TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Metropolia Bydgoszcz ? wkrótce konsultacje
UM BYDGOSZCZ - Opublikowano: 30.01.2016 18:30:48 1 komentarz
Metropolia Bydgoszcz ? wkrótce konsultacje (fot. UM Bydgoszcz)

Bydgoscy radni opowiedzieli się za utworzeniem wspólnie z innymi gminami metropolii Bydgoszcz oraz przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami miasta w sprawie.

Prace nad utworzeniem metropolii Bydgoszcz są już zaawansowane. Szczegóły przedstawione zostały na niedawnej konferencji prasowej.

Zgodnie z ustawą o związkach metropolitalnych, istnieją dwie drogi utworzenia metropolii: w drodze rozporządzenia Rady Ministrów lub na wniosek rady gminy położonej w granicach obszaru metropolitalnego. W Bydgoszczy trwają prace nad przygotowaniem takiego wniosku. Jego istotnym elementem będą uchwały intencyjne, które podejmą zaproszone do współpracy gminy.

Do wspólnego utworzenia metropolii prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaprosił gminy: Osielsko, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Białe Błota, Sicienko, Solec Kujawski, Nowa Wieś Wielka, Nakło, Łabiszyn, Szubin, Żnin, Barcin, Mrocza, Złotniki Kujawskie, Rojewo, Sadki, Kcynia, Pruszcz i Zławieś Wielka. Jako pierwsi uchwałę intencyjną podjęli radni Solca Kujawskiego podczas swoich obrad 22 stycznia. Kolejni byli radni gminy Białe Błota, którzy jednogłośnie opowiedzieli się wstępnie za przystąpieniem do związku.

- Uchwała intencyjna podjęta przez bydgoską Radę Miasta to kolejny krok w pracach nad wnioskiem o utworzenie metropolii. Jednocześnie radni zdecydowali o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Konsultacje są niezbędnym elementem prac nad powołaniem związku metropolitalnego ? wyjaśnia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. ? Konsultacje rozpoczną się 1 lutego i potrwają do 1 marca r. Zwrócimy się do mieszkańców z pytaniem: ?Czy jesteś za utworzeniem przez miasto Bydgoszcz wraz z innymi gminami związku metropolitalnego o nazwie >Metropolia Bydgoszcz<?? Swoje zdaniem będzie można wyrazić poprzez formularz na stronie internetowej bądź w formie papierowej ? dodaje prezydent.

Poniżej pytania będą trzy kratki ? do wybory: ?TAK?, ?NIE? oraz ?WSTRZYMUJĘ SIĘ?. Na karcie będzie także miejsce na wyrażenie przez mieszkańca swoich uwag dotyczących tworzenia metropolii Bydgoszcz. Uprawnionymi do udziału w konsultacjach będą mieszkańcy Bydgoszczy.

Przeprowadzi je zespół, w skład którego weszli bydgoscy radni: Janusz Czwojda, Agnieszka Bąk, Jan Szopiński, Ireneusz Nitkiewicz, Stefan Pastuszewski oraz Rafał Piasecki i reprezentujący Urząd Miasta Bydgoszczy doradca prezydenta Michał Sztybel oraz pełnomocnik ds. utworzenia metropolii Łukasz Krupa. Wynik konsultacji zostanie podany do publicznej wiadomości oraz przedstawiony Radzie Ministrów i Radzie Miasta Bydgoszczy w celu podjęcia dalszych czynności związanych z utworzeniem metropolii Bydgoszcz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
metropolia
  • www – 02.02.2016

    "Metropolia" Bydgoska nie spełnia wymagania określonego w art. 5 ustawy. O jakim spójnym obszarze oddziaływania miasta jest mowa? A wymóg ilości mieszkańców? Rozciąganie "metropolii" o miejscowości oddalone w promieniu 30 km od Bydgoszczy metropolii nie utworzy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....