TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Kraków podsumowuje 2018 rok, 161 nowych autobusów
MPK TransInfo.pl - Opublikowano: 02.01.2019 18:25:06
MPK Kraków podsumowuje 2018 rok, 161 nowych autobusów (foto: MPK)

Rok 2018 to czas dużych inwestycji MPK Kraków w tabor autobusowy. Ale nie tylko.

Krakowski przewoźnik zainwestował miliony złotych, w tym także środki unijne, aby mieszkańcy mogli korzystać wyłącznie z komfortowych i przyjaznych dla środowiska pojazdów. Tylko w 2018 roku MPK wysłało na ulice miasta 161 nowych autobusów, których koszt zakupu wyniósł prawie 200 mln zł. W ramach tych inwestycji zakup aż 78 autobusów był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na ten cel MPK SA uzyskało ok. 75 mln zł. Dzięki temu już w październiku 2018 roku z ulic Krakowa zostały wycofane wszystkie pojazdy z silnikami nie spełniającymi co najmniej europejskiej normy Euro 5.

Umowy na nowe tramwaje

Rok 2018 to także dwie ważne umowy podpisane z firmami Stadler Polska i Solaris Bus & Coach SA na zakup w sumie 50 nowych, niskopodłogowych tramwajów. Wartość tego kontraktu to prawie 370 mln zł. Rozpoczęto także dialog techniczny w sprawie zamówienia kolejnych 60 niskopodłogowych przegubowych wagonów tramwajowych. Szacowany koszt tego kontraktu to ok. 550 mln zł. Warto dodać, że w 2018 roku kontynuowano prace przy modernizacji tramwajów dodając element niskiej podłogi, klimatyzację i system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Energia elektryczna w autobusach

MPK w ubiegłym roku zamontowało na kolejnych sześciu autobusach system technologii fotowoltaicznej, który przetwarza promieniowanie słoneczne bezpośrednio na energię elektryczną.

W związku z tym, że we flocie MPK SA jest 26 autobusów elektrycznych w 2018 roku krakowski przewoźnik uruchomił pięć kolejnych stacji do ładowania baterii poprzez pantograf. Funkcjonują one na ul. Pawiej, na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka i zajezdni tramwajowej Podgórze, a także na pętlach autobusowych przy ul. Konopnickiej i ul. ul. Piaszczystej (Prądnik Biały).

Ruszyła "Karta Krakowska"

2018 rok to również start programu "Karta Krakowska", dzięki któremu bilet okresowy na komunikację miejską dla mieszkańców jest o 20 proc. tańszy. Od 24 grudnia złożenie wniosku o przyznanie Karty Krakowskiej oraz zakup biletów ze zniżką mogą być realizowane z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
 • Kamil Sońta – 02.01.2019

  Co tam, że liczba kursów na lotnisko spada, nakupujmy nowych autobusów, przecież autobusy z Euro 4 są takie zabójcze! https://www.facebook.com/PKKinfo/posts/2318397508211767?__xts__[0]=68.ARDNhZdqUDyyRqwXh-5nsqgqBQGqHx1mvEKjXR78qiUkxvGD2q_Ly4fY-2FFk23tU-U80wXQxEBnV59COqnY3exk0db8kjD9hGRc1R8D_fNxerLgJREOu3ALldRswbClbeNtr9eLh_w02W_PgZCLVl4d3icLODuoPwxIBKJ_-NHtq3FuqLOepJSjvc2hHagL5VCJ4Ss4_eq_CILL0_L2WpXYtbjiVdnjSqX2QPJweguOdl40h437rQrAy5aKrzvgznj9cqtRGnaTZ_Z2LgeA3TfRO__tZiZKPOj7RHLu60OzjqChf1rwwTHfWbWpnMm9J3gezJLkU9HHw3lNFAtqr6niSpqSpKUA4hxcs9xu8JP_mZmJ1C1apqfcMYqPE7qar5wT9s6runEXGTWaJGs_9roucS3U3zOFYbesn5YYmFDYhgw9m9_6TfejJbPHPVOb2i5VB4aWg2eO_HdDvmCEP58r4v-6wqwRXB_hwR4AKRKfpZt0KDneMbmUVQ&__tn__=-R

 • Konrad Filip – 02.01.2019

  Pytanie czy nie lepiej było zakupy rozłożyć na 2-4lata. ;)

 • Sławomir Gugała – 02.01.2019

  Wszystkie już zostały sprzedane i odebrane.?Te z licytacji.

 • Piotr Garbicz – 02.01.2019

  Krzysiek Bobek

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....