TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Najwięcej wypadków w Łodzi i Rzeszowie
MFIND.PL - Opublikowano: 17.09.2015 23:01:58
Najwięcej wypadków w Łodzi i Rzeszowie

Raport o wypadkach drogowych w polskich miastach w 2014 roku

Według raportu porównywarki OC/AC mfind.pl najwięcej wypadków w 2014 roku miało miejsce w Łodzi i Rzeszowie. Ich najwyższy odsetek ze skutkiem śmiertelnym odnotowano z kolei w Warszawie (62 ofiary), Łodzi (42) i Poznaniu (41) . Do najbezpieczniejszych miast na mapie Polski należy Toruń, Białystok i Gorzów Wielkopolski. Jak wynika z raportu mfind.pl najczęstszą przyczyną kolizji jest nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Pijani kierowcy są natomiast postrachem dróg Łodzi, Krakowa, Opola i Warszawy ? w tych miastach zginęło przez nich aż 150 osób w 2014 roku. Dla porównania w Gorzowie Wielkopolskim w 2014 roku nie odnotowano żadnego takiego zdarzenia.

W 2014 roku w całym kraju w wypadkach drogowych zginęło łącznie 3202 osób . Stosunkowo bezpiecznymi miastami ? czyli takimi, gdzie liczba wypadków na 10 000 mieszkańców nie przekracza 7 ? jest Poznań, Bydgoszcz, Zielona Góra, Warszawa, a także Lublin.

?Polskie drogi z roku na rok stają się coraz bezpieczniejsze, jednak nadal wskaźnik wypadków pozostaje na wysokim poziomie w wielu województwach. Niepokojącym jest fakt, że najczęstszą przyczyną kolizji jest wymuszanie pierwszeństwa przez polskich kierowców oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych. Jedynie w Katowicach główną przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość? ? mówi Bartłomiej Roszkowski, członek zarządu mfind.pl, jednej z największych porównywarek OC/AC w Polsce.

Wśród głównych przyczyn wypadków drogowych są: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe zachowanie wobec pieszego, brak odpowiedniej odległości między pojazdami, nadmierna prędkość, a także nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Bardzo niepokojącym źródłem wypadków jest także nietrzeźwość wśród kierowców. W 2014 roku Policja zatrzymała ponad 140 tysięcy pijanych kierowców . Do największej ilości kolizji z ich udziałem doszło w Łodzi ? aż 42 zdarzenia. Kolejnymi miastami, w których prowadzący pod wpływem alkoholu spowodowali największą liczbę wypadków były: Kraków (39), Opole (36) oraz Warszawa (33) .

?Zmniejszenie liczby wypadków oraz ofiar śmiertelnych wynika ze znacznej poprawy jakości polskich dróg. Miasta zyskują obwodnice i bezkolizyjne skrzyżowania. Polacy jeżdżą też coraz lepszymi, a więc bezpieczniejszymi samochodami, co sprawia, że nawet gdy dochodzi do wypadków, nie są one tak tragiczne w skutkach jak jeszcze kilka lat temu. Na mapie naszego kraju są niestety w dalszym ciągu takie miasta jak Łódź, która musi nadrobić wieloletnie zaniedbania w zakresie infrastruktury drogowej, aby jazda po tym mieście była bezpieczna. Porównywarka OC/AC mfind.pl co roku będzie sprawdzać, jak zmieniają się polskie miasta pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego? ? zapowiada Dominika Grabek, redaktor naczelna serwisu mfind.pl.

Więcej informacji dostępnych jest w raporcie porównywarki OC mfind.pl i WP.pl.

mfind.pl jest jednym z największych w Polsce serwisów internetowych umożliwiających porównanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych ? od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz autocasco (AC). Portal oprócz porównywarki OC/AC obejmuje również Akademię mfind ? poradnikowy serwis ubezpieczeniowy publikujący aktualności, praktyczne porady i ciekawostki z branży. Serwis współpracuje z największymi w Polsce towarzystwami ubezpieczeniowymi, wśród których są m.in. AVIVA, Gothaer, Proama, Benefia Vienna Insurance Group, AXA Direct, Generali, UNIQA, ERGO HESTIA, LINK4, Allianz, Liberty Ubezpieczenia. Od początku swojej działalności mfind odwiedziło już 750 000 klientów, a liczba ta dynamicznie rośnie.

W 2015 roku udziałowcem spółki mfind został fundusz Internet Ventures FIZ, którego współudziałowcami są Krajowy Fundusz Kapitałowy i MCI Management. Wartość transakcji wyniosła 6 mln złotych, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój serwisu.

Kalkulator OC mfind zapewnia użytkownikom oszczędność czasu i pieniędzy. Jego kluczowym atutem jest dokładność porównania ofert. W serwisie mfind każdą polisę można kupić online, a wyliczona cena nie różni się od tej w towarzystwie ubezpieczeniowym. Porównywarka mfind dba również o bezpieczeństwo transakcji, które chroni certyfikat spełniający wymogi największych banków i ubezpieczycieli.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadki
ruch drogowy
analiza

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....