TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Mennica montuje 70 biletomatów w warszawskim metrze
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 20.01.2009 16:27:45
Mennica montuje 70 biletomatów w warszawskim metrze

70 automatów do sprzedaży biletów chce zainstalować do końca lutego Mennica Polska na stacjach metra. Zastąpią 35 maszyn starego typu. Spółka uruchomiła tam na razie 37 nowych urządzeń i trzy poza metrem, odnotowując duże zainteresowanie pasażerów. Michał Czmielewski, dyrektor sprzedaży Mennicy, informuje, że montaż kolejnych biletomatów (w magazynach spółki czeka ich 70) uniemożliwia brak uzgodnień Zarządu Dróg Miejskich. Od połowy października dostała ona zaledwie trzy pozwolenia na ponad 70 złożonych wniosków. Więcej na temat zainstalowania nowych biletomatów w Warszawie można dowiedzieć się z wywiadu z Michałem Chmielewskim, dyrektorem sprzedaży Mennica Polska S.A. Oto jego zapis:

TransInfo.pl: 16 grudnia 2008 r. Mennica Polska uruchomiła pierwsze automaty biletowe na stacjach metra w Warszawie. Ile łącznie zostanie zainstalowanych takich urządzeń w warszawskim metrze?

Michał Chmielewski: W związku z bardzo dużym zainteresowaniem docelowo chcemy postawić 70 szt. automatów w warszawskim metrze. Mamy już zgodę ZTM, aktualnie decyzja jest dość długo rozpatrywana przez Metro.

TransInfo.pl: Automaty mają pojawić też się na dworcach kolejowych, dużych pętlach i parkingach 'Parkuj i Jedź'. Ile łącznie automatów pojawi się w tych lokalizacjach i w jakiej perspektywie czasowej?

W związku opieszałością ZDM (od połowy października dostaliśmy zaledwie trzy pozwolenia na ponad 70 złożonych wniosków) obawiamy się, że planowane postawienie 160 szt. biletomatów we wszystkich lokalizacjach może się opóźnić. Niestety po ZDM czeka nas przeprawa przez energetykę i ZUD. Potwierdzam, że Mennica postawi na pętlach, dworcach, parkingach P+R

TransInfo.pl: Kolejnym etapem będzie wprowadzanie automatów na warszawskie ulice. Ile będzie to sztuk i jakie tutaj lokalizacje będą preferowane? Jak czasowo będzie wyglądał ten etap?

Niestety jest to uzależnione od pracy ZDM i dziś nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Czy kontrakt na dostawę biletomatów został zawarty w ramach zamówienia publicznego? Jaka jest przybliżona wartość kontraktu oraz jego zakres?

To pytanie proszę skierować do ZTM. Mogę dodać, że jeden automat to koszt ok. 100 tyś PLN

TransInfo.pl: Jakiej produkcji są zainstalowane automaty?

Są to urządzenia wyprodukowane w Niemczech z polskimi drukarkami Czy wydają resztę? Tak, mają kilkukrotnie większe zasobniki na monety oraz na więcej nominałów, zdalny monitoring stanów monet i awarii.

TransInfo.pl: Warszawski kontrakt na dostarczenie automatów biletowych to kontynuacja dobrej współpracy ze stołecznym magistratem w zakresie obsługi biletowej (wcześniej firma wprowadziła Kartę Miejską). Jak w innych miastach Polski wygląda obecnie aktywność Mennicy w zakresie dostaw elektronicznego biletu oraz automatów biletowych? Mennica obsługuje doładowania kart miejskich w nowych miastach tj. w Lublinie, Jaworznie, Suwałkach i Radomsku.

TransInfo.pl: Bardzo dziękuję za rozmowę.

Lista wszystkich czynnych automatów jest dostępna na stronie: http://www.automatybiletowe.pl
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
metro
Mennica
biletomat
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....