TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Mniejszy limit pasażerów w Jastrzębiu
TransInfo.pl - Opublikowano: 15.08.2020 14:00:56
Mniejszy limit pasażerów w Jastrzębiu (foto: MZK)

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany dotyczące regionalnych obostrzeń epidemicznych. Od piątku 14 sierpnia Jastrzębie-Zdrój, będące do tej pory w żółtej strefie znalazło się w strefie czerwonej. Powiat pszczyński natomiast (do tej pory w strefie czerwonej) znalazł się w strefie żółtej, a więc restrykcje będą nieco poluzowane. Bez zmian powiat wodzisławski, powiat rybnicki i miasto Rybnik.

Zmiany, w odniesieniu do komunikacji miejskiej, oznaczają zmniejszenie limitu pasażerów w autobusach na terenie Jastrzębia-Zdroju. Do tej pory określano go na 100% miejsc siedzących lub 50% wszystkich miejsc. To oznacza, że w standardowym autobusie MZK mogło przebywać w jednym czasie ok. 45 osób. Obecnie obowiązuje limit 30% wszystkich miejsc – zarówno siedzących i stojących, a więc limit to ok. 30 osób. W Pawłowicach z kolei (powiat pszczyński) sytuacja jest odwrotna. Tutaj, wraz z wprowadzeniem żółtej strefy, limity poluzowano. Co ważne, największe ograniczenia obowiązują na liniach poruszających się wyłącznie w strefach czerwonych. W przypadku linii poprowadzonych pomiędzy strefami (np. z Jastrzębia-Zdroju do Pawłowic czy Zebrzydowic) zastosowanie mają limity dla strefy żółtej.

Niewykluczone, że ze względu na limity, MZK uruchomi ponownie dodatkowe kursy na liniach najbardziej obleganych. Co ważne, strefą czerwoną objęte są już wszystkie gmin, przez które przebiega linia W10 (Jastrzębie – Mszana – Wodzisław – Radlin - Rybnik). Dopuszczalna liczba pasażerów w autobusie będzie więc mniejsza.   

Komunikacją miejską organizowaną przez Międzygminny Związek Komunikacyjny objętych jest 11 gmin znajdujących się od piątku w strefie czerwonej: Mszana, Jastrzębie-Zdrój, Suszec, Czerwionka-Leszczyny, Radlin, Rydułtowy, Marklowice, Pszów, Wodzisław Śląski, Rybnik i Świerklany. Przypomnijmy, że tutaj obowiązuje m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w tym na przystankach autobusowych. Od września, osoba, która tego nie robi musi posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające przeciwskazania.

Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., do strefy żółtej. Lista jest korygowana co kilka dni.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
koronawirus
Pszczyna
Jastrzębie-Zdrój

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....