TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław szuka pracowników do sprzątania
MPK WROCŁAW - Opublikowano: 03.12.2015 15:48:30 1 komentarz
MPK Wrocław szuka pracowników do sprzątania

Po autobusach przyszedł czas na zrobienie porządku w tramwajach. Z początkiem roku spółka zorganizuje także własny serwis dbający o porządek w tych pojazdach.

Obecnie wrocławskie MPK zatrudnia 38 osób do sprzątania autobusów, ale chce jeszcze powiększyć tę grupę. Od czerwca br. w zajezdni przy ul. Obornickiej o porządek w stacjonujących tam pojazdach dbają pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez spółkę. Aby w autobusach był czyściej, MPK zorganizowało własny serwis sprzątający, opracowało technologię sprzątania, uwzgledniającą specyfikę taboru, wybrało odpowiednie środki chemiczne i zakupiło profesjonalne urządzenia sprzątające.

Codziennie MPK sprząta przy zjazdach z tras około 450 wozów (niektóre są sprzątane dwa razy dziennie). Raz na dwa tygodnie każdy autobus przechodzi czyszczenie gruntowne (średnio na dobę jest to 20 autobusów).

Autobusy są codziennie myte z zewnątrz. Przez automatyczną myjnię przejeżdża od 280 nawet do 450 sztuk autobusów w ciągu doby.

- Technologie sprzątania oparliśmy na maszynach szorujących, mopach jednego kontaktu, zastosowaniu dozowników do środków chemicznych oraz centralnych odkurzaczach. Środki chemiczne pochodzą od różnych dostawców i są specjalnie dobrane do rodzaju powierzchni oraz specyfiki wykonywanych prac. Muszą być skuteczne, ale i bezpieczne dla powierzchni naszych pojazdów tak, aby czyścic, ale nie niszczyć - wylicza Jolanta Szczepańska, prezes MPK, dla której temat czystości pojazdów jest jednym z priorytetów.

Sprzątanie autobusów odbywa się w godz. 4.00-6.00 , 8.00-11.00 , 17.00-1.00, czyli wtedy, gdy autobusy zjeżdżają z pracy na linii. Wtedy pracownicy mają kilka minut, by wysprzątać autobus m.in. odkurzyć go, umyć uchwyty, czy podłogi. W pozostałych godzinach odbywa się sprzątanie okresowe. Wtedy pracownicy m.in. myją sufity, ścianki boczne, szorują maszynowo podłogi i miejsca trudno dostępne, myją szyby. W weekendy odbywa się pranie tapicerki siedzeń.

Teraz zmiany mają być wdrożone również w tramwajach.

- Poszukujemy pracowników do sprzątania tramwajów. Nie jest to łatwa praca, bo wymaga elastyczności ? trzeba pracować wtedy, gdy tramwaje zjeżdżają z pracy na linii, ale MPK jest solidnym pracodawcą i oferuje dobre warunki ? zapewnia prezes MPK.

Własnymi siłami MPK chce na razie sprzątać tramwaje stacjonujące w zajezdni nr 4 przy u. Powstańców Śl. oraz pesy i mederusy z zajezdni przy ul. Ślężnej, a więc swój nowszy tabor.

Technologia sprzątania tramwajów będzie inna, niż autobusów, bo tutaj większość prac trzeba wykonywać na sucho. Wynika to liczby podzespołów elektrycznych, w jakie wyposażone są tramwaje. Dlatego MPK zastosuje specjalne pady myjące, oparte na mikrocząsteczkach, które zwiększają 3-krotnie skuteczność środków czyszczących. Zmiany mają być wdrożone od nowego roku.

Więcej o ofercie pracy w MPK: http://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2298606&cfg=67e0a2d737d5414d8a121b088aa0647d

Jeśli chodzi o pranie tapicerowanych siedzeń w tramwajach, ten zakres nadal będą wykonywać firmy zewnętrzne. MPK szuka do tej pracy wykonawcy i ogłosiło właśnie przetarg.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
pracownicy
  • Wiktor – 04.12.2015

    Trzeba przyznać, że MPK rzetelnie się do sprawy zabrało. Widać poprawę czystości w taborze ostatnimi czasy. Dobra robota.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....