TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MZKZG: bilet metropolitalny 30+ ma już rok
MZKZG - Opublikowano: 21.04.2015 13:08:14 1 komentarz
MZKZG: bilet metropolitalny 30+ ma już rok

W maju 2014 r. rozpoczęto sprzedaż biletów metropolitalnych promocyjnych w ramach oferty 30+, łączącej miesięczny bilet metropolitalny komunalny, obowiązujący we wszystkich pojazdach ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo z Promocyjnym Biletem Miesięcznym PKP SKM w Trójmieście i PR na wybraną trasę do 30 km.

Oferta ta stanowi atrakcyjną alternatywę cenową dla części pasażerów korzystających z transportu zbiorowego. Muszą oni jednak zamiast jednego wspólnego biletu, dostępnego w ograniczonej sieci dystrybucji, kupić jednocześnie dwa bilety ? miejski i kolejowy ? ze zróżnicowanymi poziomami i rodzajami ulg. Mimo tego, cena niższa o 10%, w stosunku do biletu metropolitalnego za 220 zł, tj. 198 zł (88 zł promocyjny bilet metropolitalny i 110 zł promocyjny bilet kolejowy na odległość do 30 km) spowodowała zainteresowanie ofertą ze strony pasażerów. Największą grupą mogącą skorzystać na zakupie biletów w ramach łączonych biletów 30+ są studenci. Na bilet kolejowy przysługuje im 51% zniżki, natomiast na metropolitalny 50%. Łącznie za bilet 30+ zapłacą 97,90 zł, czyli o 11% taniej, niż za bilet metropolitalny kolejowo-komunalny wszystkich organizatorów za 110 zł.

Dla części klientów, np. nauczycieli, walorem jest możliwość zakupu tańszego biletu metropolitalnego za 88 zł zamiast 130 zł w sytuacji, gdy wydatki na bilet kolejowy nie zwiększają się. Łącznie za bilety okresowe w ramach oferty 30+ zapłacą oni 161,70 zł, czyli o 27% mniej, niż za bilet metropolitalny za 220 zł.

Ponadto, od 2015 r. na przejazdy kolejowe na podstawie biletów miesięcznych obowiązuje ulga dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w wymiarze 49%. Osoby posiadające taką kartę za część kolejową zapłacą 56,10 zł oraz skorzystają z biletu metropolitalnego promocyjnego w cenie 88 zł. Łącznie zapłacą 144,10 zł za bilet miesięczny, na podstawie którego mogą korzystać ze wszystkich autobusów, trolejbusów i tramwajów ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo na obszarze MZKZG, plus bez ograniczeń jeździć w tę i z powrotem na wybranej, 30 kilometrowej trasie kolejowej, np. Gdynia Cisowa ? Gdańsk Śródmieście ? Gdynia Cisowa. Taki bilet jest o 34,5% tańszy od biletu metropolitalnego kolejowo-komunalnego wszystkich organizatorów za 220 zł.

W marcu 2015 r. z oferty 30+ skorzystało po raz pierwszy ponad 1000 osób. Szczegółowe informacje nt. wielkości sprzedaży przedstawiono na poniższym wykresie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZKZG
Zatoka Gdańska
Gdańsk
Gdynia
Sopot
Trójmiasto
bilety
  • Śledź – 10.07.2015

    W produkcie 30plus SKM nie honoruje własnej ulgi komercyjej. To eliminuje większość klientów. Pozostałe ulgi to nie dobra wola (czy interes) SKM tylko dofinansowanie z budzetu.Czyli kolejna fasada.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....