TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław podsumowuje 2017 rok – nowe autobusy i tramwaje
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 28.12.2017 11:51:45 1 komentarz
MPK Wrocław podsumowuje 2017 rok – nowe autobusy i tramwaje (foto: wroclaw.pl)

Dwanaście miesięcy 2017 roku w MPK upłynęło głównie na inwestycjach w nową flotę. Spółka zapoczątkowała jedną z największych wymian tramwajów i autobusów w swojej historii. Dzięki temu zwiększyła się liczba pojazdów dostępnych dla niepełnosprawnych i w pełni klimatyzowanych.

Ponad pięćdziesiąt tramwajów trafia do Wrocławia w ramach projektu unijnego ("Modernizacja floty taboru tramwajowego we Wrocławiu pod względem polepszenia efektywności energetycznej oraz zapewnienia dostępności dla osób o ograniczonej sprawności poruszania się – Etap I A"). Zakupy zostały podzielone na 2 etapy. 16 nowych składów przyjeżdżało do Wrocławia od stycznia do listopada. Na kolejne 40 sztuk MPK ogłosiło przetarg w maju, w lipcu zakończyło się zbieranie ofert. Zgłosił się Modertrans i Pesa. W sierpniu miejska spółka wybrała ofertę Modertransu na 40 moderusów beta. Dostawy tych tramwajów odbędą się w 2018 (30 sztuk) i 2019 (10 sztuk).

Będzie więcej nowych tramwajów

W 2017 roku MPK rozpoczęło również dialog techniczny poprzedzający przetarg na zakup kolejnych 39 nowych składów (z opcją do 87). Mają to być tramwaje ze wszystkimi wejściami dostępnymi z poziomu niskiej podłogi. Częściowo zastąpią najstarsze składy, częściowo zostaną skierowane do obsługi nowych tras tramwajowych.

100% autobusów z niską podłogą

W lipcu MPK Wrocław wybrało dostawcę wydzierżawionych 60 autobusów (40 przegubów i 20 solówek). Najlepszą ofertę złożyła firma Mercedes. Pierwsze nowe, klimatyzowane i niskopodłogowe pojazdy są już w bazie Mercedesa pod Wrocławiem. Tam autobusy będą uzbrajane tak żeby wszystkie wyjechały na ulice w marcu wraz ze startem nowego systemu sprzedaży biletów.

Miejska spółka ogłosiła również przetarg, tym razem na zakup, 50 autobusów z opcją rozszerzenia nawet do 100. Na oferty czeka do 9 lutego.

Po tych wszystkich dostawach, już w 2018 roku na 387 autobusów MPK wszystkie będą niskopodłogowe a aż 74% z nich będzie posiadać klimatyzację. Odczujemy tez zmianę komfortu podróżowania szczególnie latem.

- Dzięki dostawom nowych autobusów i likwidacji najstarszych pojazdów z przestarzałymi normami spalania Euro 2 i Euro 3 MPK Wrocław obniży szkodliwą emisję tlenków azotu do atmosfery o prawie 50 procent – podkreśla Jolanta Szczepańska, prezes MPK.

Spółka w 2017 roku podpisała również trójstronne porozumienie w sprawie dostawy do Wrocławia nawet 50 autobusów elektrycznych.

MPK współpracuje również przy wprowadzaniu we Wrocławiu nowego systemu dystrybucji biletów. Pod koniec 2017 roku rozpoczął się montaż nowych, dwu-funkcyjnych kasowników w pojazdach przewoźnika.

Lotne ekipy sprzątające i konkurs na najlepszego prowadzącego

Miejski przewoźnik wiosną 2017 roku uruchomił też pilotażowy program sprzątania. Poza codziennymi obowiązkami firm sprzątających, które czyszczą pojazdy w zajezdniach MPK uruchomiło mobilne brygady sprzątające, które usuwają nieczystości podczas postojów na pętlach.

Jak co roku w czerwcu odbyła się w MPK kolejna edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław. Wśród motorniczych najlepsza w 2017 roku okazała się Beata Malewska, a pierwsze miejsce wśród kierowców zajął Marcin Ignasiak. Tuż za nim uplasowali się Daniel Stachowiak i Dariusz Dawidow. W październiku reprezentacja naszych kierowców wzięła udział w konkursie ogólnopolskim w Płocku i właśnie Daniel Stachowiak zajął w nim 2 miejsce (na pierwszym kierowca z Łodzi, na trzecim z Płocka).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
tabor
MPK Wrocław
  • maxikaz – 28.12.2017

    Fajniutkie te nowe wrocławskie Citaro

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....