TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nowa odsłona lekcji komunikacyjnej ZTM Gdańsk
UM GDAŃSK - Opublikowano: 11.12.2015 20:54:58
Nowa odsłona lekcji komunikacyjnej ZTM Gdańsk, fot. Jakub Hoły

O tajnikach działania Centrali Ruchu Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, wyposażeniu i funkcjach radiowozów Centrali Ruchu, działaniu Tristara czy zachowaniu się po wejściu do pojazdu komunikacji miejskiej ? o tym wysłuchali uczniowie klasy II ?g? ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gdańsku w trakcie lekcji komunikacyjnej, organizowanej w siedzibie Centrali Ruchu ZTM.

W środę, 9 grudnia o godzinie 10:00 w wypożyczonym od ZKM autobusie nowa odsłonę lekcji komunikacyjnych zainaugurował wiceprezydent Gdańska, Piotr Grzelak. Zajęcia poprowadził kierownik Centrali Ruchu ZTM, Sławomir Gąsiorowski. Wyjaśnił podstawowe zasady, jakie obowiązują pasażerów podczas podróży pojazdem komunikacji miejskiej, wytłumaczył znaczenie piktogramów, zaprezentował również wyposażenie techniczne autobusu.

Kolejną atrakcję stanowił radiowóz centrali ruchu. Dzieci miały również możliwość użycia radiostacji. W siedzibie jednostki z zapartym tchem oglądały przekaz ?na żywo? z gdańskich ulic za pośrednictwem kamer monitoringu. Niektóre z nich rozpoznały tam miejsca, w okolicy których mieszkają, bądź budynki, w których pracują ich rodzice. Ogromne zainteresowanie ośmiolatków wzbudziła prezentacja zestawu do ratowania życia, stanowiącego wyposażenie każdego radiowozu ZTM. Towarzyszył temu praktyczny pokaz pierwszej pomocy, w którym kilkoro dzieci z ogromną radością wzięło udział.

Lekcja zakończyła się wizytą w sali Tristara. O systemie inteligentnego sterowania ruchem i wynikających z tego korzyściach, w postaci choćby zmniejszenia liczby kolizji, opowiedział wiceprezydent Piotr Grzelak. Na zakończenie lekcji dzieci i opiekunowie otrzymali pamiątkowe gadżety od Zarządu Transportu Miejskiego.

- Celem tych lekcji jest przekazanie dzieciom podstawowych informacji dotyczących komunikacji miejskiej, informacji praktycznych, które przydadzą im się za jakiś czas, podczas codziennego samodzielnego korzystania z autobusów czy tramwajów - mówi Piotr Grzelak. ? Zależy nam na tym, by zapamiętały, co powinno się robić po wejściu do pojazdu, że trzeba wtedy skasować bilet, zdjąć plecak, odsunąć się od drzwi przechodząc w głąb autobusu czy tramwaju, a także ustępować miejsca starszym, chorym i kobietom z małymi dziećmi.

Kolejne lekcje komunikacyjne odbędą się już nowym roku.

- Formuła lekcji wpisuje się w szeroko pojętą promocję komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, że dzieci wiedzę wyniesioną z tych zajęć zapamiętają i podzielą się z nią ze swoimi rówieśnikami, nawet z rodzicami. Warto zabiegać o to, by w nowoczesnym autobusie czy tramwaju jeździło się nam jeszcze lepiej i przyjemniej ? mówi Piotr Grzelak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZTM Gdańsk
edukacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....