TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nagroda Europejskiego Tygodnia Mobilności przyznana Koprivnicy (Chorwacja)
www.mobilityweek.eu - Opublikowano: 04.03.2008 17:17:31
Nagroda Europejskiego Tygodnia Mobilności przyznana Koprivnicy (Chorwacja)

Nagroda została przyznana za wybitne osiągnięcia i największy wkład w Europejski Tydzień Mobilności 2007 (European Mobility Week - EMW) oraz za działania we wcześniejszych edycjach. Władze miasta otrzymały nagrodę z rąk unijnego komisarza ds. środowiska Stavrosa Dimasa, który podziękował za zaangażowanie i pracę. Przyznaje się ją za jakość i kompleksowość działań podejmowanych przez władze lokalne, ich strategiczne podejście do kampanii informacyjnej i promocyjnej Europejskiego Tygodnia Mobilności skierowanej do obywateli i mediów, a także za innowacyjność wprowadzonych na stałe rozwiązań.

Miasto Koprivnica jest aktywnym uczestnikiem Europejskiego Tygodnia Mobilności od 2002 roku. Rozpoczęło ono realizację trzyletniego programu „Ulice dla ludzi”(2007-2009), który ma na celu udostępnienie w większym stopniu dróg niezmotoryzowanym W ramach programu wyłączono półtora kilometra dróg w samym centrum przeznaczając je właśnie dla nich. Promuje się przy tym chodzenie pieszo oraz korzystanie z transportu publicznego napędzanego na bio-diesel. Koprivnica realizując cele w zakresie transportu zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju staje się przykładem dla innych miast w regionie. Członkowie jury byli pod wrażeniem wszechstronnego planu działań rozwijanego przez miasto w trakcie Tygodnia Mobilności, włączając aktywność we wszystkich kluczowych przedmiotach transportu: rowerowego, odpowiedzialnego użytkowania samochodów, transportu publicznego. Szkolenia rowerowe, promocja bezpieczeństwa na drogach oraz działalność edukacyjna są prowadzone przez wielu obywateli z aktywnym udziałem dzieci, które przekazują otrzymane informacje swoim rodzicom, co ma wpływ na ich zachowania w podróży.

Koprivnica wprowadziła do życia program „Miasto w ruchu”w ramach którego zbudowano 64 km dróg rowerowych jak również 84,5 km turystycznych tras rowerowych powiększając przestrzeń dostępnej mieszkańcom zieleni o 20%. EMW pomógł miastu w uwydatnieniu jego osiągnięć w zrównoważonej mobilności w szerszym, międzynarodowym obszarze. Koprivnica stała się wzorem dla sąsiednich miast, które już podążają tą samą ścieżką. 

Czym jest Europejski Tydzień Mobilności (European Mobility Week - EMW)?

Europejski Tydzień Mobilności wystartował w 2002 roku. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców miast i miejskich aglomeracji do zmiany ich sposobu podróżowania, wybrania alternatywnych, bardziej zrównoważonych sposobów transportu (jazda rowerem, chodzenie pieszo, korzystanie z komunikacji miejskiej itp.). Europejski Tydzień Mobilności przyczynia się do poprawy zdrowia publicznego i jakości życia na obszarach miejskich. W dniach 16-22 września miejscowe władze miast w całej Europie oraz poza nią organizują liczne działania, które będą kontynuowane nawet w momencie gdy tydzień mobilności się skończy. To zapewnia długoterminowy efekt kampanii, trwalszy niż tylko tydzień.

Rokrocznie, krok po kroku, idee zrównoważonej mobilności zdobywają uznanie w coraz to nowych miastach. W tym roku, władze miast biorących udział w kampanii uczestniczą w inicjatywie mającej na celu zachęcić do rozdzielenia przestrzeni dróg w centrach miast, jak również w tworzeniu i powiększaniu przestrzeni społecznych, gdzie ludzie mogą się spotkać, zrobić zakupy czy uprawiać sport. Europejski Tydzień Mobilności jest inicjatywą koordynowaną przez trzy europejskie sieci miast: Eurocities, Climate Alliance oraz Energie-Cités przy wsparciu Komisji Europejskiej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Mobilność
Nagroda
Europejski Tydzień Mobilności
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....