TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Mikrobus dla osób niepełnosprawnych w Gdyni
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.03.2018 19:15:15
Minibus dla osób niepełnosprawnych w Gdyni (foto: gdynia.pl)

Dzisiaj, 2 marca, w Środowiskowym Domu Samopomocy, przy ul. Maciejewicza 11, odbyło się uroczyste przekazanie minibusa, którym do placówki na zajęcia dojeżdżać będą osoby niepełnosprawne.

Samochód przekazał Michałowi Guciowi, wiceprezydentowi Gdyni ds. innowacji Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON.

- Cieszę się, że udało się nam zrealizować z miastem ten projekt i dofinansować go w kwocie 73 tysięcy złotych – poinformował Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON. – W maju do Gdyni trafi kolejny dofinansowany minibus dla osób niepełnosprawnych, tym razem dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną.

- Realizacja tego projektu to element konsekwentnie budowanego wsparcia transportowego dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście – poinformował Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Sukcesywnie wymieniamy tabor komunikacji miejskiej na pojazdy niskopodłogowe, kupujemy minibusy ZKM z myślą o osobach niepełnosprawnych, poszerzamy zakres usług transportowych, które są finansowane przez miasto i świadczone przez organizacje pozarządowe.

Wkład miasta w zakupiony samochód Ford Transit wyniósł 59 tysięcy złotych. Dzięki temu możliwy będzie transport 7 osób niepełnosprawnych jednocześnie, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, przebywających w mieszkaniach wspieranych i dojeżdżających codziennie na zajęcia.

- Są to osoby z różnego typu niepełnosprawnościami, które od rana do godzin popołudniowych korzystają z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy, czyli zajęć aktywizujących i terapeutycznych, a potem wracają do mieszkań wspieranych, przy ul. Warszawskiej, w których również mogą liczyć na stałe wsparcie opiekunów i terapeutów – dodała Katarzyna Stec, z-ca dyrektora MOPS w Gdyni.

Samochód został zakupiony w ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ze środków Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gdynia
minibus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....