TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MZKZG: Tańszy bilet metropolitalny wejdzie później
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.10.2020 20:00:06
Wspólny tańszy bilet dla metropolii wejdzie później.

Samorządowcy zrzeszeni w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej podjęli trudną decyzję o odłożeniu terminu wprowadzenia biletu metropolitalnego w obniżonej cenie 150 złotych.

Przyczyną opóźnienia są oczywiście kłopoty spowodowane przez pandemię koronawirusa. O skali problemu świadczy fakt, że nie podano jednak nowej daty wejścia tańszego biletu.

Wszystko przez wirus

-"Epidemia dotknęła wiele dziedzin życia społecznego, ale na transporcie publicznym odcisnęła szczególnie silne piętno. W czasie lockdownu spadki przychodów osiąganych przez operatorów komunikacji miejskiej ze sprzedaży biletów przekraczały 70%. Latem sytuacja się nieco poprawiła, ale nie doszła do normy. Spadki, w porównaniu do analogicznych miesięcy roku ubiegłego, wynosiły około 20%. Tymczasem koszty nie zmalały, a wręcz przeciwnie - informują samorządowcy.

Przepisy o ograniczeniu napełnienia pojazdów spowodowały konieczność uruchamiania licznych tzw. kursów bisowych, czyli takich, kiedy jeden kurs o danej godzinie zamiast jednego pojazdu jest obsługiwany przez dwa lub trzy - po to, aby zmieścić wszystkich chętnych pasażerów. W efekcie stan budżetów jest opłakany, a okoliczności sprawiają, że trudno spodziewać się jakiejkolwiek poprawy w najbliższych miesiącach.

-"Choć ograniczenia są tak bolesne dla budżetu, trudno polemizować z ceną bezpieczeństwa. Również i ten argument zaważył na podjętej decyzji. Atrakcyjność cenowa i komfort używania łączonego biletu zaowocowałaby zwiększonym popytem, co oczywiście zgodne jest z jego założeniami. Tymczasem w obecnych warunkach, przy obowiązywania maksymalnego napełnienia na poziomie 50% liczby miejsce w pojeździe, zrzeszone gminy nie są w stanie zapewnić zwiększonej liczby kursów, tak aby w bezpiecznych warunkach umożliwić przejazd. Dotyczy to nie tylko autobusów, trolejbusów i tramwajów, ale także, a może przede wszystkim pociągów SKM =- dodaje zarząd MZKZG.

Kiedy wejdzie?

Jak podkreśla MZKZG, obniżenie ceny biletu nie zostało anulowane, lecz odłożone w czasie. Jego wdrożenie od stycznia uniemożliwiają względy finansowe oraz bezpieczeństwa zdrowotnego, które ustaną wraz z pandemią.

-"Wszystkie podejmowane działania w kierunku ujednolicenia transportu w ramach gmin tworzących metropolię będą zdecydowanie łatwiejsze i tańsze, kiedy Sejm RP przyjmie w końcu ustawę metropolitalną dla Pomorza. Ustawa ta umożliwi realną integrację transportu. Dzięki niej gminy zyskają dodatkowo około 200 milionów złotych rocznie, głównie na wspólne rozwiązania komunikacyjne" - przekonują pomorscy samorządowcy. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
budżet
MZKZG
Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....