TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nagroda Europejskiego Tygodnia Mobilności przyznana Koprivnicy (Chorwacja)
www.mobilityweek.eu - Opublikowano: 04.03.2008 17:17:31
Nagroda Europejskiego Tygodnia Mobilności przyznana Koprivnicy (Chorwacja)

Nagroda została przyznana za wybitne osiągnięcia i największy wkład w Europejski Tydzień Mobilności 2007 (European Mobility Week - EMW) oraz za działania we wcześniejszych edycjach. Władze miasta otrzymały nagrodę z rąk unijnego komisarza ds. środowiska Stavrosa Dimasa, który podziękował za zaangażowanie i pracę. Przyznaje się ją za jakość i kompleksowość działań podejmowanych przez władze lokalne, ich strategiczne podejście do kampanii informacyjnej i promocyjnej Europejskiego Tygodnia Mobilności skierowanej do obywateli i mediów, a także za innowacyjność wprowadzonych na stałe rozwiązań.

Miasto Koprivnica jest aktywnym uczestnikiem Europejskiego Tygodnia Mobilności od 2002 roku. Rozpoczęło ono realizację trzyletniego programu „Ulice dla ludzi”(2007-2009), który ma na celu udostępnienie w większym stopniu dróg niezmotoryzowanym W ramach programu wyłączono półtora kilometra dróg w samym centrum przeznaczając je właśnie dla nich. Promuje się przy tym chodzenie pieszo oraz korzystanie z transportu publicznego napędzanego na bio-diesel. Koprivnica realizując cele w zakresie transportu zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju staje się przykładem dla innych miast w regionie. Członkowie jury byli pod wrażeniem wszechstronnego planu działań rozwijanego przez miasto w trakcie Tygodnia Mobilności, włączając aktywność we wszystkich kluczowych przedmiotach transportu: rowerowego, odpowiedzialnego użytkowania samochodów, transportu publicznego. Szkolenia rowerowe, promocja bezpieczeństwa na drogach oraz działalność edukacyjna są prowadzone przez wielu obywateli z aktywnym udziałem dzieci, które przekazują otrzymane informacje swoim rodzicom, co ma wpływ na ich zachowania w podróży.

Koprivnica wprowadziła do życia program „Miasto w ruchu”w ramach którego zbudowano 64 km dróg rowerowych jak również 84,5 km turystycznych tras rowerowych powiększając przestrzeń dostępnej mieszkańcom zieleni o 20%. EMW pomógł miastu w uwydatnieniu jego osiągnięć w zrównoważonej mobilności w szerszym, międzynarodowym obszarze. Koprivnica stała się wzorem dla sąsiednich miast, które już podążają tą samą ścieżką. 

Czym jest Europejski Tydzień Mobilności (European Mobility Week - EMW)?

Europejski Tydzień Mobilności wystartował w 2002 roku. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców miast i miejskich aglomeracji do zmiany ich sposobu podróżowania, wybrania alternatywnych, bardziej zrównoważonych sposobów transportu (jazda rowerem, chodzenie pieszo, korzystanie z komunikacji miejskiej itp.). Europejski Tydzień Mobilności przyczynia się do poprawy zdrowia publicznego i jakości życia na obszarach miejskich. W dniach 16-22 września miejscowe władze miast w całej Europie oraz poza nią organizują liczne działania, które będą kontynuowane nawet w momencie gdy tydzień mobilności się skończy. To zapewnia długoterminowy efekt kampanii, trwalszy niż tylko tydzień.

Rokrocznie, krok po kroku, idee zrównoważonej mobilności zdobywają uznanie w coraz to nowych miastach. W tym roku, władze miast biorących udział w kampanii uczestniczą w inicjatywie mającej na celu zachęcić do rozdzielenia przestrzeni dróg w centrach miast, jak również w tworzeniu i powiększaniu przestrzeni społecznych, gdzie ludzie mogą się spotkać, zrobić zakupy czy uprawiać sport. Europejski Tydzień Mobilności jest inicjatywą koordynowaną przez trzy europejskie sieci miast: Eurocities, Climate Alliance oraz Energie-Cités przy wsparciu Komisji Europejskiej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Mobilność
Nagroda
Europejski Tydzień Mobilności

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....