TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nadchodzą zmiany w Toruniu. Nowe linie i bilety
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.08.2016 15:52:33
fot. torun.pl

Od września nowe bilety czasowe, grupowe, niższe opłaty za sieciówki miesięczne oraz za nocne przejazdy nocne i trasy miejsko-podmiejskie. Ruszą też nowe trasy ? do Rozgart i gminy Obrowo. To zmiany, które już za kilka dni zaczną obowiązywać w toruńskim systemie komunikacyjnym.

- "Ułatwiamy podróżowanie i obniżamy koszty przejazdu dla kilku grup pasażerów, np. korzystających z kursów nocnych, z przesiadką, do II strefy czy podróżującym wspólnie" ? mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. ? "Ma to zachęcić zarówno torunian, jak i mieszkańców sąsiednich gmin do korzystania z komunikacji miejskiej."

W dotychczasowej ofercie taryfowej wprowadzono następujące zmiany:

  • 1) bilety jednorazowe zastąpiono jednoprzejazdowymi bądź 30 minutowymi (obowiązuje 1 wzór biletu), uprawniającymi do jednokrotnego przejazdu wybraną linią dzienną w jednej strefie, od momentu skasowania do ostatniego przystanku określonego w rozkładzie jazdy bądź do przejazdu z przesiadkami na wszystkich liniach dziennych w obu strefach w czasie 30 minut od momentu skasowania;
  • 2) wprowadzono bilety czasowe 60 i 90 minutowe uprawniające do przejazdu z przesiadkami na wszystkich liniach dziennych w obu strefach w czasie odpowiednio 60 lub 90 minut od momentu skasowania;
  • 3) zniesiono podwójną opłatę za przejazd na trasach miejsko-podmiejskich, uprawniając do korzystania z biletów czasowych w strefie I i II;
  • 4) zniesiono podwójną opłatę za przejazd nocnymi liniami autobusowymi;
  • 5) poszerzono uprawnienia do korzystania z biletów dobowych (wcześniej funkcjonujących jako jednodniowe) i tygodniowych na liniach dziennych i nocnych w strefie I i II;
  • 6) obniżono ceny biletów miesięcznych na liniach miejsko-podmiejskich;
  • 7) poszerzono taryfę biletową o bilety grupowe uprawniające grupę liczącą do 15 osób do wielokrotnych przejazdów na wszystkich liniach dziennych w dniu skasowania.

- "Dla uproszczenia przepisów taryfowych w kontekście obniżenia opłat za przejazdy na liniach miejsko-podmiejskich, a także zróżnicowania opłaty za przejazd od czasu przejazdu, wprowadzono także dwie strefy biletowe: I strefa - obejmująca obszar w granicach administracyjnych Torunia, II strefa - obejmująca obszar gmin, z którymi zawarto porozumienia międzygminne" ? mówi Krzysztof Przybyszewski z Wydziału Gospodarki Komunalnej toruńskiego magistratu.

Obniżono ceny biletów na trasach miejsko-podmiejskich. Normalny bilet miesięczny na jedną linię autobusową w strefie I i II kosztuje 82 zł (wcześniej 83 zł), ulgowy 41 zł (wcześniej 41,50 zł), a normalny bilet miesięczny na wszystkie linie dzienne w strefie I i II ? 120 zł (wcześniej 122,40 zł), zaś ulgowy 60 zł (wcześniej 61,20 zł).

Zakres biletów sprzedawanych przez kierowców i motorniczych poszerzono o bilety czasowe.

Na liniach sezonowych ważne są wyłącznie bilety jednoprzejazdowe lub 30 minutowe oraz bilety wieloprzejazdowe (karnety 8 przejazdowe).

Co ważne dla wielu mieszkańców podtoruńskich miejscowości, od 1 września autobusy miejskie z Torunia będą jeździły do Rozgart i gminy Obrowo.

W myśl porozumienia zawartego przez Gminę Miasta Toruń i Gminę Zławieś Wielka, wydłużona zostanie trasa autobusów linii nr 36 i część kursów zamiast do Portu Drzewnego pojedzie do Przysieka i Rozgart. Tak samo będzie w gminie Obrowo ? tu linia obejmie Grabowiec, Silno i Osiek oraz Obrowo, Dobrzejewice, Zawały i Brzozówkę oraz Szembekowo.

- "Chcemy dotrzeć do jak największej liczby pasażerów. Dlatego organizujemy kampanię informacyjną. Wszelkie wiadomości będą dostępne na plakatach i ulotkach przekazanych także do dystrybucji w sąsiednich gminach oraz w serwisach miejskich. Będą także reklamy i banery na pozamiejskich stronach internetowych, spoty w TV Toruń i radiu oraz na wyświetlaczach w autobusach i tramwajach. Informacje będą również wysyłane za pośrednictwem Toruń SMS, a w ościennych gminach będzie działał mobilny punkt sprzedaży biletów" ? wylicza dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji UMT Paweł Piotrowicz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
polityka taryfowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....