TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Marek Kopel szefem metropolitarnego ZTM-u
PAP TransInfo,pl - Opublikowano: 18.02.2018 20:29:45
Marek Kopel szefem metropolitarnego ZTM-u

16 lutego zarząd GZM poinformował o powołaniu na stanowisko dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego dotychczasowego wiceprzewodniczącego KZK GOP i jego dyrektora ds. finansowych Marka Kopla, który w przeprowadzonym konkursie był jedynym kandydatem.

Jak mówił w piątek dziennikarzom przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak, Kopel to osoba o sprawdzonych kompetencjach – znająca m.in. zalety, ale też wady związane z działalnością KZK GOP. Zastrzegł jednocześnie, że ZTM nie będzie "twarzą" transportu w Metropolii, bo faktycznie będzie nią cała GZM.

-"Strategię i nową wizję transportu będzie wdrażała Metropolia. Zarząd Transportu Metropolitalnego jest jednostką, która ma wykonać pracę, którą my jej zlecimy. Pan Marek Kopel jest potrzebny, aby wykorzystać jego doświadczenie, aby mógł realizować wizje i pomysły Metropolii" - podkreślił przewodniczący zarządu GZM.

Praca nad taryfą

Podczas piątkowych obrad zgromadzenia Metropolii Karolczak mówił też o drugiej fazie integracji taryfy biletowej. "1 kwietnia będziemy mieli już wspólny bilet okresowy. Jesteśmy przygotowani do drugiej części kampanii informującej o tych działaniach" - zadeklarował.

"Następstwem prac w zakresie wspólnego biletu jest kontynuowanie rozmów, które już rozpoczęły się, z marszałkiem województwa śląskiego. Chcemy docelowo doprowadzić do wspólnego biletu z Kolejami Śląskimi. Być może w pierwszym etapie byłaby to możliwość honorowania naszego biletu przez Koleje Śląskie i rozliczanie się z Kolejami Śląskimi. W tym momencie dyskusja jeszcze trwa, ale z rozmów wynika, myślę, obopólna wola, aby do takiego porozumienia doprowadzić" - ocenił przewodniczący zarządu GZM.

Przypomnijmy, że wcześniej zgromadzenie GZM przyjęło uchwałę o wyposażeniu pojazdów tyskiego organizatora komunikacji w urządzenia umożliwiające kasowanie i kontrolowanie biletów obowiązujących w różnych środkach transportu organizowanych przez dwóch pozostałych organizatorów komunikacji (KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry – chodzi o system Śląskiej Karty Usług Publicznych).

Cel: biletowa integracja

Docelowo Metropolia planuje stać się organizatorem całości komunikacji publicznej na swoim terenie – w tym kolei metropolitalnej. W związanych z tym planach ma zakup własnych pociągów, które byłyby użytkowane przez należące do samorządu województwa Koleje Śląskie. Przewoźnik ten miałby wykonywać zamawiane przez GZM kursy.

Na razie jednak Metropolia koncentruje się na wdrożeniu od 1 kwietnia br. wspólnej taryfy długo- i średniookresowej. Według wcześniejszych informacji GZM dla większości pasażerów (oszacowanej na ok. 57 tys. osób) takie bilety stanieją (przy bilecie 30–dniowym od 1,50 zł do 29 zł, a przy kwartalnym – od 7 zł do 74 zł). Dla części pasażerów (ok. 17 tys. osób) ceny biletów okresowych nieco wzrosną (przy bilecie 30-dniowym od 3 zł do 15 zł, a przy kwartalnym – od 8 zł do 34 zł). Dla ok. 21 tys. osób ceny pozostaną bez zmian. We wspólnej taryfie nie będą już dostępne okresowe bilety na limitowaną liczbę przejazdów.

Do końca marca br. rodzice dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z Metropolii mają też czas na zakodowanie na Śląskiej Karcie Usług Publicznych ulgi, która da ich podopiecznym możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Dzieci do dnia ich 7. urodzin mogą od 1 stycznia br. podróżować bezpłatnie na podstawie oświadczenia opiekującej się nimi osoby.

Ulgę pozwalającą korzystać z darmowych przejazdów dla uczniów w wieku 7-16 lat trzeba zapisać na spersonalizowanej karcie ŚKUP. Choć ulga obowiązuje już od 1 stycznia br., aby dać czas na zakodowanie jej na ŚKUP, w okresie przejściowym, czyli do końca marca br., uczniowie mogą jeszcze podróżować bezpłatnie na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
ZTM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....