowej, ale uzupełniona z obydwu stron o pochylnie dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu kładka będzie w pełni dostosowana do potrzeb użytkowników mających kłopoty z poruszaniem się. Wykonawcą jest firma Skanska z Warszawy. Koszt robót według umowy to prawie 1.224.000 złotych. Zakończenie przewidywane jest na przełom maja i czerwca tego roku. Do tego czasu piesi mogą korzystać z sąsiedniej przeprawy nad Osiedlową.

Na placu budowy kładki nad ulicą Szarych Szeregów także panuje duży ruch. Kończy się przekładanie kolidujących z inwestycją instalacji podziemnych, w tym sieci elektrycznych i telekomunikacyjnych, a także kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Gotowe są pale fundamentowe pod konstrukcję obiektu. Mostowcy wwiercili je na głębokość niecałych 12 metrów. Po stronie ulicy Żwirowej grunt stabilizuje 20 pali, a po stronie ulicy Radosnej - 18. Niebawem rozpocznie się betonowanie fundamentów pod kładkę. Będą one posadowione na przygotowanych tam palach. Przeprawa ta będzie miała jedno przęsło o konstrukcji wiszącej (z jedną liną nośną), 4,5 metra szerokości oraz prawie 41 metrów długości. Kładka połączy dwie części Oboziska, przedzielone obecnie ruchliwą ulicą Szarych Szeregów. Dzięki przeprawie piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się bezpiecznie i wygodnie. Za roboty jest odpowiedzialna firma Vistal z Gdyni. Koszt budowy kładki - zgodnie z zapisami umowy - to 3 miliony 938 tysięcy złotych. Prace mają potrwać do końca września.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
MZDiK Radom
kładka
piesi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....