TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

mpTechnology w serii protestów: Radom
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.04.2019 12:00:02
mpTechnology w serii protestów: Radom

Po Andrychowie i Radomsku przyszedł czas na Radom – gdzie mpTechnology nie zgadza się z SIWZ przetargu.

Tym razem chodzi o rozbudowę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i systemu karty miejskiej. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pod nazwą "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia oraz Powiatu Radomskiego", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO na lata 2014-2020. W ramach zamówienia miasto wymaga dostarczenia, zainstalowania i uruchomienia 20 sztuk pięciowierszowych elektronicznych tablic przystankowych oraz 10 sztuk stacjonarnych automatów biletowych.

Odwołanie mpTechnology

Początkowo termin otwarcia ofert wyznaczono na dzień 25 kwietnia. Wiemy już jednak, że w tym terminie zamawiający nie otworzy ofert, bowiem jeden z wykonawców wniósł odwołanie od SIWZ. Skarżącym okazał się mpTechnology Sp. z o.o. Tak jak przy przetargu w Andrychowie, czy Radomsku spółka podniosła dwa podstawowe zarzuty:

- zaniechanie opisania przedmiotu zamówienia w sposób jednoznaczny, zrozumiały i wyczerpujący, uwzględniający wszystkie okoliczności wymagane dla należytego sporządzenia oferty,

- zaniechanie opisu przedmiotu zamówienia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.

MpTechnology wskazał, że firma, która wygra przetarg będzie zobowiązana do dostarczenia tablic informacji pasażerskiej w ramach rozbudowy funkcjonującego już w Radomiu SDIP. Jednakże spółka zauważyła, że zamawiający nie przekazał danych dotyczących narzędzi integracyjnych do zastanej infrastruktury. Oznacza to, że zwycięski podmiot będzie zobowiązany do zakupu elektronicznych tablic od producenta sprzętu i oprogramowania, którego produkty są już w posiadaniu zamawiającego, aby uniknąć ryzyka braku integracji montowanych tablic z SDIP. Odwołujący zauważył, że mimo, iż zamawiający nie wskazuje bezpośrednio na konkretne rozwiązania w zakresie tablic elektronicznych, to jednak wymagania czytane jako całość tworzą zestawienie, które preferują sprzęt tylko jednego, konkretnego producenta. Skarżący wskazał, że tym producentem jest R&G Plus Sp. z o.o.

MpT podkreślił, że w chwili obecnej w SIWZ nie ma żadnego zapisu, z którego wynikałoby, że zamawiający ma zamiar przekazać zwycięskiemu podmiotowi jakiekolwiek dane w celu pełnej integracji tablic z posiadaną infrastrukturą R&G. Ponadto, odwołujący wskazał na fakt, że zapisy SIWZ nie pozwalają stwierdzić, że zamawiający ma zgodę gwaranta urządzeń i systemów oraz producenta autobusów na integrację nowych elementów. Spółka zwróciła uwagę na to, że zamawiający musi przekazać wykonawcom wszystkie dane, tak aby mogli oni przygotować swoje oferty w tych samych warunkach.

W pozostałym zakresie mpTechnology wskazał, iż termin otwarcia ofert został tak określony, iż nie gwarantuje możliwości złożenia oferty. Wykonawca, zdaniem skarżącego, jest zmuszony do wstrzymania się z wyceną oferty do czasu doprecyzowania zamówienia. Oznacza to, że po dokonaniu zmian w SIWZ wykonawca może mieć tylko tydzień na sporządzenie oferty, a to zdaniem odwołującego za mało.

O co chodzi?

Na podstawie w/w zarzutów mpTechnology wniósł o zmianę SIWZ w sposób, który umożliwi złożenie oferty wszystkim wykonawcom oraz przekazanie zmienionego SIWZ wykonawcom, a także o wydłużenie terminu składania ofert przynajmniej o 15 dni. Na odpowiedź zamawiającego nie trzeba było długo czekać. Miasto zmieniło zapisy SIWZ pod kątem zarzutów opisanych w odwołaniu mpTechnology. Ponadto, termin otwarcia ofert został przesunięty na dzień 10 maja. Czy to wystarczy, aby spełnić oczekiwania skarżącego? Czas pokaże.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
protest
SDIP
bilet
mpTechnology
Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....