TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Wrocław otworzy bramy zajezdni - w niedzielę
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.10.2019 09:30:35
MPK Wrocław otworzy bramy zajezdni - w niedzielę

Jedziemy z duchem czasu – pod takim hasłem odbywa się Dzień Otwarty MPK Wrocław, na który wrocławski przewoźnik zaprasza już w niedzielę 6 października o godz. 11:00.

Na terenie zajezdni tramwajowej Borek na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, wśród nich: prezentacja najnowszego taboru, nauka jazdy tramwajem, efektowne pokazy Hydropolis, zabawa ze znanymi wrocławskimi sportowcami oraz m.in. fotobudka i food trucki.

MPK Wrocław pokaże, jak zmienia się komunikacja miejska. Staje się coraz bardziej nowoczesna, a przede wszystkim komfortowa dla pasażerów. Dla chętnych odbędzie się także wycieczka do zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Specjalny autobus będzie zabierał bezpłatnie pasażerów z zajezdni Borek.

Święto komunikacji

Dzień Otwarty MPK będzie nie lada gratką dla fanów transportu i nowoczesnych pojazdów. Przewoźnik zaprezentuje nowo kupione autobusy Mercedes-Benz Citaro 2 oraz tramwaje Moderus Beta, które przyjechały właśnie do Wrocławia.

Nowe nabytki zapewne zobaczą nie tylko uczestnicy Dnia Otwartego. Kolumna kilkudziesięciu pojazdów przejedzie przez miasto wyruszając po godzinie 10 spod Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Część z nich zostanie skierowana do zajezdni "Borek", aby uczestnicy Dnia Otwartego mogli im się dokładnie przyjrzeć.

Dodatkowo, zaprezentowany zostanie nowoczesny, w pełni niskopodłogowy tramwaj Moderus Gamma. Ponadto, MPK zaproponuje swoim gościom naukę jazdy tramwajem. Na terenie zajezdni nie zabraknie także food trucków, czy fotobudki.

– Czeka nas prawdziwe święto komunikacji. Do wspólnej zabawy zapraszamy każdego, nie tylko miłośników komunikacji miejskiej – zapowiada Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Moc atrakcji

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Wrocławski przewoźnik zadba także o fanów sportu. Udział w Dniu Otwartym wezmą znani wrocławscy sportowcy.

– W najbliższych dniach będziemy odkrywać kolejne niespodzianki. Możecie być jednak pewni, że nie zabraknie atrakcji i zabaw z nagrodami – zapewnia Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPK.

W Dzień Otwarty w tym roku włączyło się również centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Dla gości zajezdni przygotowało specjalne pokazy z wykorzystaniem m.in. suchego lodu. Dodatkowo na wrocławian będzie czekał beczkowóz kranówką.

Dojazd na zajezdnię:

Na Dzień Otwarty MPK będzie można dojechać zarówno tramwajem jak i autobusem. Zajezdnia Borek znajduje się tuż przy przystanku "Orla", do którego docierają tramwaje linii: 2, 6, 7, 17, a także autobus linii D.

W ramach Dnia Otwartego MPK zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa. Zabytkowy tramwaj Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego oraz "Gustaw", historyczny tramwaj MPK, będą dowozić pasażerów na miejsce imprezy. Będzie to dodatkowo okazja, by przejechać się zabytkami, które kilkadziesiąt lat temu kursowały regularnie po ulicach Wrocławia.

Partnerami tegorocznego Dnia Otwartego są firmy, które napędzają wrocławska komunikacje na co dzień: Mercedes-Benz, Modertrans oraz SiMS.

PODSTAWOWE INFORMACJE:

  • 6 października

  • Zajezdnia tramwajowa "Borek", Powstańców Śląskich 209

  • 11:00 – 16:00

  • Wstęp wolny!

  • Sponsor główny: Mercedes-Benz

  • Sponsorzy: Modertrans, SiMS
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Wrocław
MPK Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....