TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Metropolia przyjęła Program działań strategicznych do 2022 r.
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 30.11.2018 16:31:37
Metropolia przyjęła Program działań strategicznych do 2022 r.

Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) przyjęło w piątek "Program działań strategicznych" do 2022 r. Dokument ma być podstawą działań GZM w kontekście nowej perspektywy UE i w czasie wypracowywania długoterminowej strategii na lata 2021-28 (35).

Jak akcentował w piątek przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak, Program działań strategicznych będzie dokumentem otwartym, do uzupełniania.

Członek zarządu GZM Danuta Kamińska wyjaśniała, że krótkoterminowy charakter Programu wynika m.in. z obecnego okresu przed określeniem ram i treści przyszłej perspektywy unijnej, a co za tym idzie braku wiedzy co do planowanych w niej kierunków oraz przyszłego środowiska regulacyjnego.

Najprawdopodobniej Metropolia przejmie bowiem w najbliższej perspektywie rolę obecnego subregionu centralnego woj. śląskiego. W toku są też zmiany ustawy o wspieraniu rozwoju i ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.

Jednocześnie Metropolia złożyła w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju wniosek o 1,2 mln zł dofinansowania do pilotażowego projektu przygotowania pierwszej w kraju strategii metropolitalnej.

W zakresie transportu i mobilności (łącznie 1,053 mld zł) GZM przewiduje m.in. 561,8 mln zł na rozwój bezemisyjnego transportu, 251,1 mln zł na budowę kolei metropolitalnej (I etap), 70 mln zł na unowocześnienie systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych, 45 mln zł na autobusową komunikację na lotnisko, 25 mln zł na system tras rowerowych, 23 mln zł na rower metropolitalny, 21 mln zł na integrację transportu publicznego czy 4 mln zł na platformę usług mobilności.

Prace nad Programem rozpoczęła w kwietniu br. seria spotkań z gminami, uczelniami, biznesem, młodzieżą, seniorami oraz organizacjami pozarządowymi. Celem był nabór projektów, które mogłyby zostać wpisane do dokumentu. W maju i czerwcu projekt został poddany ocenie eksperckiej, przy wsparciu działającej od marca br. Rady Społeczno-Gospodarczej GZM. Potem prowadzone były jego szerokie konsultacje.

Program jest jednym z kilku dokumentów strategicznych, nad którymi pracuje obecnie GZM. Jeszcze przed formalnym utworzeniem Metropolii samorządy regionu zamówiły dla niej studium transportowe, które w całości ma być ukończone w 2019 r.

Podczas majowej sesji zgromadzenia GZM przedstawiciele gmin członkowskich zdecydowali też o przystąpieniu do opracowywania strategii na lata 2021-28 (35) oraz ramowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Powstaną też aktualizacja planu mobilności, koncepcja kolei metropolitalnej, a także studium dróg o charakterze metropolitalnym.

GZM powstała 1 lipca 2017 r., a zaczęła działać od 1 stycznia 2018 r. Organizacja - mocą ustawy przygotowanej specjalnie dla tego regionu - skupia 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego, zamieszkanych łącznie przez blisko 2,3 mln osób. Zgodnie z ustawą ma zajmować się m.in. transportem i planowaniem przestrzennym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GZM
metropolia
KZK GOP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....