TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Metropolia Bydgoszcz ? wkrótce konsultacje
UM BYDGOSZCZ - Opublikowano: 30.01.2016 18:30:48 1 komentarz
Metropolia Bydgoszcz ? wkrótce konsultacje (fot. UM Bydgoszcz)

Bydgoscy radni opowiedzieli się za utworzeniem wspólnie z innymi gminami metropolii Bydgoszcz oraz przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami miasta w sprawie.

Prace nad utworzeniem metropolii Bydgoszcz są już zaawansowane. Szczegóły przedstawione zostały na niedawnej konferencji prasowej.

Zgodnie z ustawą o związkach metropolitalnych, istnieją dwie drogi utworzenia metropolii: w drodze rozporządzenia Rady Ministrów lub na wniosek rady gminy położonej w granicach obszaru metropolitalnego. W Bydgoszczy trwają prace nad przygotowaniem takiego wniosku. Jego istotnym elementem będą uchwały intencyjne, które podejmą zaproszone do współpracy gminy.

Do wspólnego utworzenia metropolii prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaprosił gminy: Osielsko, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Białe Błota, Sicienko, Solec Kujawski, Nowa Wieś Wielka, Nakło, Łabiszyn, Szubin, Żnin, Barcin, Mrocza, Złotniki Kujawskie, Rojewo, Sadki, Kcynia, Pruszcz i Zławieś Wielka. Jako pierwsi uchwałę intencyjną podjęli radni Solca Kujawskiego podczas swoich obrad 22 stycznia. Kolejni byli radni gminy Białe Błota, którzy jednogłośnie opowiedzieli się wstępnie za przystąpieniem do związku.

- Uchwała intencyjna podjęta przez bydgoską Radę Miasta to kolejny krok w pracach nad wnioskiem o utworzenie metropolii. Jednocześnie radni zdecydowali o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. Konsultacje są niezbędnym elementem prac nad powołaniem związku metropolitalnego ? wyjaśnia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. ? Konsultacje rozpoczną się 1 lutego i potrwają do 1 marca r. Zwrócimy się do mieszkańców z pytaniem: ?Czy jesteś za utworzeniem przez miasto Bydgoszcz wraz z innymi gminami związku metropolitalnego o nazwie >Metropolia Bydgoszcz<?? Swoje zdaniem będzie można wyrazić poprzez formularz na stronie internetowej bądź w formie papierowej ? dodaje prezydent.

Poniżej pytania będą trzy kratki ? do wybory: ?TAK?, ?NIE? oraz ?WSTRZYMUJĘ SIĘ?. Na karcie będzie także miejsce na wyrażenie przez mieszkańca swoich uwag dotyczących tworzenia metropolii Bydgoszcz. Uprawnionymi do udziału w konsultacjach będą mieszkańcy Bydgoszczy.

Przeprowadzi je zespół, w skład którego weszli bydgoscy radni: Janusz Czwojda, Agnieszka Bąk, Jan Szopiński, Ireneusz Nitkiewicz, Stefan Pastuszewski oraz Rafał Piasecki i reprezentujący Urząd Miasta Bydgoszczy doradca prezydenta Michał Sztybel oraz pełnomocnik ds. utworzenia metropolii Łukasz Krupa. Wynik konsultacji zostanie podany do publicznej wiadomości oraz przedstawiony Radzie Ministrów i Radzie Miasta Bydgoszczy w celu podjęcia dalszych czynności związanych z utworzeniem metropolii Bydgoszcz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
metropolia
  • www – 02.02.2016

    "Metropolia" Bydgoska nie spełnia wymagania określonego w art. 5 ustawy. O jakim spójnym obszarze oddziaływania miasta jest mowa? A wymóg ilości mieszkańców? Rozciąganie "metropolii" o miejscowości oddalone w promieniu 30 km od Bydgoszczy metropolii nie utworzy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....