Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Nowe auta MPK-Łódź do przewozu niepełnosprawnych

infotrans
04.04.2018 10:37
0 Komentarzy

Od wtorku (3 kwietnia2018 r.) osoby niepełnosprawne mogą korzystać z czterech nowych aut ZakładuPrzewozu Osób Niepełnosprawnych MPK – Łódź.

Nowe Fiaty Ducato zastąpią wysłużone pojazdy z 2006 i 2007r. W ciągu ostatnich czterech lat Spółka wymieniła 60 proc. taboru ZPON, dziękiczemu osoby niepełnosprawne mogą podróżować bardziej komfortowo.

– Jesteśmy dumni z tego, co robimy dla naszych mieszkańcówmówi Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź. – Pomaganie osobom niepełnosprawnych,to dla nas swego rodzaju misja, którą chcemy wypełniać jak najlepiej. Zakupnowych samochodów dla ZPON nam to umożliwi.

Obecnie ZPON dysponuje 20 Fiatami Ducato. Spośród wszystkichklientów ZPON ponad 40 proc. korzystających z usług tej placówki, to osobyporuszające się na wózkach inwalidzkich, 25 proc. z ograniczeniem ruchowoumysłowym, 20 proc. z upośledzeniem umysłowym i osoby niewidome, około 15 proc.to osoby z ograniczeniem ruchowym poruszające się o kulach.

W roku szkolnym 2017/2018 ZPON przyjął do realizacji 311zleceń abonamentowych, w tym 267 na dowóz dzieci do szkół i ośrodkówszkolno-wychowawczych (85,85 proc.). Pozostałe 34 osoby, które mają wykupioneabonamenty, to uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej domów samopomocowych(4,5 proc.) oraz niepełnosprawni aktywni zawodowo (3,22 proc.).

– Każdego dnia – od poniedziałku do piątku – czwórkafundacyjnych dzieci korzysta z pomocy MPK w transporcie do szkół. Rano jeden zsamochodów przyjeżdża po Julcię, która porusza się na wózku. Drugim do szkołyprzy ul. Niciarnianej, jadą Julka, Edytka i Marcinek. Po skończonych lekcjachDzieci są przywożone do domu. Bez wsparcia ze strony MPK nie poradzilibyśmysobie – mówi Jolanta Bobińska, prezes Fundacja Dom w Łodzi.

– To nie jest tylko przewóz. Wujkowie (kierowcy ZPON)dzwonią wcześniej, żeby dzieci się uszykowały. Sprawdzają, czy nie zapomniałyplecaka, czapki itp. To fantastyczni ludzie, którzy mają w sobie bardzo dużoempatii. Dzieci bardzo się cieszą, gdy ich widzą – dodaje Marta Libiszowska -Jóźwiak z Fundacji „Dom w Łodzi”.

Wożenie dzieci to nie jedyna płaszczyzna współpracy MPK-Łódźi Fundacji „Dom w Łodzi”. MPK Łódź jest partnerem fundacyjnej akcjiPozytywka. Na samochodach ZPON widnieją wizerunki Dzieci z motywującymihasłami. Współpraca trwa od ubiegłego roku.

Podopieczni Fundacji „Dom w Łodzi” w podzięce zawspółpracę z MPK własnoręcznie przygotowali specjalny dyplom. Przyjął je AdamSiciński, kierownik ZPON w MPK-Łódź.


Komentarze