TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław szuka pracowników do sprzątania
MPK WROCŁAW - Opublikowano: 03.12.2015 15:48:30 1 komentarz
MPK Wrocław szuka pracowników do sprzątania

Po autobusach przyszedł czas na zrobienie porządku w tramwajach. Z początkiem roku spółka zorganizuje także własny serwis dbający o porządek w tych pojazdach.

Obecnie wrocławskie MPK zatrudnia 38 osób do sprzątania autobusów, ale chce jeszcze powiększyć tę grupę. Od czerwca br. w zajezdni przy ul. Obornickiej o porządek w stacjonujących tam pojazdach dbają pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez spółkę. Aby w autobusach był czyściej, MPK zorganizowało własny serwis sprzątający, opracowało technologię sprzątania, uwzgledniającą specyfikę taboru, wybrało odpowiednie środki chemiczne i zakupiło profesjonalne urządzenia sprzątające.

Codziennie MPK sprząta przy zjazdach z tras około 450 wozów (niektóre są sprzątane dwa razy dziennie). Raz na dwa tygodnie każdy autobus przechodzi czyszczenie gruntowne (średnio na dobę jest to 20 autobusów).

Autobusy są codziennie myte z zewnątrz. Przez automatyczną myjnię przejeżdża od 280 nawet do 450 sztuk autobusów w ciągu doby.

- Technologie sprzątania oparliśmy na maszynach szorujących, mopach jednego kontaktu, zastosowaniu dozowników do środków chemicznych oraz centralnych odkurzaczach. Środki chemiczne pochodzą od różnych dostawców i są specjalnie dobrane do rodzaju powierzchni oraz specyfiki wykonywanych prac. Muszą być skuteczne, ale i bezpieczne dla powierzchni naszych pojazdów tak, aby czyścic, ale nie niszczyć - wylicza Jolanta Szczepańska, prezes MPK, dla której temat czystości pojazdów jest jednym z priorytetów.

Sprzątanie autobusów odbywa się w godz. 4.00-6.00 , 8.00-11.00 , 17.00-1.00, czyli wtedy, gdy autobusy zjeżdżają z pracy na linii. Wtedy pracownicy mają kilka minut, by wysprzątać autobus m.in. odkurzyć go, umyć uchwyty, czy podłogi. W pozostałych godzinach odbywa się sprzątanie okresowe. Wtedy pracownicy m.in. myją sufity, ścianki boczne, szorują maszynowo podłogi i miejsca trudno dostępne, myją szyby. W weekendy odbywa się pranie tapicerki siedzeń.

Teraz zmiany mają być wdrożone również w tramwajach.

- Poszukujemy pracowników do sprzątania tramwajów. Nie jest to łatwa praca, bo wymaga elastyczności ? trzeba pracować wtedy, gdy tramwaje zjeżdżają z pracy na linii, ale MPK jest solidnym pracodawcą i oferuje dobre warunki ? zapewnia prezes MPK.

Własnymi siłami MPK chce na razie sprzątać tramwaje stacjonujące w zajezdni nr 4 przy u. Powstańców Śl. oraz pesy i mederusy z zajezdni przy ul. Ślężnej, a więc swój nowszy tabor.

Technologia sprzątania tramwajów będzie inna, niż autobusów, bo tutaj większość prac trzeba wykonywać na sucho. Wynika to liczby podzespołów elektrycznych, w jakie wyposażone są tramwaje. Dlatego MPK zastosuje specjalne pady myjące, oparte na mikrocząsteczkach, które zwiększają 3-krotnie skuteczność środków czyszczących. Zmiany mają być wdrożone od nowego roku.

Więcej o ofercie pracy w MPK: http://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2298606&cfg=67e0a2d737d5414d8a121b088aa0647d

Jeśli chodzi o pranie tapicerowanych siedzeń w tramwajach, ten zakres nadal będą wykonywać firmy zewnętrzne. MPK szuka do tej pracy wykonawcy i ogłosiło właśnie przetarg.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
pracownicy
  • Wiktor – 04.12.2015

    Trzeba przyznać, że MPK rzetelnie się do sprawy zabrało. Widać poprawę czystości w taborze ostatnimi czasy. Dobra robota.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....