TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nie marudzić - działać. Komunikacyjny Projekt Września!
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.10.2019 09:30:06
Nie marudzić - działać. Komunikacyjny Projekt Września! fot. SPW

3 października stowarzyszenie Projekt Września zorganizowało debatę poświęconą tematowi transportu publicznego. W przeciągu dwóch i pół godziny padło wiele pomysłów i koncepcji, które na pewno warto rozważyć i wdrożyć we Wrześni.

Sama debata składała się z dwóch części. W pierwszej głos zabrali zaproszeni eksperci i goście, a w drugiej części dyskutowano i zadawano pytania. W pierwszej części wystąpili naukowcy: dr Michał Beim (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) oraz mgr inż. Błażej Matuszak (autor koncepcji dotyczącej komunikacji publicznej we Wrześni). Dodatkowo pojawili się radni z sąsiednich miast: Tomasz Dzionek (Radny Rady Miasta w Gnieźnie) oraz Mateusz Czaplicki (Radny Rady Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej).

Poprawna siatka

Pierwszy z prelegentów – dr Michał Beim, wygłosił wystąpienie na temat transportu publicznego w małych miastach. W treści odnosił się wielokrotnie do przykładu Wrześni i potencjalnych kierunków rozwoju transportu publicznego. Warto wspomnieć, że dr Michał Beim omówił między innymi poprawnie zbudowaną siatkę linii komunikacji publicznej (przecinające się w jednym miejscu), standardy i wygląd autobusów i przystanków, aplikacje pasażerskie do śledzenia położenia autobusów oraz do otrzymywania komunikatów od organizatora, a także możliwości zorganizowania telebusów (autobusów na telefon, które dopasowują przebieg swoich tras do aktualnego zapotrzebowania).

W dalszej kolejności wystąpili radny Tomasz Dzionek, który opowiedział o komunikacji w Gnieźnie oraz radny Mateusz Czaplicki, który z kolei opowiedział, jak funkcjonuje komunikacja w Środzie Wielkopolskiej. Obaj zwrócili uwagę na współczesne trendy w podejściu do komunikacji publicznej, a także na wyzwania przed jakimi stoją ich samorządy w aspekcie transportowym.

Volkswagen bazą

Następnie głos zabrał mgr inż. Błażej Matuszak, który omówił przygotowaną przez siebie koncepcję transportu publicznego we Wrześni i okolicy. Koncepcja ta została opracowana w głównej mierze na podstawie około 1 500 ankiet wypełnianych przez mieszkańców i pracowników zakładu Volkswagen. Na podstawie odpowiedzi respondentów mgr inż. Błażej Matuszak wyznaczył 5 linii miejsko-podmiejskich oraz kierunki rozwoju komunikacji na terenach wiejskich. W efekcie powstała bardzo wartościowa koncepcja, która z powodzeniem może posłużyć za punkt wyjścia w debacie na temat rozwoju komunikacji publicznej we Wrześni i gminie.

W drugiej części debaty głos zabrali przybyli mieszkańcy. Jedno z głównych pytań dotyczyło możliwości "wywalczenia" komunikacji publicznej w naszej gminie.

Cel: szersza komunikacja

-"Takie debaty służą stworzeniu atmosfery społecznej akceptacji dla rozwoju lokalnej komunikacji publicznej. Poza tym jako stowarzyszenie od dłuższego czasu namawiamy lokalne władze do rozwinięcia komunikacji publicznej. Nie bez znaczenia jest również wizyta burmistrza Wrześni w pobliskiej Środzie Wielkopolskiej celem rozmawiania z tamtejszymi włodarzami o komunikacji publicznej. To wszystko to efekt publicznego podnoszenia tego tematu. Mamy nadzieję, że debata i wnioski z debaty posłużą do stworzenia we Wrześni i gminie całościowego transportu publicznego - podkreśla Damian Staniszewski, prezes Stowarzyszenia Projekt Września.

Poniżej filmowy zapis debaty:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
Września

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....