TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MZA mają ratowników drogowych
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.03.2018 17:46:53
MZA mają ratowników drogowych (foto: MZA)

21 pracowników Miejskich Zakładów Autobusowych przećwiczyło w praktyce ekstremalne sytuacje drogowe uzyskując certyfikat Ratownika Drogowego.

Teraz wiedzą już jak reanimować dziecko, jak reagować w sytuacji otwartego złamania ręki czy mocnego krwawienia, wreszcie jak ewakuować ludzi z zadymionego autobusu czy samochodu.

Każdy kierowca Miejskich Zakładów Autobusowych przechodzi regularnie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu pracownicy Spółki są oswojeni z trudnymi sytuacjami zagrożenia życia i nie boją się reagować na nie w trakcie codziennej służby. W zeszłym roku ponad 30 razy – trzykrotnie częściej niż kilka lat temu, kierowcy przystępowali do akcji ratowania pasażerów i napotkanych pieszych. Wielokrotnie reanimowali ludzi w sytuacji zatrzymania akcji serca, obejmowali też opieką osoby nieprzytomne czy będące w trakcie ataku padaczki. Na pracowników, którzy wykazywali się społeczną postawą czekały oczywiście nagrody od władz miasta i Zarządu MZA.

Ogromnym zainteresowaniem kierowców cieszy się też nowa inicjatywa Zarządu Spółki. Organizowane przez Dział Szkoleń szkolenie z dziedziny ratownictwa drogowego na razie ukończyło 21 pracowników Spółki, natomiast chętnych jest zdecydowanie więcej i będą oni ćwiczyli w kolejnych turach zajęć. Przez dwa dni kierowcy MZA poznawali techniki reanimacji, korzystania z defibrylatora, opatrywania najbardziej skomplikowanych zranień i złamań kończyn. Ćwiczyli też ewakuację pasażerów z zadymionego autobusu, a potem sami próbowali wydostać się z zasnutego gryzącym dymem samochodu osobowego mającego zablokowane drzwi i okna.

Pracownicy MZA uzyskali certyfikaty Ratownika Drogowego i będą mogli nieść jeszcze bardziej zaawansowaną pomoc pasażerom i innym uczestnikom ruchu drogowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZA
kierowca
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....