TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Mobilna Karta Pokładowa także z Krakowa i Katowic
PAP, WWW.PAP.PL - Opublikowano: 17.03.2009 21:30:06
Mobilna Karta Pokładowa także z Krakowa i Katowic

Pasażerowie lecący z lotnisk w Krakowie- Balicach i Katowicach-Pyrzowicach mogą już korzystać z Mobilnej Karty Pokładowej. Dzięki usłudze, stosowanej od niedawna w Europie, można użyć własnego telefonu komórkowego jako karty pokładowej. Jak poinformował rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice Piotr Pietrzak, na krakowskim lotnisku usługa jest dostępna dla wszystkich podróżujących niemieckimi liniami Lufthansa oraz austriackimi Austrian Airlines (przewoźnik oznaczył takie stanowiska napisem 'Web Check-in Drop off'). W katowickim porcie z udogodnienia skorzystają pasażerowie Lufthansy. W ubiegłym roku usługa została wprowadzona na stołecznym Okęciu. Dzięki Mobilnej Karcie Pokładowej można odprawić się na rejs w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, na 23 godziny przed odlotem. Karta zostanie przesłana na telefon komórkowy pasażera. Składa się ona z dwóch elementów: dwuwymiarowego kodu kreskowego oraz informacji, takich jak imię i nazwisko podróżnego, numer lotu i czas odlotu. Mobilną kartę pokładową Lufthansy otrzymać można na telefon za pomocą MMS-a lub e-maila. Odczytywana jest ona na lotnisku bezpośrednio z ekranu komórki przez specjalne czytniki, tak więc zbędne staje się drukowanie karty pokładowej. Dodatkowo pasażerowie, którzy lecą tylko z bagażem podręcznym z mobilną kartą pokładową, mogą udać się bezpośrednio do stanowiska odlotu. Jeśli podróżują z bagażem, mogą go odprawić w stanowisku odpraw bagażowych.

Korzystanie z Mobilnej Karty Pokładowej na lotnisku

Co ważne można poprosić przewoźnika o przesłanie na telefon komórkowy testowej karty pokładowej, aby sprawdzić czy ta nowa usługa jest dostępna na danym telefonie. Jeśli próba wypadnie pozytywnie, można już śmiało korzystać z nowej usługi mobilnej karty pokładowej przy następnej odprawie pasażerskiej.

ABC korzystanie z Mobilnej Karty Pokładowej na lotnisku

Przy stanowisku odprawy bagażowej należy wyświetlić na telefonie komórkowym dwuwymiarowy kod kreskowy tak, aby pracownik odpraw bagażowych mógł go zeskanować. Trzeba tutaj pamiętać o włączeniu podświetlenia tła. Przy odprawie bezpieczeństwa należy wyświetlić informację o rejsie podaną zwykłym tekstem, aby można było potwierdzić tożsamość pasażera. I ostatni etap –boarding. Tutaj należy wyświetlić 2W kod kreskowy i przyłożyć go do skanera. Ponownie trzeba tutaj pamiętać o włączeniu podświetlenia tła w telefonie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Katowice
Kraków
lotnisko
karta pokładowa
bagaż
telfon komórkowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....