TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Muzeum Techniki otworzy magazyny: 8 i 22 sierpnia
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.07.2020 20:00:41
Muzeum Techniki otworzy magazyny: 8 i 22 sierpnia

25 lipca szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji po raz pierwszy otworzyło swoje magazyny dla zwiedzających.

Kolejna szansa w dniach 8 sierpnia i 22 sierpnia

Gąsienicowy prom

Miłośnicy motoryzacji będą mogli zobaczyć eksponaty, których na co dzień nie można oglądać na wystawie stałej muzeum.

-"Wpuszczamy mieszkańców Szczecina tam, gdzie niewiele osób – nawet współpracujących z nami – miało szansę kiedykolwiek być" – powiedziała PAP Maria Szponar z Muzeum Techniki i Komunikacji.

Magazyny znajdują się na terenie dawnej jednostki wojskowej.

-"Sama aura tego otoczenia tworzy klimat +wakacji z duchami+, choć nie słyszałam, żeby tutaj straszyło" – wskazała z uśmiechem Szponar. Zaznaczyła, że pomysł udostępnienia magazynów to wyjście naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, którzy w czasie pandemii mogą nie chcieć przebywać w zamkniętej przestrzeni muzeum.

W budynkach przy ul. Żołnierskiej znajduje się większość kolekcji należącej do instytucji – są to przede wszystkim różnego rodzaju pojazdy, od historycznych rowerów, motocykli i aut osobowych przez pojazdy komunikacji miejskiej po – stojący na zewnątrz – wyprodukowany w Związku Radzieckim samobieżny prom gąsienicowy.

Trzy terminy

Zwiedzanie muzealnych magazynów będzie się odbywać w soboty – 25 lipca, 8 sierpnia i 22 sierpnia, w dwóch turach, trwających ok. godziny. Jak zapewniają organizatorzy, grupy będą "kameralne", a na zwiedzanie obowiązują zapisy. Każda wycieczka będzie nieco inna, zwiedzający będą mogli zobaczyć eksponaty z około 10 najciekawszych magazynów.

Jak powiedział PAP Andrzej Wojciech Feliński z muzeum, podczas pierwszego zwiedzania zaprezentowana zostanie skala zbiorów instytucji.

"Otworzymy wybrane magazyny, żeby pokazać, co znajduje się w środku, aby udowodnić, jaka jest skala kolekcji i jej potencjał, a kolejne soboty będą sobotami tematycznymi – jedna będzie poświęcona pojazdom krajów +demokracji ludowej+, druga pojazdom PRL-u. Na to spotkanie wyprowadzimy pojazdy na zewnątrz, aby można było obejrzeć je jeszcze dokładniej" – wyjaśnił muzealnik.

Podczas spaceru będzie można zobaczyć m.in. prototypowy mikrosamochód Smyk z izby pamięci przy fabryce Polmo, nieco inny od eksponatu z wystawy stałej muzeum – dłuższy i z silnikiem małego Fiata. Wśród pojazdów znajdują się też samochody służbowe np. Żuk straży pożarnej, ale też przekazany do muzeum samochód z floty prezydenta Szczecina. W magazynach stoją także pojazdy krajów "demokracji ludowej": Skoda, Dacia, Zastava czy Wartburg.

Historia muzeum

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie – Zajezdnia Sztuki powołane zostało w 2016 r. Znajduje się w zabytkowej zajezdni tramwajowej z 1912 r. przy ul. Niemierzyńskiej. W zbiorach placówki są tramwaje, autobusy, samochody, motocykle, rowery, a także pojazdy nietypowe oraz m.in. sprzęt gospodarstwa domowego.

Od listopada ub.r. w muzeum można oglądać wystawę przedmiotów – samochodów, maszyn do szycia i do pisania oraz rowerów - wyprodukowanych w szczecińskich fabrykach rodziny Stoewerów.

Muzeum jest obecnie rozbudowywane – z budynku zajezdni do znajdującej się obok remontowanej kamienicy będzie prowadził łącznik. W kamienicy znajdą się sale edukacyjne, sala konferencyjna i czytelnia.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
historia
Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....