TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Metro i linie tramwajowe w Kontrakcie Terytorialnym
PAP - Opublikowano: 29.02.2016 14:48:34
Podpisanie kontraktu terytorialnego dla województwa mazowieckiego w dniu 25.11.2014 r. (fot. Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie)

Samorząd woj. mazowieckiego chce renegocjować Kontrakt Terytorialny i wpisać do niego 39 nowych projektów, w tym m.in. energetycznych, środowiskowych i transportowych, na łączną kwotę ok. 4 mld zł - poinformował PAP dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego Piotr Brzeski.

Budowa 11 stacji metra, obwodnicy śródmiejskiej, nowych odcinków dróg S7, S8, linii kolejowych, sieci tramwajowych, Elektrociepłowni Pruszków to m.in. inwestycje, które znalazły się w podpisanym pod koniec 2014 r. Kontrakcie Terytorialnym dla woj. mazowieckiego. Projekty uwzględnione w dokumencie szacowano na ponad 49 mld zł.

"Zarząd Województwa Mazowieckiego zwrócił się do Ministerstwa Rozwoju o renegocjację Kontraktu Terytorialnego dla województwa mazowieckiego z 39 projektami z obszaru energetyka, środowisko, społeczeństwo, kultura, transport oraz badań i rozwoju, na łączną kwotę około 4 mld zł" - podkreślił dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie.

"Przeglądamy źródła finansowania poszczególnych przedsięwzięć w Kontrakcie Terytorialnym, ale również możliwości finansowe województwa dotyczące wkładu własnego dla inwestycji wskazanych w kontrakcie, a realizowanych z regionalnych programów operacyjnych" - zaznaczył.

Dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego zauważył, że dla samorządu Kontrakt Terytorialny to inwestycje priorytetowe dla rozwoju regionu. "Strona rządowa ma listę przedsięwzięć krajowych, ale do końca nie jest przekonana, które są kluczowe dla poszczególnych regionów. Niezbędny jest ponowny przegląd planowanych projektów, ponieważ potrzeby są dużo większe niż możliwości finansowe" - ocenił.

"Chcemy, by kluczowe inwestycje dla Mazowsza były finansowane z funduszy unijnych, zarządzanych przez Ministerstwo Rozwoju, czyli programów operacyjnych" - dodał.

Brzeski zwrócił uwagę, że wpisane do Kontraktu Terytorialnego inwestycje są często ponadregionalne, realizowane na styku województw. Są one wówczas - podkreślił - finansowane przez stronę rządową. Jak mówił, dobrym tego przykładem są linie kolejowe.

Wpisane do kontraktu inwestycje są teraz przygotowywane od strony "operacyjnej". "Sprawdzamy, na ile postępują prace w danym projekcie. Jeśli nie ma szans na ich sfinansowanie z funduszy unijnych w ramach obecnej perspektywy finansowej, to zachodzi konieczność renegocjacji Kontraktu" - zaznaczył.

Brzeski wyjaśnił, że w obecnej unijnej perspektywie finansowej kładzie się nacisk na inwestycje zintegrowane. Chodzi o wspólne projekty miast wojewódzkich i przylegających do nich gmin z pieniędzy UE, m.in. dotyczące budowy dróg, transportu publicznego, edukacji i zdrowia. Pytany, czy potrzebna jest zmiana formuły Kontraktów, ocenił, że "rozmowy na ten temat będzie można rozpocząć dopiero po pierwszych doświadczeniach z realizacji Kontraktów w obecnej perspektywie finansowej".

Kontrakty Terytorialne to umowy zawierane pomiędzy rządem a samorządem województwa ws. finansowania kluczowych inwestycji w regionach w latach 2014-2020. Są one współfinansowane z pieniędzy unijnych oraz środków krajowych. Kontrakt jest dokumentem otwartym, a to umożliwia wprowadzanie w nim zmian.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kontrakt Terytorialny
UE
mazowieckie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....