TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław zadba o miejską historię
TransInfo.pl - Opublikowano: 25.01.2020 18:00:45
MPK Wrocław zadba o miejską historię ; fot. UM Wrocław

Specjalny autobus raz w tygodniu będzie za darmo dowoził uczniów z wrocławskich szkół na lekcje muzealne w Centrum Historii Zajezdnia. To efekt podpisanej właśnie umowy między Centrum a MPK Wrocław. Po zakończeniu remontu taką rolę (poza funkcją turystyczną), będzie pełnił kultowy autobus marki Jelcz, nazywany "Ogórkiem".

Legendarny dla wrocławian i wrocławskiej Solidarności autobus marki Jelcz w tej chwili stacjonuje w garażach Politechniki Wrocławskiej. Jest dokładnie sprawdzany i inwentaryzowany. Na podstawie oględzin zostanie podjęta ostateczna decyzja, w jakiej formie będzie remontowany. Przy tym projekcie współpracują ze sobą miasto Wrocław, MPK Wrocław, CH Zajezdnia, fabryka Jelcza, dolnośląska Solidarność oraz Politechnika Wrocławska.

Ogórek w remoncie 

Po remoncie, który mamy nadzieję, zakończy się do końca tego roku, pojazd zostanie zarejestrowany jako zabytek i docelowo ma obsługiwać linie turystyczne, ale także dowozić uczniów do CH Zajezdnia na ciekawe lekcje muzealne – mówi Marek Mutor, dyrektor Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

Jednak zanim tak się stanie, przy transporcie uczniów, których szkoły mieszczą się na obrzeżach miasta (powyżej 5 km od centrum), pomoże wrocławskie MPK.

-"Raz w tygodniu miejski przewoźnik udostępni nam autobus z kierowcą, który będzie dowoził dzieci i młodzież do naszego centrum na lekcje historii. Często słyszeliśmy, że szkoły są chętne, ale trudno jest im się do nas wybrać, bo znajdują się daleko od centrum miasta, dlatego chcemy wyjść im z pomocą – wyjaśnia Marek Mutor.

Pilotażowo takie rozwiązanie CH Zajezdnia testowało już w grudniu i sprawdziło się doskonale. Autobus szybko przywiózł po kolei kilka grup uczniów z jednej ze szkół.

Nie przewoźnik tylko podmiot

-"Chciałbym, aby MPK nie było tylko firmą przewozową, ale także tym podmiotem, który kształtuje, wpływa i buduje ducha Wrocławia i jestem przekonany, że taka inicjatywa jak dzisiaj, świetnie się w tę misję wpisuje – podkreślił podczas podpisywania umowy Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Drugie porozumienie, które MPK podpisało dzisiaj z CH Zajezdnia dotyczy współpracy przy badaniu historii wrocławskiego MPK.

-"Na pewno efektem tego będzie co najmniej 30 nagrań ze wspomnieniami byłych pracowników MPK, a także wystawa i specjalne publikacje – wylicza Marek Mutor.

Pierwsze efekty tych prac będziemy mogli obejrzeć w 2021 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
akcja
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....