TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ministerstwo Rozwoju o rewitalizacji miast
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.09.2016 15:58:22
fot. wikipedia

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Miastem Wrocław zorganizowało konferencję DiverCITY2: Miasto dla wszystkich poświęconej zagadnieniem rewitalizacji.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do samorządów i jest zwieńczeniem rozpoczętej w 2015 r. przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych (KS) realizacji drugiej edycji projektu DiverCity. W jego realizację, podobnie jak przy pierwszej edycji, zaangażowane zostały Polska, Norwegia i Islandia. Partnerem w projekcie są przedstawiciele miast Fredrikstad, Rejkjawik, Vesturbygdd oraz Łodzi.

"Podobnie jak za pierwszym razem, wydarzenie w którym mamy możliwość uczestniczyć ma na celu pobudzić dyskusję na temat jakości życia w mieście i kierunków dalszego rozwoju terenów miejskich. Tym razem skupiliśmy się szczególnie na dwóch aspektach, które wydały nam się ważne w organizowaniu i prowadzeniu działań rewitalizacyjnych. Chodzi mianowicie o metody angażowania mieszkańców, społeczności lokalnych, podmiotów prywatnych w działania na rzecz poprawy jakości środowiska miejskiego w obszarach rewitalizowanych oraz finansowanie procesów rewitalizacji" ? poinformował wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Osią projektu DiverCity2 jest miejska rewitalizacja, a jej głównymi filarami dwa tematy dotyczące angażowania podmiotów prywatnych w finansowanie działań rewitalizacyjnych i poprawę jakości środowiska miejskiego na obszarach rewitalizacji. Celem projektu jest przedstawienie możliwości włączania podmiotów prywatnych w działania rewitalizacyjne.

Nadrzędne pytanie przy tym: w jaki sposób samorządy, które inicjują i koordynują procesy rewitalizacji, mogą zachęcić i zaprosić do współpracy mieszkańców miast, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na obszarach rewitalizacji oraz inwestorów prywatnych, którzy planują dopiero nowe inwestycje, w tym projekty deweloperskie.

"Liczymy, że dzięki projektowi DiverCITY dyskusja na temat rozwoju miast i ich rewitalizacji będzie miała szeroki, międzynarodowy charakter. Zaangażowanie przedstawicieli samorządów i ekspertów z Polski, Norwegii oraz Islandii pozwoli stworzyć nieformalną platformę współpracy, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk " ? zaznaczył Chorąży.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MR
Wrocław
planowanie przestrzenne
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....