Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Nielegalny spirytus dezynfekuje olsztyńskie tramwaje i autobusy

infotrans
19.04.2020 11:00
0 Komentarzy

Szpitale, przychodnie, komendy policji, straży pożarnej i … transportowe spółki komunalne – to właśnie do nich trafia przechwycony przez służby spirytus.

Krajowa Administracja Skarbowa na potrzeby przygotowania preparatów dezynfekujących przekazała dotychczas w całym regionie niemal 15 tys. litrów nielegalnego spirytusu. 

-„Szukamy każdego sposobu na wsparcie naszych instytucji w walce z koronawirusem oraz zabezpieczenia mieszkańców przed zakażeniem – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Dlatego wystąpiłem do Krajowej Administracji Skarbowej o przekazanie miejskim jednostkom tego alkoholu z przemytu.

Miejski Szpital Zespolony dostał tysiąc litrów spirytusu. Poza tym po 200 litrów trafiło do przychodni przy ul. Dworcowej oraz do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, gdyz pojazdy transportu publicznego dezynfekowane są każdego dnia.

Spirytusem w wirusa

– Podczas sprzątania wszystkie elementy, z którymi mają styczność pasażerowie, m.in. poręcze, biletomaty, kasowniki, są przecierane środkiem dezynfekującym – informuje Czarek Stankiewicz z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. – Kierowcy także mają indywidualne zestawy do dezynfekcji kabiny. Poza tym stosujemy także proces ozonowania tramwajów i autobusów, co pozwala na odkażenie całego wnętrza pojazdu.

Działania mające ograniczyć niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem dotyczą nie tylko pojazdów komunikacji zbiorowej. W minionych dniach została przeprowadzona dodatkowa dezynfekcja wiat przystankowych na terenie Olsztyna przy użyciu detergentów.

– W pierwszej kolejności dotyczyło to przystanków zlokalizowanych w centrum miasta oraz w sąsiedztwie Miejskiego Szpitala Zespolonego – informuje Michał Koronowskie z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Z kolei w najbliższych dniach planowane jest dezynfekcja przystanków przy użyciu środków bakterio- i wirusobójczych. Zadanie to zostanie zlecone zewnętrznej firmie, a szacowany koszt realizacji zadania to kilkanaście tysięcy złotych.

Trzy razy w tygodniu dezynfekowane są także biletomaty stacjonarne, których na terenie miasta jest 51.

Komentarze