TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lubuskie: 135 mln na transport z nowego RPO
PAP - Opublikowano: 23.12.2014 14:31:45
Lubuskie: 135 mln na transport z nowego RPO
Komisja Europejska zatwierdziła Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020. Województwo zainwestuje 1 mld euro, z czego wkład unijny wyniesie 900 mln euro. To najważniejszy dla województwa dokument finansowy związany z funduszami europejskim. Lubuskie ma do wykorzystania dokładanie 906 mln euro z unijnej kasy - 653,3 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i 252,7 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) - poinformował Michał Iwanowski, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego. W ramach EFRR największa część funduszy - 193 mln euro - będzie przeznaczona na gospodarkę i innowacje, a w ramach EFS największa część - ok. 80 mln euro - na wsparcie nowoczesnej edukacji. Program przewiduje także m.in. 136 mln euro na rozwój transportu, 108 mln euro na gospodarkę niskoemisyjną. W przypadku tzw. miękkich projektów związanych z polityką społeczną 71 mln euro zaplanowano na wsparcie regionalnego rynku pracy, 68 mln euro zarezerwowano na równowagę społeczną (przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i walkę z ubóstwem), a 19,6 mln euro na kulturę. Do największych projektów, które w ramach RPO Lubuskie 2020 zamierza zrealizować samorząd województwa, należą: budowa mostu w Milsku za ok. 100 mln zł, rozbudowa i modernizacja linii kolejowej nr 203 na odcinku Krzyż - Gorzów Wlkp. - ok. 100 mln zł, utworzenie wielospecjalistycznego centrum pediatrii w Zielonej Górze - ok 80 mln zł, zabezpieczenie przeciwpowodziowe regionu - ok. 100 mln zł. Wsparcie dla projektów promujących działalność badawczo-rozwojową i inwestowanie w innowacje, również we współpracy z uczelniami i jednostkami naukowymi - ok. 200 mln zł.   W ramach RPO będą realizowane też tzw. ZIT-y (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) dla miejskich obszarów funkcjonalnych Zielonej Góry (58,3 mln euro) i Gorzowa Wlkp. (49,3 mln euro). Samorząd regionu kończy także prace nad Kontraktem Lubuskim - dokumentem z listą zadań zgłoszonych przez partnerstwa gmin. –„Nasz RPO jest efektem wielomiesięcznej żmudnej pracy zarówno zarządu województwa, jak i naszych merytorycznych pracowników. Jest też efektem wielu spotkań konsultacyjnych, dzięki czemu można go nazwać dokumentem szerokiego konsensusu. Ale stawka, o jaką gramy, jest bardzo wysoka: to dalszy rozwój gospodarczy, utrzymanie szybujących obecnie wskaźników ekonomicznych woj. lubuskiego i zrównoważone podejście do inwestycji publicznych na obszarach wiejskich, w miastach wojewódzkich oraz w miastach subregionalnych”- powiedziała marszałek Elżbieta Polak. Zatwierdzenie RPO Lubuskie 2020 przez KE oznacza, że od przyszłego roku firmy, samorządy i organizacje pozarządowe będą mogły zacząć sięgać po fundusze unijne z tego źródła, czyli rozpocznie się nabór do konkursów. W perspektywie finansowej 2007-13 region lubuski miał do dyspozycji w ramach swojego programu operacyjnego 491 mln euro.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubuskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....