TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław podliczyło dezynfekcyjne koszty
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.05.2020 14:30:12
MPK Wrocław podliczyło dezynfekcyjne koszty

Od początku pandemii wrocławski przewoźnik wydał na dodatkowe środki dezynfekcyjne grubo ponad 300 tysięcy złotych.

Mimo powrotu do roboczych rozkładów jazdy i rekordowej liczby pojazdów w mieście ani o jotę wrocławskie MPK nie odpuszcza dezynfekowania, czyszczenia i ozonowania pojazdów.

Ile to kosztuje?

11 maja MPK Wrocław podsumowało dezynfekcyjne wydatki. Okazało się, że firma wydała łącznie 364.680,00 zł na przeciwdziałanie skutkom wirusa Covid-19. Co za te pieniądze kupiono?

  • Preparaty do dezynfekcji, mydła antybakteryjne, chusteczki do dezynfekcji – 105.063,00 zł netto

  • Dezynfekcja taboru realizowana przez firmę zewnętrzną – 103.720,00 zł netto.

  • Dodatkowo MPK Wrocław kupił kierowcom, motorniczym i pracownikom zajezdni oraz obsługi technicznej rękawiczki jednorazowe, maseczki, przyłbice – 155.897,00 zł netto

Sprzątamy!

MPK Wrocław codziennie sprząta swoje pojazdy po zjeździe z trasy. Wtedy są one myte z zewnątrz w automatycznych i ręcznych myjniach zlokalizowanych we wszystkich zajezdniach: autobusowej i tramwajowych. Najpierw, co istotniejsze w obecnych czasach, wchodzi do autobusu czy tramwaju czteroosobowa ekipa sprzątająca. Porządkuje pojazd na sucho wyrzucając śmieci, które wypadły pasażerom, zamiata podłogę i porządkuje miejsca między i pod siedzeniami. Potem odbywa się czyszczenie na mokro. Czyszczone i myte są poręcze, uchwyty, kasowniki, a nawet siedzenia. Wszystkie elementy są przecierane na mokro roztworem myjącym z silnym, specjalnie dedykowanym i w tym celu zakupionym środkiem dezynfekcyjnym.

Co tydzień i kompleksowo

Co tydzień każdy z pojazdów jest czyszczony metodą elektrostatyczną preparatem wirusobójczym. Na czym to polega? Elektrostatyka jest procesem dodawania ładunku elektrycznego do kropelek cieczy, podczas natryskiwania. To sprawia, że kropla jest elektrycznie silniejsza niż powierzchnia czy przedmiot. Dzięki temu zjawisku, można całkowicie pokryć nawet najbardziej skomplikowane i trudnodostępne powierzchnie. Kropelki cieczy działają jak magnesy i przyczepiają się, gdy jedna powierzchnia jest bardziej naładowana dodatnio niż druga. Ten środek jest rozpylany we wnętrzu i pozostawia na powierzchni – jak mówią nasi kierowcy - biały cieniutki film.

Dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu wnętrza pojazdów są ozonowane – tu także każda zajezdnia ma swoje własne urządzenie odkażające.

Wreszcie mycie kompleksowe - to odbywa się minimum raz w miesiącu, ale teraz pojazdy przechodzą je statystycznie raz na dwa tygodnie. Wtedy myty jest "od stóp do głów" – od podłogi przez siedzenia, uchwyty aż po sufit. Takie dokładne mycie w przypadku autobusów czterem pracownikom zajmuje godzinę, w przypadku tramwajów nawet dwa razy dłużej. Tu również, poza standardowymi środkami dezynfekcyjnymi dodajemy preparaty wirusobójcze.

Sprzątanie na życzenie

Jak już wcześniej informowaliśmy, każdy z kierujących MPK Wrocław dostaje na początku swojej pracy pojemnik z płynem dezynfekcyjnym do użytku własnego i w razie potrzeby w pojeździe.

Do tego w gotowości jest codziennie mobilna ekipa sprzątająca, której kierowca może zgłosić jeszcze z trasy potrzebę pomocy w szybkim posprzątaniu pojazdu na pętli.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
sprzątanie
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....