TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MPK Częstochowa spełnia dziecięce marzenia
MPK TransInfo.pl - Opublikowano: 14.02.2018 20:05:53
MPK Częstochowa spełnia dziecięce marzenia (foto: MPK)

Na terenie Zajezdni MPK w Częstochowie odbyło się spotkanie, podczas którego dwaj młodzi miłośnicy komunikacji miejskiej z Częstochowy spełnili swoje marzenia.

7-letni Tomasz i 6-letni Fabian jedne z pierwszych listów, które napisali w swoim życiu skierowali do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie z prośbą o możliwość poznania osób odpowiedzialnych w naszym mieście za komunikację miejską oraz zwiedzenie zajezdni i przejażdżkę autobusem w towarzystwie kierowcy. Ich życzenia zostały dziś spełnione.

W uznaniu determinacji, odwagi i wyjątkowej pasji przejawianej przez chłopców w tak młodym wieku, z rąk Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Prezesa MPK, Mariusza Sikory i jego zastępcy, Roberta Madeja otrzymali drobne upominki i podziękowania.

- Muszę przyznać, że bardzo nam zaimponowaliście. Cieszę się, że już u tak młodych pasażerów nasza komunikacja miejska wzbudza pozytywne emocję. Dziękuję Wam i Waszym Rodzicom za taką postawę. Naszym priorytetem w mieście w ramach Programu "Lepsza Komunikacja w Częstochowie" jest wprowadzanie udogodnień w komunikacji miejskiej z myślą o wszystkich, ale przede wszystkim o najmłodszych. Bo to wy będziecie stanowic o przyszłości komunikacji miejskiej i całego naszego miasta w następnych dekadach – podkreślił Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Jako przykład otwarcia się na młodych pasażerów gospodarz miasta zwrócił uwagę na pilotażowy program darmowych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży funkcjonujący w Częstochowie od jesieni ubiegłego roku. W jego ramach dotychczas zostało wydanych 12876 darmowych doładowań. Dwa z nich należą także do Tomasza i Fabiana. Od nowego roku szkolnego program ma zostać rozszerzony o młodzież licealną z Częstochowy.

Prezes MPK, Mariusz Sikora wręczając młodym pasjonatom miniaturki autobusów zwrócił uwagę na fakt, że miejski przewoźnik jest otwarty na edukację dzieci i młodzieży nie tylko od święta, ale także na co dzień. – Po feriach wznawiamy projekt "Akademia Młodego Pasażera", dzięki któremu do tej pory dzieci z 15 placówek szkolnych i przedszkolnych mogły poznać tajniki naszej komunikacji miejskiej wizytując zajezdnię oraz nauczyć się zachowań, które pozwalają na bezpieczne podróżowanie autobusami i tramwajami. Łącznie było to już ok. pół tysiąca młodych pasażerów i mamy nadzieję, że kolejne chętne do udziału w programie szkoły będą się do nas zgłaszać. – powiedział Mariusz Sikora.

Po przejażdżce autobusem na terenie zajezdni, zwiedzaniu nowej hali autobusowej i dyspozytorni był też czas na słodki poczęstunek i refleksję młodych pasjonatów komunikacji miejskiej w Częstochowie. Zarówno Tomasz, jak i Fabian nie wykluczyli, że w przyszłości chcieli by swoje pasje realizować z MPK nie tylko jako pasażerowie, ale…także w charakterze pracowników firmy. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
zajezdnia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....