TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Miliony na transport w Małopolsce
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.11.2017 12:06:00
Miliony na transport w Małopolsce (foto: UMWM)

Budowa kolejnych kilometrów obwodnic i tras rowerowych w ramach VeloMałopolska – to jedne z najważniejszych inwestycji, jakie ujęto w projekcie budżetu Województwa Małopolskiego na przyszły rok.

Już w najbliższy poniedziałek sejmik województwa małopolskiego rozpocznie pracę nad projektem budżetu województwa na 2018 rok – wtedy zaplanowano pierwsze czytanie uchwały budżetowej. To początek całej procedury przyjęcia planu wydatków i dochodów Małopolsk na 2018 rok.

- Radni województwa zajmą się projektem budżetu na 2018 roku na samym początku sesji. To jednak dopiero początek naszej pracy – teraz przez kolejne dwa tygodnie jest czas na dokładną analizę i ewentualne poprawki, zgłaszanie wątpliwości. Sesję budżetową, podobnie jak w zeszłym roku, zaplanowano na 28 grudnia – tłumaczy marszałek Jacek Krupa.

Projekt przyszłorocznego budżetu Małopolski zakłada prognozę dochodów na poziomie 1 602 mln zł i wydatków w wysokości 1 662,1 mln zł. Dobre zbilansowanie tegorocznego budżetu widać świetnie po znacznym– w porównaniu do zeszłego roku – zmniejszeniu się deficytu.

W projekcie budżetu zakładamy deficyt w wysokości 60,1 mln zł, co oznacza, że jest o 65 proc. niższy niż ten planowany przed rokiem. Już jednak wiadomo, że zostanie sfinansowany m.in. z kredytu na realizację projektów unijnych, emisji obligacji czy istniejącej nadwyżki w bieżących rozliczeniach – podkreśla marszałek Krupa.

Wśród wydatków zaplanowanych na 2018 roku spory udział mają przedsięwzięcia wieloletnie – czyli takie, które województwo realizuje na przestrzeni kilku lat. W przyszłorocznym budżecie jest w sumie 157 takich projektów o wartości ponad 1,13 mld zł (z czego faktyczny udział ze środków własnych województwa to 372 mln zł). Spośród tych inwestycji aż 110 jest współfinansowane ze środków unijnych – łączna pula dofinansowania unijnego to 587 mln zł.

Przyszłoroczny budżet to przede wszystkim inwestycje, które rozwijają region i służą mieszkańcom. To budowa i remonty dróg, modernizacje w szpitalach, innowacyjne projekty edukacyjne, kulturalne i społeczne. Większość z tych projektów jest realizowana przy dużym wsparciu środków unijnych, dzięki którym gospodarka i pozycja naszego regionu tak zdecydowanie się umacnia – dodaje Krupa.

Najwięcej pieniędzy w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na transport – to ok. 821 mln zł, czyli ponad 49% wszystkich wydatków. Dzięki tym pieniądzom uda się m.in. dokończyć budowę obwodnic Miechowa, Gdowa, a rozpocząć prace przy obwodnicach Tuchowa, Zatora czy Skawiny. Już wiadomo, że 60 mln zł z tej puli zostanie przeznaczone na kolejny etap budowy sieci dróg rowerowych VeloMałopolska, a 14 mln zł – na dalszy rozwój systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
budżet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....