TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Młodzież w Centrali Ruchu
UM GDAŃSK - Opublikowano: 18.01.2016 20:45:52
Młodzież w Centrali Ruchu (fot. UM Gdańsk)

W piątek, 15 stycznia, w siedzibie Centrali Ruchu odbyła się kolejna lekcja komunikacyjna. Tym razem udział wzięli w niej uczniowie niepełnosprawni z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku Brzeźnie. To placówka składająca się z trzech szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum, do której chodzi 98 uczniów niepełnosprawnych z różnymi niepełnosprawnościami. W piątkowej lekcji udział wzięli uczniowie niewidomi, słabowidzący, niesłyszący oraz posiadający inne rodzaje niepełnosprawności.

- Są to dzieci sprawne ruchowo, samodzielnie korzystające z komunikacji miejskiej podczas codziennej podróży do szkoły i ze szkoły do domu. To, co ich cechuje, to posiadanie legitymacji uprawniającej do przejazdów bezpłatnych, jest to bardzo duży ukłon ze strony Miasta w stronę niepełnosprawnych i bardzo jesteśmy za to wdzięczni ? podkreśla dyrektor placówki, Dorota Kamińska ? Szewczyk.

Zajęcia poprowadził kierownik Centrali Ruchu ZTM, Sławomir Gąsiorowski. Młodzież zapoznała się m.in. z oznaczeniami, jak i możliwościami technicznymi pojazdu komunikacji miejskiej, dowiedziała się także, jak w autobusie czy tramwaju należy się zachowywać.

- Podczas naszych zajęć zwracamy szczególną uwagę na kwestie zachowania się w pojeździe: ściąganie plecaków i toreb, powstrzymanie się z konsumpcją zarówno jedzenia jak i picia, czy ustępowania miejsc osobom starszym bądź chorym, czy matkom z dzieckiem ? mówi Sławomir Gąsiorowski. ? Bardzo mnie ucieszyło, że dzisiejsza grupa już miała pewną wiedzę na ten temat, a co najważniejsze, bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

W siedzibie CR młodzi ludzie zobaczyli, w jaki sposób pierwszej pomocy w nagłych przypadkach udziela Centrala Ruchu. W roli modela wystąpił jeden z uczniów, Dawid. Zapoznali się ze specyfiką pracy w Centrali Ruchu, obserwując pracę dyżurnych, a na podglądach z kamer zobaczyli sytuację komunikacyjną na mieście. Odwiedzili także salę Tristara z podglądem z miejskich kamer.

Jakie wrażenia?

- Dla dzieci to było wielkie doświadczenie, bo mogły zobaczyć coś, czego nigdy w życiu jeszcze nie widziały ? mówi dyrektor Kamińska - Szewczyk. - Korzystają z komunikacji miejskiej na co dzień, a dzięki lekcji przekonały się, że państwo pilnujecie i dbacie o bezpieczeństwo wszystkich podróżnych.

Dyrektor Kamińska ? Szewczyk deklaruje chęć współpracy w przyszłości i już dziś zaprosiła funkcjonariuszy CR na rodzinny piknik, organizowany przez szkołę w czerwcu.

- Chętnie skorzystamy z zaproszenia, by nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom opowiedzieć o naszej pracy ? zapewnia Sławomir Gąsiorowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Gdańsk
Gdańsk
edukacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....