TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Niewiarygodny wypadek w Gdańsku
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.06.2016 17:32:13
fot. ZTM Gdańsk

Kierowca auta marki BMW, które w poniedziałek 13 czerwca, z powodu nadmiernej prędkości przeleciało przez barierkę ochronną przystanku tramwajowego przy dworcu kolejowym Gdańsk Główny uniknie odpowiedzialności karnej. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał, więc to był nie wypadek, lecz kolizja drogowa. Tak zdarzenie zakwalifikowała policja. Sprawca dostał 500 zł mandatu.

- "Gdy zobaczyłem zdjęcie tego samochodu na przystanku, trochę ścierpła mi skóra" - przyznaje Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - "Ja mniej więcej w tym miejscu zawsze czekam na tramwaj. Nie wiem co by było, gdybym tam stał."

To niewiarygodne szczęście, że nikomu nic się nie stało. Przystanek tramwajowy przy dworcu kolejowym Gdańsk Główny w ciągu dnia, do wieczora, jest zazwyczaj wypełniony ludźmi.

W poniedziałek 13 czerwca, ?trzynastka? okazała się szczęśliwa zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów, którzy mogli akurat być w tym miejscu. Przerażające sceny rozegrały się w ciągu kilku sekund. Tuż przed godziną 20.20 BMW gnało przez Wały Jagiellońskie. Już ustalono, że na pewno poruszało się przekroczoną dopuszczalną prędkością. Kierowca stracił panowanie nad samochodem, który prawdopodobnie wpadł w poślizg, a następnie przeleciał przez barierkę oddzielającą przystanek tramwajowy od trzypasmowej jezdni Wałów Jagiellońskich. Niemal całe auto znalazło się na wąskim chodniku, gdzie zwykle czekają pasażerowie linii tramwajowych 2, 3, 6, 7, 8, 10, 11 i 12. Jedynie lewe przednie koło zatrzymało się na barierce, co sprawiło, że auto na niej ?zawisło?.

Przebiegu całej sytuacji nie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego, która akurat była skierowana w inną stronę.

Nikomu nic się nie stało. Jedynie kierowca odniósł niegroźne obrażenia. Samochód został poważnie uszkodzony - zniszczenia karoserii, jedno koło urwane, inne - ledwie się trzymało podwozia.

- "Nie było ofiar, żadnych rannych, więc musieliśmy uznać, że to kolizja drogowa, a nie wypadek" - mówi mł. asp. Lucyna Rekowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - "Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł."

Cała sytuacja stała się przy okazji pokazem sprawności gdańskiego ZTM i służb porządkowych. Tramwaje - kierunki Wrzeszcz, Nowy Port - które nie mogły wjechać na przystanek, zostały cofnięte na węzeł Hucisko i puszczone objazdem przez ul. 3 Maja. Wystarczyło pół godziny na przywrócenie normalnego ruchu.

Jakie były szkody?

- "Praktycznie żadnych szkód" - mówi Katarzyna Kaczmarek, rzeczniczka Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. -" Trzeba było tylko trochę posprzątać. Niesamowite, że barierka okazała się bardzo mocna i praktycznie nie ucierpiała. Wprawdzie jest metalowa, ale postawiono ją, by oczekujących na tramwaje chroniłaprzed wypadnięciem na sąsiadującą z przystankiem jezdnię."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
ZTM Gdańsk
wypadek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....