TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

MON zaleca korzystanie z komunikacji miejskiej
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 29.04.2019 17:35:55
fot. MZA

W związku z 3-majową defiladą "Silni w sojuszach" wiele stołecznych ulic będzie zamkniętych. MON zaleca dojazd z obu stron Wisły komunikacją miejską do Wisłostrady, a następnie przejście w miejsce uroczystości.

Formacje uczestniczące w defiladzie zgrupują się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do ul. Romana Sanguszki. Przemarsz wojsk i przejazd pojazdów będzie trwał od godz. 14 do ok. 16. Rozpocznie się na skrzyżowaniu z ulicą Sanguszki, a zakończy przy wjeździe do tunelu Wisłostrady. Pojazdy wojskowe i pododdziały piesze będą się przygotowywały do uroczystości już od godz. 8 na Wisłostradzie, na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Romana Sanguszki.

MON w poniedziałkowym komunikacie podkreśla, że lepiej zarezerwować więcej czasu na dotarcie w okolicę trasy defilady ze względu na zmianę organizacji ruchu w mieście. Wiele ulic będzie zamkniętych, dlatego najlepiej dojechać do Wisłostrady z obu stron Wisły komunikacją miejską, a potem przejść w miejsce defilady. Będą też ograniczenia w ruchu pieszym w miejscach załadunku pododdziałów po defiladzie (ul. Solec i Czerniakowska – jezdnia zachodnia w rejonie mostu Łazienkowskiego).

Od godz. 8 do 15 most Gdański będzie zamknięty dla ruchu pieszego i rowerowego. W tym czasie nie będzie też można korzystać z przystanków autobusowych. Od godz. 14 do 15 na tym moście będzie także wstrzymany ruch kołowy. Na moście Śląsko-Dąbrowskim ruch kołowy i tramwajowy nie będzie możliwy od godz. 11 do 16. Piesi i rowerzyści nie będą mogli się nim poruszać od godz. 14 do 15. W związku z wydarzeniem dostępne w okolicy miejsca parkingowe będą wyłączone z użytkowania. Osoby niepełnosprawne są proszone o skorzystanie z wejścia od ul. Boleść do specjalnie przygotowanego sektora.

Jednym z miejsc do obserwowania defilady będzie skarpa w rejonie Multimedialnego Parku Fontann. Najlepsze drogi dojścia tam są od strony Starego Miasta. Kolejne miejsca to Bulwary Wiślane i wydzielony odcinek wschodniej część Wisłostrady na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

MON w poniedziałkowym komunikacie zachęca tych, którzy chcą obejrzeć defiladę, do korzystania z kilku przejść podziemnych: na wysokości Zamku Królewskiego, skweru Powstańców Styczniowych i ul. Sanguszki (tylko do godz. 12), a także przejścia naziemnego na moście Gdańskim (tylko do godz. 8).

Defilada "Silni w sojuszach" jest organizowana z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, 20. rocznicy obecności Polski w NATO i 15. rocznicy przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Uroczystość jest symbolicznym nawiązaniem do defilad, które odbywały się w Polsce w okresie międzywojennym.

Wezmą w niej udział ponad dwa tysiące żołnierzy Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. W tym roku po raz pierwszy wraz z żołnierzami przedefilują funkcjonariusze innych służb mundurowych - Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Straży Marszałkowskiej, Lasów Państwowych, a także Służby Więziennej i Krajowej Administracji Skarbowej. Będą też defilowały formacje proobronne, klasy mundurowe i pododdziały uczelni wojskowych, a także krajowe i zagraniczne poczty sztandarowe. W defiladzie lądowej przejedzie ponad 200 pojazdów, a w lotniczej weźmie udział 80 statków powietrznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....