TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ministerstwo Infrastruktury zajmie się ... edukacją pieszych
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.10.2020 11:00:01
Ministerstwo Infrastruktury zajmie się ... edukacją pieszych

Organizację ogólnopolskiej kampanii społecznej na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym zakłada projekt, którego umowę podpisał w czwartek szef MI Andrzej Adamczyk. Jego wartość to ponad 30 mln zł, z czego ponad 25 mln zł to dofinansowanie unijne.

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie dla projektu "Działania edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i ograniczenia nadmiernej prędkości pojazdów" odbyło się w czwartek, 8 października,  w Centrum Unijnych Projektów Transportowych z udziałem kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury oraz sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Rządowy priorytet

Przed podpisaniem umowy minister Adamczyk podkreślił, że poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego to priorytet "każdego z nas". "Któregokolwiek uczestnika ruchu drogowego by nie zapytać, na pewno potwierdzi, że polskie drogi powinny być bezpieczniejsze" - mówił, dodając, że poprawę bezpieczeństwa na drogach jako jeden z priorytetów rządu Zjednoczonej Prawicy wskazywał w swoim expose premier Mateusz Morawiecki. "M.in. tym wydarzeniem potwierdzamy realizację tego priorytetu" - zaznaczył.

Jak mówił, kierowcy często zapominają, że łamiąc przepisy stają się zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Podkreślił przy tym, że liczba poszkodowanych w wypadkach drogowych spada, ale nie na tyle, by powiedzieć, że jest to "spektakularny sukces".

-"Mamy nadzieję, że działania, które podejmujemy, wpłyną na poprawę tej sytuacji" - powiedział minister.

Drogowy raport

Jego zastępca Rafał Weber wskazał, że z raportu na temat stanu bezpieczeństwa drogowego w 2019 r. wynika, że w ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z najmniejszą liczbą wypadków drogowych, rannych oraz ciężko rannych od 30 lat. "Bardzo mocno widać poprawę w ruchu drogowym, natomiast wciąż mamy wiele do zrobienia" - przyznał.

P.o. dyrektora CUPT Joanna Lech podkreśliła natomiast, że projekt, którego umowę podpisano w czwartek, to już piąta inicjatywa związana z edukacją dotyczącą bezpieczeństwa drogowego. Pierwsza dotyczyła bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Inny z projektów skierowany był do nauczycieli, którzy mieli przekazywać wiedzę w tym temacie dzieciom i młodzieży. Najnowszy projekt zakłada m.in. przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej skierowanej do całego społeczeństwa.

Kampania za 30 mln zł

-"Grupą docelową jest całe społeczeństwo. Krajowa Rada planuje przeprowadzanie ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, edukacyjnej w mediach różnego rodzaju - począwszy od internetu, żeby dotrzeć do tych najmłodszych odbiorców" - mówiła. Jak podkreśliła, na działania edukacyjne prowadzone przez sekretariat KRBRD wydano dotychczas ponad 80 mln zł, a kwota dofinansowania unijnego przekroczyła 60 mln zł.

-"Wielokrotnie w tej sali podpisywaliśmy wiele ważnych umów inwestycyjnych (...). Podpisanie tej umowy to również podpisanie umowy na realizację inwestycji - w edukację" - podkreślił z kolei sekretarz Krajowej Rady Konrad Romik.

Planowana kampania zakłada m.in. przygotowanie i emisję spotów reklamowych w radiu oraz telewizji.

-"Chcemy także, żeby w ramach projektu przygotowane były również narzędzia ewaluacyjne, gdyż wyciąganie wniosków z projektów edukacyjny jest naturalnym elementem tego działania" - dodał.

Z raportu Komendy Głównej Policji wynika, że w 2019 roku do policji zgłoszono 30 288 wypadków drogowych. W porównaniu z 2018 rokiem ta liczba spadła o 1386 wypadków, czyli o 4,4 procent. W wyniku wypadków drogowych w ubiegłym roku zmarło 2909 osób, a 35 477 zostało rannych. Zgodnie z przedstawionymi danymi 87,6 proc. wypadków spowodowanych zostało przez kierujących, a jedynie 6,2 proc. - przez pieszych.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pieszy
unia
rząd

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....