TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MZKZG: bilet metropolitalny 30+ ma już rok
MZKZG - Opublikowano: 21.04.2015 13:08:14 1 komentarz
MZKZG: bilet metropolitalny 30+ ma już rok

W maju 2014 r. rozpoczęto sprzedaż biletów metropolitalnych promocyjnych w ramach oferty 30+, łączącej miesięczny bilet metropolitalny komunalny, obowiązujący we wszystkich pojazdach ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo z Promocyjnym Biletem Miesięcznym PKP SKM w Trójmieście i PR na wybraną trasę do 30 km.

Oferta ta stanowi atrakcyjną alternatywę cenową dla części pasażerów korzystających z transportu zbiorowego. Muszą oni jednak zamiast jednego wspólnego biletu, dostępnego w ograniczonej sieci dystrybucji, kupić jednocześnie dwa bilety ? miejski i kolejowy ? ze zróżnicowanymi poziomami i rodzajami ulg. Mimo tego, cena niższa o 10%, w stosunku do biletu metropolitalnego za 220 zł, tj. 198 zł (88 zł promocyjny bilet metropolitalny i 110 zł promocyjny bilet kolejowy na odległość do 30 km) spowodowała zainteresowanie ofertą ze strony pasażerów. Największą grupą mogącą skorzystać na zakupie biletów w ramach łączonych biletów 30+ są studenci. Na bilet kolejowy przysługuje im 51% zniżki, natomiast na metropolitalny 50%. Łącznie za bilet 30+ zapłacą 97,90 zł, czyli o 11% taniej, niż za bilet metropolitalny kolejowo-komunalny wszystkich organizatorów za 110 zł.

Dla części klientów, np. nauczycieli, walorem jest możliwość zakupu tańszego biletu metropolitalnego za 88 zł zamiast 130 zł w sytuacji, gdy wydatki na bilet kolejowy nie zwiększają się. Łącznie za bilety okresowe w ramach oferty 30+ zapłacą oni 161,70 zł, czyli o 27% mniej, niż za bilet metropolitalny za 220 zł.

Ponadto, od 2015 r. na przejazdy kolejowe na podstawie biletów miesięcznych obowiązuje ulga dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w wymiarze 49%. Osoby posiadające taką kartę za część kolejową zapłacą 56,10 zł oraz skorzystają z biletu metropolitalnego promocyjnego w cenie 88 zł. Łącznie zapłacą 144,10 zł za bilet miesięczny, na podstawie którego mogą korzystać ze wszystkich autobusów, trolejbusów i tramwajów ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo na obszarze MZKZG, plus bez ograniczeń jeździć w tę i z powrotem na wybranej, 30 kilometrowej trasie kolejowej, np. Gdynia Cisowa ? Gdańsk Śródmieście ? Gdynia Cisowa. Taki bilet jest o 34,5% tańszy od biletu metropolitalnego kolejowo-komunalnego wszystkich organizatorów za 220 zł.

W marcu 2015 r. z oferty 30+ skorzystało po raz pierwszy ponad 1000 osób. Szczegółowe informacje nt. wielkości sprzedaży przedstawiono na poniższym wykresie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZKZG
Zatoka Gdańska
Gdańsk
Gdynia
Sopot
Trójmiasto
bilety
  • Śledź – 10.07.2015

    W produkcie 30plus SKM nie honoruje własnej ulgi komercyjej. To eliminuje większość klientów. Pozostałe ulgi to nie dobra wola (czy interes) SKM tylko dofinansowanie z budzetu.Czyli kolejna fasada.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....