TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowe cele BiT City
Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałk - Opublikowano: 15.12.2011 19:42:18
Nowe cele BiT City

Nowe inwestycje w BiT City to efekt odłożenia na przyszłość budowy linii kolejowej z Bydgoszczy Głównej do bydgoskiego portu lotniczego. - Rezygnujemy z niej na razie, bo strumień podróżujących byłby obecnie zbyt mały –podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Ministerstwo Transportu zaakceptowało zmiany w projekcie szybkiej kolei metropolitalnej i związanej z nią integracji transportu publicznego naszej aglomeracji, zaproponowane przez koordynujący przedsięwzięcie samorząd województwa i uzgodnione przez wszystkich partnerów. Chodzi o odmienne niż dotychczas przypisanie odpowiedzialności za poszczególne podprojekty oraz dołożenie nowych inwestycji: rozbudowy węzła zachodniego w Bydgoszczy, budowy nowych przystanków kolejowych i przebudowy wiaduktu w Cierpicach w gminie Wielka Nieszawka. –„Nowe inwestycje w BiT City to efekt odłożenia na przyszłość budowy linii kolejowej z Bydgoszczy Głównej do bydgoskiego portu lotniczego. - Rezygnujemy z niej na razie, bo strumień podróżujących byłby obecnie zbyt mały. Zaoszczędzone w ten sposób środki, 60 milionów złotych, przeznaczamy na cztery przedsięwzięcia, będące w znacznej części de facto pierwszym etapem budowy linii na lotnisko. Do sprawy pociągu na lotnisko wrócimy w ramach nowej europejskiej perspektywy finansowanej 2014-20”–podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

Największe z tych przedsięwzięć to rozbudowa węzła zachodniego w rejonie ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, gdzie w miejscu starego wiaduktu powstanie nowy, nowoczesny i szerszy, dzięki czemu zlikwidujemy kolejowe „wąskie gardło”w tym miejscu. Była to jedna z dwóch inwestycji, której dofinansowanie zaproponowaliśmy Bydgoszczy w związku z uwolnieniem środków, przeznaczonych początkowo na linię do portu lotniczego. Drugą był zakup taboru tramwajowego. Władze Bydgoszczy wybrały rozbudowę węzła i to ten projekt będzie realizowany. Poza tym do BiT City dołączamy jeszcze budowę przystanków kolejowych Bydgoszcz Błonie oraz Trzciniec w gminie Białe Błota oraz przebudowę wiaduktu w Cierpicach, gdzie także powstanie stacja kolejowa. Podział odpowiedzialności za poszczególne podprojekty pomiędzy partnerów projektu –uzgodniony wspólnie, zaakceptowany przez unijnych ekspertów JASPERS i Ministerstwo Transportu –oznacza, że po nowym roku na liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zamiast jednego projektu BiT City pojawi się pięć odrębnych przedsięwzięć:

- zakup taboru dla BiT City

- system bilet metropolitalny

- budowa linii tramwajowej do Fordonu

- budowa wiaduktów i przystanków dla BiT City

- integracja transportu miejskiego Toruń.

Aktualny podział środków i odpowiedzialności w projekcie BiT City można sprawdzić  tutaj , a o perspektywach wprowadzenia biletu metropolitalnego tutaj. Informacje związane z budową tramwaju do Fordonu na stronie realizującej przedsięwzięcie bydgoskiej miejskiej spółki Tramwaj Fordon są tutaj. Wkrótce rusza realizacja innej ważnej inwestycji, bez której BiT City byłby szybką koleją tylko w założeniu –rewitalizacja linii kolejowej nr 18 między Bydgoszczą i Toruniem, która umożliwi pokonywanie tego dystansu w przyzwoitym czasie. Dzięki skutecznemu lobbingowi samorządowych władz województwa projekt jest już na liście kluczowej PO IiŚ, a administrująca torami kolejowa spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada ogłoszenie jeszcze w grudniu przetargu na wykonanie robót. O marszałkowskich zabiegach na rzecz rewitalizacji linii nr 18 można przeczytać tutaj.

Wartość wszystkich projektów związanych z BiT City to miliard dwieście milionów (1,2 mld) złotych. Wartość wsparcia to maksimum tego, co można było uzyskać –blisko 713 milionów złotych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
BiT
Bydgoszcz
Toruń
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....