TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lublin z transportową nagrodą Top Inwestycji
- Opublikowano: 01.10.2019 11:30:04
Lublin z transportową nagrodą Top Inwestycji; fot. UM Lublin

Nowoczesna komunikacja miejska dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych to efekt realizacji programu "Rozbudowa sieci komunikacji zbiorowej", za którą Lublin otrzymał nagrodę w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019.

W ramach projektu wybudowano ul. Muzyczną wraz z mostem i ul. Narutowicza z buspasami oraz trakcją trolejbusową, która pojawiła się też na ul. Jana Pawła II wraz z Systemem Informacji Przystankowej. Tabor komunikacji miejskiej powiększył się o 15 trolejbusów. Całkowita wartość projektu wyniosła prawie 88 mln zł, a miasto otrzymało dofinansowanie unijne w kwocie 65 mln zł.

Wręczenie nagrody odbyło się 25 września, podczas uroczystej Gali zorganizowanej w trakcie Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Celem organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWP konkursu jest pokazanie skali inwestycji w Polsce Wschodniej oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

Całkowita wartość projektu "Rozbudowa sieci komunikacji zbiorowej w Lublinie" to prawie 88 mln zł, dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad 65 mln zł. Projekt był realizowany w latach 2016-2018. Głównym celem projektu była poprawa mobilności transportowej oraz zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego w obszarze przyszłego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Nie tylko tabor

W ramach projektu wybudowano ul. Muzyczną na odcinku od wysokości zjazdu na teren stadionu miejskiego do skrzyżowania z ul. Głęboką, ul. Nadbystrzycką i ul. Narutowicza (powstała jezdnia z obustronnymi buspasami i trakcją trolejbusową, chodnikami, ścieżkami rowerowymi, drogami serwisowymi, oświetleniem, sygnalizacją świetlną, zatokami autobusowymi), wybudowano obiekt mostowy w ciągu ul. Muzycznej nad rzeką Bystrzycą, wybudowano i przebudowano sieć uzbrojenia podziemnego, wybudowano i rozbudowano kanalizację deszczową, odcinki trakcji trolejbusowych w ul. Jana Pawła II, zakupiono tabor 15 trolejbusów, wybudowano System Informacji Przystankowej w ciągu ul. Jana Pawła II oraz włączono go do obecnie użytkowanego systemu.

Ponadto inwestycja dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością to m. in. niska podłoga na całej długości pojazdu, wyposażenie w tzw."przyklęk", przyciski oznaczone dodatkowo w alfabecie Braille'a oraz informacja głosowa. Zastosowane zostały wyświetlacze informacji pasażerskiej o wysokim kontraście dostosowane do osób niedowidzących, a na przejściach dla pieszych i przystankach ułożony został pas z kostki brukowej z fakturą rozpoznawalną przez osoby niewidome.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
unia
Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....