TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Metropolia działa. Sporo inwestycji komunikacyjnych
- Opublikowano: 01.10.2018 11:23:57
Metropolia działa. Sporo inwestycji komunikacyjnych (foto: UMW)

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii warszawskiej, samorządy podpisały umowy na dofinansowanie unijne na ponad 550 mln zł. Za te pieniądze powstają m.in. drogi rowerowe i parkingi P+R.

Dotychczas udało nam się podpisać umowy o dofinansowanie na 79 projektów na ponad 550 mln zł. Projekty są realizowane indywidualnie przez gminy, w partnerstwie gmin, w partnerstwie z Warszawą, a także przez prężnie działające na obszarze metropolii organizacje pozarządowe i przedsiębiorców prywatnych – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. Wszystko jest spięte jedną klamrą – porozumieniem 40 gmin podpisanym w lutym 2014 roku oraz wspólną strategią inwestycyjną.

Udało się osiągnąć coś, czego do tej pory nie było, czyli unikalne porozumienie Warszawy i 39 gmin, które jest dedykowane realizacji bardzo konkretnych projektów. Parkingi Parkuj i Jedź, trasy rowerowe czy kwestie dotyczące edukacji to priorytetowe kierunki rozwoju ważne z punktu widzenia całej metropolii – mówi Mariusz Frankowski, radny m.st. Warszawy.

Inwestycje Warszawy i podwarszawskich gmin realizowane są m.in. dzięki funduszom europejskim o wartości ponad 700 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Ta specjalna pula unijnych pieniędzy pomaga samorządom metropolii warszawskiej w kształtowaniu ważnych dla mieszkańców aspektów życia, takich jak transport publiczny, edukacja czy rozwój gospodarczy. Fundusze te umożliwiają także ściślejszą współpracę Warszawy i gmin aglomeracji maksymalnie wykorzystującą ich potencjał i atuty.

Warszawa poszerza terytorialnie oraz pogłębia merytorycznie współpracę z gminami obszaru metropolitalnego. Od 1 stycznia 2018 r. nastąpił podział województwa mazowieckiego na 2 jednostki statystyczne poziomu NUTS2. Wydzielono NUTS "warszawski stołeczny" w skład którego weszło 70 gmin – m.st. Warszawa wraz z 9 okołowarszawskimi powiatami (grodziskim, legionowskim, mińskim, nowodworskim, otwockim, piaseczyńskim, pruszkowskim, warszawskim zachodnim oraz wołomińskim). Wewnętrzne zróżnicowanie metropolii warszawskiej nie stanowi bariery dla solidarnego i efektywnego zarządzania tym obszarem, tworzy natomiast jego ważny zasób. Drogowskazem do dalszych wspólnych aktywności metropolitalnych będzie opracowany przez samorządy Plan działań strategicznych dla metropolii warszawskiej – Przewodnik strategiczny 2.0 wskazujący potrzeby rozwojowe metropolii na najbliższe lata. Główne hasło przewodnika strategicznego to: Metropolia w równowadze.

Komunikacja miejska

Współpraca metropolitalna to "wspólny bilet" czyli specjalna oferta taryfowa, w ramach której posiadacze wybranych biletów ZTM mogą podróżować pociągami podmiejskimi na terenie Warszawy i 33 okolicznych gmin. Ze "wspólnego biletu" korzysta coraz więcej pasażerów – na przestrzeni ostatnich kilku lat ich liczba wzrosła o 20 proc. Od 1 września 2018 r. mieszkańcy płacący podatki w gminach korzystają z tańszych biletów na stołeczną komunikację a posiadacze Karty warszawiaka nie płacą za podróże do 2 strefy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
metropolia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....