TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław podsumowuje 2017 rok – nowe autobusy i tramwaje
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 28.12.2017 11:51:45 1 komentarz
MPK Wrocław podsumowuje 2017 rok – nowe autobusy i tramwaje (foto: wroclaw.pl)

Dwanaście miesięcy 2017 roku w MPK upłynęło głównie na inwestycjach w nową flotę. Spółka zapoczątkowała jedną z największych wymian tramwajów i autobusów w swojej historii. Dzięki temu zwiększyła się liczba pojazdów dostępnych dla niepełnosprawnych i w pełni klimatyzowanych.

Ponad pięćdziesiąt tramwajów trafia do Wrocławia w ramach projektu unijnego ("Modernizacja floty taboru tramwajowego we Wrocławiu pod względem polepszenia efektywności energetycznej oraz zapewnienia dostępności dla osób o ograniczonej sprawności poruszania się – Etap I A"). Zakupy zostały podzielone na 2 etapy. 16 nowych składów przyjeżdżało do Wrocławia od stycznia do listopada. Na kolejne 40 sztuk MPK ogłosiło przetarg w maju, w lipcu zakończyło się zbieranie ofert. Zgłosił się Modertrans i Pesa. W sierpniu miejska spółka wybrała ofertę Modertransu na 40 moderusów beta. Dostawy tych tramwajów odbędą się w 2018 (30 sztuk) i 2019 (10 sztuk).

Będzie więcej nowych tramwajów

W 2017 roku MPK rozpoczęło również dialog techniczny poprzedzający przetarg na zakup kolejnych 39 nowych składów (z opcją do 87). Mają to być tramwaje ze wszystkimi wejściami dostępnymi z poziomu niskiej podłogi. Częściowo zastąpią najstarsze składy, częściowo zostaną skierowane do obsługi nowych tras tramwajowych.

100% autobusów z niską podłogą

W lipcu MPK Wrocław wybrało dostawcę wydzierżawionych 60 autobusów (40 przegubów i 20 solówek). Najlepszą ofertę złożyła firma Mercedes. Pierwsze nowe, klimatyzowane i niskopodłogowe pojazdy są już w bazie Mercedesa pod Wrocławiem. Tam autobusy będą uzbrajane tak żeby wszystkie wyjechały na ulice w marcu wraz ze startem nowego systemu sprzedaży biletów.

Miejska spółka ogłosiła również przetarg, tym razem na zakup, 50 autobusów z opcją rozszerzenia nawet do 100. Na oferty czeka do 9 lutego.

Po tych wszystkich dostawach, już w 2018 roku na 387 autobusów MPK wszystkie będą niskopodłogowe a aż 74% z nich będzie posiadać klimatyzację. Odczujemy tez zmianę komfortu podróżowania szczególnie latem.

- Dzięki dostawom nowych autobusów i likwidacji najstarszych pojazdów z przestarzałymi normami spalania Euro 2 i Euro 3 MPK Wrocław obniży szkodliwą emisję tlenków azotu do atmosfery o prawie 50 procent – podkreśla Jolanta Szczepańska, prezes MPK.

Spółka w 2017 roku podpisała również trójstronne porozumienie w sprawie dostawy do Wrocławia nawet 50 autobusów elektrycznych.

MPK współpracuje również przy wprowadzaniu we Wrocławiu nowego systemu dystrybucji biletów. Pod koniec 2017 roku rozpoczął się montaż nowych, dwu-funkcyjnych kasowników w pojazdach przewoźnika.

Lotne ekipy sprzątające i konkurs na najlepszego prowadzącego

Miejski przewoźnik wiosną 2017 roku uruchomił też pilotażowy program sprzątania. Poza codziennymi obowiązkami firm sprzątających, które czyszczą pojazdy w zajezdniach MPK uruchomiło mobilne brygady sprzątające, które usuwają nieczystości podczas postojów na pętlach.

Jak co roku w czerwcu odbyła się w MPK kolejna edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław. Wśród motorniczych najlepsza w 2017 roku okazała się Beata Malewska, a pierwsze miejsce wśród kierowców zajął Marcin Ignasiak. Tuż za nim uplasowali się Daniel Stachowiak i Dariusz Dawidow. W październiku reprezentacja naszych kierowców wzięła udział w konkursie ogólnopolskim w Płocku i właśnie Daniel Stachowiak zajął w nim 2 miejsce (na pierwszym kierowca z Łodzi, na trzecim z Płocka).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
tabor
MPK Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....