TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Mniejsze wpływy za bilety: Gdańsk i spadek o 70 proc.
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.04.2020 16:00:03
Mniejsze wpływy za bilet: Gdańsk i spadek o 70 pro.; Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

O blisko 70 proc. spadły wpływy ze sprzedaży biletów na autobusy i tramwaje w Gdańsku. Władze miasta podtrzymują swoją decyzję o utrzymaniu stref płatnego parkowania.

O funkcjonowaniu komunikacji miejskiej mówił w czwartek podczas wirtualnej konferencji prasowej zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski.

Biletowe podsumowanie

"Dokonaliśmy porównania wpływów z zakupu biletów. Porównaliśmy pierwsze tydzień marca - kiedy nie było jeszcze żadnych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa i wszyscy normalnie jeździli do pracy i szkół - do pierwszych siedmiu dni kwietnia. Na początku marca wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 2 mln 55 tys. zł. Natomiast w pierwszych dniach kwietnia te wpływy wyniosły jedynie 656 tys. złotych. Oznacza to spadek wpływów w komunikacji miejskiej o ok. 70 procent" - poinformował Borawski.

Zaznaczył, że jeśli chodzi o liczbę zakupionych biletów, to spadek ten jest jeszcze większy i wynosi ok. 80 proc. "Bo trzeba pamiętać, że z dniem 1 kwietnia nastąpiła lekka podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej" - wyjaśnił.

Co dalej?

"Musimy się przygotować na to, że jeżeli ten okres będzie trwał jeszcze kilka tygodni, to na pewno pod względem wpływów do budżetu Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku ten uszczerbek będzie znaczny" - ocenił zastępca prezydenta Gdańska.

Dodał, że władze Gdańska podtrzymują dotychczasową decyzję, aby strefy płatnego parkowania w mieście nadal obowiązywały.

"w centralnych punktach miasta chcemy zachować tę strefę z uwagi na to, żeby nie wzmagać liczby podróży do centrum miasta i zachować możliwość jak największej rotacji w tych strefach" - objaśnił.

Przypomniał, że od 23 marca nastąpiło zawieszenie opłat za parkowanie aut w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, dotyczące ciągu ulic Skłodowskiej-Curie, Dębinki i Smoluchowskiego.

"Niewątpliwie musimy przygotować się na to, że sytuacja finansowa miasta Gdańska, jak i każdej gminy w Polsce, będzie sytuacją trudną ze względu na zawieszenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Wiele podmiotów gospodarczych zwraca się do mnie jako organu podatkowego od nieruchomości z prośbą o umorzenie tego podatku. Dzisiaj podejmujemy decyzje o odraczaniu tego w czasie, a nie umorzeniu" - powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Dodała, że uchwałę ws. regulacji opłat lokalnych przedstawi do zatwierdzenia Radzie Miasta Gdańska podczas sesji zaplanowanej na 30 kwietnia.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
budżet
bilet
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....