TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Miliony na transport w Małopolsce
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.11.2017 12:06:00
Miliony na transport w Małopolsce (foto: UMWM)

Budowa kolejnych kilometrów obwodnic i tras rowerowych w ramach VeloMałopolska – to jedne z najważniejszych inwestycji, jakie ujęto w projekcie budżetu Województwa Małopolskiego na przyszły rok.

Już w najbliższy poniedziałek sejmik województwa małopolskiego rozpocznie pracę nad projektem budżetu województwa na 2018 rok – wtedy zaplanowano pierwsze czytanie uchwały budżetowej. To początek całej procedury przyjęcia planu wydatków i dochodów Małopolsk na 2018 rok.

- Radni województwa zajmą się projektem budżetu na 2018 roku na samym początku sesji. To jednak dopiero początek naszej pracy – teraz przez kolejne dwa tygodnie jest czas na dokładną analizę i ewentualne poprawki, zgłaszanie wątpliwości. Sesję budżetową, podobnie jak w zeszłym roku, zaplanowano na 28 grudnia – tłumaczy marszałek Jacek Krupa.

Projekt przyszłorocznego budżetu Małopolski zakłada prognozę dochodów na poziomie 1 602 mln zł i wydatków w wysokości 1 662,1 mln zł. Dobre zbilansowanie tegorocznego budżetu widać świetnie po znacznym– w porównaniu do zeszłego roku – zmniejszeniu się deficytu.

W projekcie budżetu zakładamy deficyt w wysokości 60,1 mln zł, co oznacza, że jest o 65 proc. niższy niż ten planowany przed rokiem. Już jednak wiadomo, że zostanie sfinansowany m.in. z kredytu na realizację projektów unijnych, emisji obligacji czy istniejącej nadwyżki w bieżących rozliczeniach – podkreśla marszałek Krupa.

Wśród wydatków zaplanowanych na 2018 roku spory udział mają przedsięwzięcia wieloletnie – czyli takie, które województwo realizuje na przestrzeni kilku lat. W przyszłorocznym budżecie jest w sumie 157 takich projektów o wartości ponad 1,13 mld zł (z czego faktyczny udział ze środków własnych województwa to 372 mln zł). Spośród tych inwestycji aż 110 jest współfinansowane ze środków unijnych – łączna pula dofinansowania unijnego to 587 mln zł.

Przyszłoroczny budżet to przede wszystkim inwestycje, które rozwijają region i służą mieszkańcom. To budowa i remonty dróg, modernizacje w szpitalach, innowacyjne projekty edukacyjne, kulturalne i społeczne. Większość z tych projektów jest realizowana przy dużym wsparciu środków unijnych, dzięki którym gospodarka i pozycja naszego regionu tak zdecydowanie się umacnia – dodaje Krupa.

Najwięcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na transport – to ok. 821 mln zł, czyli ponad 49% wszystkich wydatków. Dzięki tym pieniądzom uda się m.in. dokończyć budowę obwodnic Miechowa, Gdowa, a rozpocząć prace przy obwodnicach Tuchowa, Zatora czy Skawiny. Już wiadomo, że 60 mln zł z tej puli zostanie przeznaczone na kolejny etap budowy sieci dróg rowerowych VeloMałopolska, a 14 mln zł – na dalszy rozwój systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
budżet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....