TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Napadł na kontrolerkę biletów w Koszalinie. Wyszedł drzwiami [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.07.2020 09:30:30
Napadł na kontrolerkę biletów w Koszalinie. Wyszedł drzwiami; fot. MZK Koszalin

Pasażer miejskiego autobusu w Koszalinie wybił w tylnych drzwiach pojazdu dwie szyby. Tak miał zareagować na kontrolę biletów, która ujawniła, że jadąca z nim kobieta jest pasażerem "na gapę".

Mężczyzna został zatrzymany – poinformowała w środę oficer prasowa koszalińskiej policji.

14 lipca

Kom. Monika Kosiec powiedziała PAP, że do zdarzenia doszło we wtorek, w godzinach popołudniowych, w autobusie linii nr 16, na trasie między rondem "Solidarności" a pętlą autobusową przy ul. Gnieźnieńskiej.

W autobusie miało dojść do awantury pomiędzy kontrolerką biletów a pasażerem, który podróżował z dzieckiem i kobietą. Mieszkaniec powiatu białogardzkiego miał nerwowo zareagować na zamiar ukarania jego towarzyszki, która miała bilet, ale go nie skasowała.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna chwycił za młotek, będący na wyposażeniu autobusu, którego można użyć w razie sytuacji zagrożenia życia. To nim wybił dwie szyby w tylnych drzwiach pojazdu, powodując szkodę na rzecz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie na kwotę 10 tys. zł.

"Mężczyzna podejrzewany o zniszczenie mienia został zatrzymany na miejscu zdarzenia. Jeszcze nie został przesłuchany" – poinformowała kom. Kosiec. (PAP)

Zobaczcie moment ataku na filmie:


MZK Koszalin przypomina;

-"Podczas kontroli biletów jesteś zobowiązany pozostać w autobusie do jej zakończenia. Zajmując w nim miejsce zawierasz z nami umowę przewozu, dlatego podróżując komunikacją miejską musisz posiadać ważny bilet. Kiedy jedziesz na "gapę", powinieneś liczyć się z konsekwencjami – de facto dokonujesz kradzieży! Kasując bilet płacisz za paliwo, naprawy autobusów, pracę pracowników za sprawą których jeżdżą autobusy. Kasując bilet dbasz o to by koszalińska komunikacja miejska funkcjonowała dobrze i mogła się rozwijać!"

Aktualizacja 17:00

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał w czwartek pasażer miejskiego autobusu w Koszalinie, który wybił dwie szyby w pojeździe. Przyznał się do popełnienia czynu – poinformował oficer prasowy koszalińskiej policji asp. Rafał Skoczylas.

40-letni mieszkaniec powiatu białogardzkiego został zatrzymany przez koszalińską policję we wtorek po zdarzeniu w autobusie linii nr 16 Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie.

Mężczyzna chwycił za młotek, będący na wyposażeniu autobusu, którego można użyć w razie sytuacji zagrożenia życia, i wybił nim dwie szyby w tylnych drzwiach pojazdu. Tak miał zareagować na kontrolę biletów, która ujawniła, że jadąca z nim kobieta z dzieckiem jest pasażerem "na gapę". Miała bilet, ale go nie skasowała.

"Zatrzymanemu przedstawiono zarzut zniszczenia mienia – dwóch szyb w tylnych drzwiach autobusu, których wartość MZK wycenił na kwotę 10 tys. zł. Popełnienie tego czynu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności" – poinformował asp. Skoczylas.

Dodał, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Nie zastosowano wobec 40-latka żadnych środków zapobiegawczych.

Mężczyzna nie odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej kontrolerki, z którą wdał się w awanturę i wobec, której był agresywny. Nagrały to kamery monitoringu zainstalowane w autobusie. "Kobieta została przesłuchana. Nie zdecydowała się jednak na złożenie zawiadomienia przeciw pasażerowi. Postanowiła tę sprawę pozostawić bez dalszego biegu" – podał asp. Skoczylas. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
kontroler
Koszalin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....