TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Młodzież w Centrali Ruchu
UM GDAŃSK - Opublikowano: 18.01.2016 20:45:52
Młodzież w Centrali Ruchu (fot. UM Gdańsk)

W piątek, 15 stycznia, w siedzibie Centrali Ruchu odbyła się kolejna lekcja komunikacyjna. Tym razem udział wzięli w niej uczniowie niepełnosprawni z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku Brzeźnie. To placówka składająca się z trzech szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum, do której chodzi 98 uczniów niepełnosprawnych z różnymi niepełnosprawnościami. W piątkowej lekcji udział wzięli uczniowie niewidomi, słabowidzący, niesłyszący oraz posiadający inne rodzaje niepełnosprawności.

- Są to dzieci sprawne ruchowo, samodzielnie korzystające z komunikacji miejskiej podczas codziennej podróży do szkoły i ze szkoły do domu. To, co ich cechuje, to posiadanie legitymacji uprawniającej do przejazdów bezpłatnych, jest to bardzo duży ukłon ze strony Miasta w stronę niepełnosprawnych i bardzo jesteśmy za to wdzięczni ? podkreśla dyrektor placówki, Dorota Kamińska ? Szewczyk.

Zajęcia poprowadził kierownik Centrali Ruchu ZTM, Sławomir Gąsiorowski. Młodzież zapoznała się m.in. z oznaczeniami, jak i możliwościami technicznymi pojazdu komunikacji miejskiej, dowiedziała się także, jak w autobusie czy tramwaju należy się zachowywać.

- Podczas naszych zajęć zwracamy szczególną uwagę na kwestie zachowania się w pojeździe: ściąganie plecaków i toreb, powstrzymanie się z konsumpcją zarówno jedzenia jak i picia, czy ustępowania miejsc osobom starszym bądź chorym, czy matkom z dzieckiem ? mówi Sławomir Gąsiorowski. ? Bardzo mnie ucieszyło, że dzisiejsza grupa już miała pewną wiedzę na ten temat, a co najważniejsze, bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

W siedzibie CR młodzi ludzie zobaczyli, w jaki sposób pierwszej pomocy w nagłych przypadkach udziela Centrala Ruchu. W roli modela wystąpił jeden z uczniów, Dawid. Zapoznali się ze specyfiką pracy w Centrali Ruchu, obserwując pracę dyżurnych, a na podglądach z kamer zobaczyli sytuację komunikacyjną na mieście. Odwiedzili także salę Tristara z podglądem z miejskich kamer.

Jakie wrażenia?

- Dla dzieci to było wielkie doświadczenie, bo mogły zobaczyć coś, czego nigdy w życiu jeszcze nie widziały ? mówi dyrektor Kamińska - Szewczyk. - Korzystają z komunikacji miejskiej na co dzień, a dzięki lekcji przekonały się, że państwo pilnujecie i dbacie o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych.

Dyrektor Kamińska ? Szewczyk deklaruje chęć współpracy w przyszłości i już dziś zaprosiła funkcjonariuszy CR na rodzinny piknik, organizowany przez szkołę w czerwcu.

- Chętnie skorzystamy z zaproszenia, by nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom opowiedzieć o naszej pracy ? zapewnia Sławomir Gąsiorowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Gdańsk
Gdańsk
edukacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....