TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe ceny biletów w Toruniu
UM TORUŃ - Opublikowano: 05.01.2012 16:20:11
Nowe ceny biletów w Toruniu

Od 2 stycznia 2012 roku zmieniły się ceny biletów MZK Toruń. Jednorazowy bilet komunikacji miejskiej w Toruniu kosztuje teraz 2,70 zł. Zmienił się także wiek uczniów uprawnionych do ulgowych przejazdów, a radni nie jeżdżą już za darmo.
Dotychczasowe ceny za usługi komunikacji miejskiej obowiązywały od 1 stycznia 2010 r. Wzrost cen –pierwszy od dwóch lat - spowodowany jest m.in. rosnącymi kosztami związanymi ze świadczeniem usług komunikacji miejskiej, ustalonymi przez audytora zewnętrznego na poziomie 54,3 mln zł, a przede wszystkim znacznym wzrostem cen paliwa. W 2010 r. ceny oleju wzrosły o 20%, a do września 2011 r. o kolejnych 16%. W 2012 r., w związku ze zmianą stawki akcyzy na olej napędowy i zmianą kursu euro, koszt zakupu paliwa wzrośnie o 16,7%, tj. o 2,17 mln zł ( zgodnie z wyliczeniami audytora). Każde 10% wzrostu cen paliwa powoduje 2 % wzrostu kosztów ogółem. Rosną także pozostałe koszty, m.in. materiałów, energii czy usług. W 2011 r. inflacja według GUS wyniesie 4 % przy planowanej 2,3%. Wzrost cen wyniósł od 8 do 10 %, z wyłączeniem biletów miesięcznych oraz biletów specjalnych. Od nowego roku bilet normalny jednorazowy kosztuje będzie 2,70 zł, czyli o 20 groszy więcej, jednorazowy ulgowy –1,35 (o 10 gr więcej). Za bilet miesięczny imienny na wszystkie Inie w granicach administracyjnych miasta zapłacimy 86 zł, a za ulgowy –43 zł. Cena biletu ulgowego specjalnego nie ulegnie zmianie i wyniesie 1 zł na rok. Koszty związane z wydawaniem biletów specjalnych będą –jak obecnie - refundowane z budżetu miasta.

Jeśli chodzi o ulgi, istotna zmiana dotyczy wieku uczniów (szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkoły publicznej oraz młodzieży pobierającej naukę zawodu w zakładach prywatnych), którzy mogą kasować zniżkowy bilet. Od nowego roku prawo do ulgi będą miały osoby do 24 roku życia. Do tej pory Toruń należał do grupy miast, w których nie była uregulowana kwestia ustalenia górnej granicy wieku dla uczniów korzystających z biletów ulgowych. Tymczasem - zarówno w przepisach dotyczących korzystania przez uczniów z ulg w przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego (przewozy kolejowe i autobusowe z wyłączeniem komunikacji miejskiej), jak również w innych miastach dla potrzeb komunikacji samorządowej, np. w Grudziądzu, Gdańsku, Gdyni, Elblągu, Olsztynie czy Krakowie - górna granica wieku jest ustalona na 24 rok życia. Chodzi o to, by uniknąć zdarzających się sytuacji, kiedy ulgowy bilet kasuje np. 35-letni, pracujący mężczyzna, który robi maturę w szkole dla dorosłych. Decyzje w sprawach cen biletów i ulg podjęto 24 listopada 2011 roku, na 18. sesji rady miasta. Wówczas także wszyscy radni zgodnie uchwalili, że nie będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską. Tabela ze stawkami opłat za usługi MZK na 2012 rok znajduje się tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....