TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Nadchodzą zmiany w Toruniu. Nowe linie i bilety
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.08.2016 15:52:33
fot. torun.pl

Od września nowe bilety czasowe, grupowe, niższe opłaty za sieciówki miesięczne oraz za nocne przejazdy nocne i trasy miejsko-podmiejskie. Ruszą też nowe trasy ? do Rozgart i gminy Obrowo. To zmiany, które już za kilka dni zaczną obowiązywać w toruńskim systemie komunikacyjnym.

- "Ułatwiamy podróżowanie i obniżamy koszty przejazdu dla kilku grup pasażerów, np. korzystających z kursów nocnych, z przesiadką, do II strefy czy podróżującym wspólnie" ? mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. ? "Ma to zachęcić zarówno torunian, jak i mieszkańców sąsiednich gmin do korzystania z komunikacji miejskiej."

W dotychczasowej ofercie taryfowej wprowadzono następujące zmiany:

  • 1) bilety jednorazowe zastąpiono jednoprzejazdowymi bądź 30 minutowymi (obowiązuje 1 wzór biletu), uprawniającymi do jednokrotnego przejazdu wybraną linią dzienną w jednej strefie, od momentu skasowania do ostatniego przystanku określonego w rozkładzie jazdy bądź do przejazdu z przesiadkami na wszystkich liniach dziennych w obu strefach w czasie 30 minut od momentu skasowania;
  • 2) wprowadzono bilety czasowe 60 i 90 minutowe uprawniające do przejazdu z przesiadkami na wszystkich liniach dziennych w obu strefach w czasie odpowiednio 60 lub 90 minut od momentu skasowania;
  • 3) zniesiono podwójną opłatę za przejazd na trasach miejsko-podmiejskich, uprawniając do korzystania z biletów czasowych w strefie I i II;
  • 4) zniesiono podwójną opłatę za przejazd nocnymi liniami autobusowymi;
  • 5) poszerzono uprawnienia do korzystania z biletów dobowych (wcześniej funkcjonujących jako jednodniowe) i tygodniowych na liniach dziennych i nocnych w strefie I i II;
  • 6) obniżono ceny biletów miesięcznych na liniach miejsko-podmiejskich;
  • 7) poszerzono taryfę biletową o bilety grupowe uprawniające grupę liczącą do 15 osób do wielokrotnych przejazdów na wszystkich liniach dziennych w dniu skasowania.

- "Dla uproszczenia przepisów taryfowych w kontekście obniżenia opłat za przejazdy na liniach miejsko-podmiejskich, a także zróżnicowania opłaty za przejazd od czasu przejazdu, wprowadzono także dwie strefy biletowe: I strefa - obejmująca obszar w granicach administracyjnych Torunia, II strefa - obejmująca obszar gmin, z którymi zawarto porozumienia międzygminne" ? mówi Krzysztof Przybyszewski z Wydziału Gospodarki Komunalnej toruńskiego magistratu.

Obniżono ceny biletów na trasach miejsko-podmiejskich. Normalny bilet miesięczny na jedną linię autobusową w strefie I i II kosztuje 82 zł (wcześniej 83 zł), ulgowy 41 zł (wcześniej 41,50 zł), a normalny bilet miesięczny na wszystkie linie dzienne w strefie I i II ? 120 zł (wcześniej 122,40 zł), zaś ulgowy 60 zł (wcześniej 61,20 zł).

Zakres biletów sprzedawanych przez kierowców i motorniczych poszerzono o bilety czasowe.

Na liniach sezonowych ważne są wyłącznie bilety jednoprzejazdowe lub 30 minutowe oraz bilety wieloprzejazdowe (karnety 8 przejazdowe).

Co ważne dla wielu mieszkańców podtoruńskich miejscowości, od 1 września autobusy miejskie z Torunia będą jeździły do Rozgart i gminy Obrowo.

W myśl porozumienia zawartego przez Gminę Miasta Toruń i Gminę Zławieś Wielka, wydłużona zostanie trasa autobusów linii nr 36 i część kursów zamiast do Portu Drzewnego pojedzie do Przysieka i Rozgart. Tak samo będzie w gminie Obrowo ? tu linia obejmie Grabowiec, Silno i Osiek oraz Obrowo, Dobrzejewice, Zawały i Brzozówkę oraz Szembekowo.

- "Chcemy dotrzeć do jak największej liczby pasażerów. Dlatego organizujemy kampanię informacyjną. Wszelkie wiadomości będą dostępne na plakatach i ulotkach przekazanych także do dystrybucji w sąsiednich gminach oraz w serwisach miejskich. Będą także reklamy i banery na pozamiejskich stronach internetowych, spoty w TV Toruń i radiu oraz na wyświetlaczach w autobusach i tramwajach. Informacje będą również wysyłane za pośrednictwem Toruń SMS, a w ościennych gminach będzie działał mobilny punkt sprzedaży biletów" ? wylicza dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji UMT Paweł Piotrowicz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
polityka taryfowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....