TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Na Open`era miejską komunikacją! Linia OF
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.07.2019 19:00:00
Autobusową linią OF na Openera - fot. Paweł Kukla

Już jutro - 3 lipca - startuje Open'er Festival. Na cztery dni Gdynia stanie się muzycznym centrum wszechświata. Do miasta przyjeżdżają pierwsi festiwalowicze. Przy dworcu głównym czynny jest już punkt wymiany karnetów na opaski, a od godziny 12:00 czynne jest pole namiotowe na festiwalu. Aby ułatwić dostanie się na teren imprezy, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uruchomił specjalną linię OF, którą uczestnicy dojadą bezpośrednio pod bramy festiwalu.

Podobnie jak w ubiegłych latach podczas Open'er Festival 2019 uruchomiona została linia autobusowa OF, która połączy dworzec Gdynia Główna z terenem festiwalu. Autobusy dowiozą pasażerów do przystanku Wąwóz Ostrowicki przy ul. Zielonej, czyli pod samą bramę wejściową na teren imprezy. Linią pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski.

- Zakładamy, że minimalna częstotliwość kursowania autobusów to 15 minut. W godzinach największego zainteresowania odjazdy będą jednak odbywały się co 2-3 minuty – wyjaśnia Hubert Kołodziejski, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni – Linia OF będzie obsługiwana przez 80 autobusów, wśród których znajdą się również pojazdy zabytkowe. Będą to przegubowe i w pełni sprawne Ikarusy. W ubiegłym roku cieszyły się one bardzo dużą popularnością. Wiele osób z kraju i z zagranicy cieszyło się na możliwość przejazdu takimi pojazdami.

Przystanek dla odjeżdżających w kierunku festiwalu znajduje się po lewej stronie od wyjścia z budynku dworca, za budynkiem poczty.

Festiwalowy timing

Dziś - 2 lipca - w przeddzień festiwalu, openerowe autobusy będą kursować do godziny 2:00 w nocy. W dniach 3-6 lipca linia funkcjonować będzie przez 22 godziny na dobę, od 8:00 do 6:00 rano dnia następnego. W niedzielę, po zakończeniu festiwalu, wyjazd z jego terenu autobusami OF będzie możliwy do godziny 14:00.

- Podróż na festiwal autobusem pozwala uniknąć stresu związanego z parkowaniem czy koniecznością spędzenia czasu w korkach. Osoby jadące transportem zbiorowym mogą w pełni korzystać z tego, co oferuje nam festiwal. Warto z niej skorzystać, tym bardziej że specjalna dla uczestników imprezy linia OF jest bezpłatna – przekonuje Hubert Kołodziejski.

Nie tylko OF

Na festiwal dojechać można również regularnymi liniami ZKM Gdynia. Wybierając tę opcję, należy pamiętać o posiadaniu ważnego biletu na przejazd. Chcąc dojechać na Open'era od strony Babich Dołów i ul. Zielonej należy wsiąść w linie: 109, 209, 309 lub N10. Podróżujący do wejścia od strony Kosakowa powinni wybrać linie 105, 146, 165, 173 lub N65.

Na czas festiwalu niektóre z tych linii zwiększą częstotliwość swoich kursów, jak np. linia 309, która w dniach 2-6 lipca linia będzie funkcjonować w godz. 9.00-21.00, przez większą część dnia z odjazdami co 10 minut. Dodatkowo w dniach 6 i 7 lipca zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 146, łączącej centrum Gdyni z gminą Kosakowo (Pogórzem, Kosakowem, Pierwoszynem, Mostami, Mechelinkami i Rewą).

W noce festiwalowe uruchamiane będą dodatkowe kursy linii nocnych na terenie Gdyni - spod Dworca Gł. PKP w kierunku poszczególnych dzielnic, na zasadzie regulacji, zależnie od potrzeb.

Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy linii nocnej N65 z pętli "Pogórze Górne" w Gdyni do Rewy (przez Pogórze, Kosakowo, Pierwoszyno i Mosty).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
ZKM Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....