TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lublin z lepszą komunikacją w okolicy dworca
TL, TransInfo - Opublikowano: 31.05.2017 13:13:45
Lublin z lepszą komunikacją w okolicy dworca

26 maja otwarty został Most 700-lecia Lublina. Konstrukcja zbudowana na rzece Bystrzycy znacznie ułatwi dojazd do stadionu Arena Lublin i okolic dworca kolejowego.

Włączenie mostu i nowego odcinka ulicy Muzycznej do ruchu dla pieszych, rowerzystów i kierowców poprzedziła krótka oficjalna ceremonia, w czasie której głos zabrał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Mało co tak nas cieszy, jak ta inwestycja. Po pierwsze skraca nam drogę do dworca i będzie go łączyć z dzielnicami. Po drugie dotrzymaliśmy słowa. Obiecaliśmy most i ul. Muzyczną na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2017 i dziś ona jest gotowa. Chciałbym podziękować za to wykonawcom i Zarządowi Dróg i Mostów. Jest to jedno z wielu zadań, które chcemy zrealizować w 700-lecie nadania Lublinowi praw miejskich. Ponadto, za chwilę będziemy rewitalizować Park Ludowy, następnie będziemy budować kolejny odcinek ul. Lubelskiego Lipca 1980. Ten obszar całkowicie się zmieni. Możemy być z tego dumni - dodał prezydent.

Głównym wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które współpracowało w konsorcjum z Lubelskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A. i Intop Tarnobrzeg Spółka z o.o.

Oddana do użytku inwestycja obejmowała budowę ul. Muzycznej, w zakresie od zjazdu na teren Stadionu Miejskiego (element Zadania I) poprzez nowo wybudowany most nad rzeką Bystrzycą do istniejącego skrzyżowania z ul. Głęboką – ul. Narutowicza – ul. Nadbystrzycką.

Odcinek ul. Muzycznej wykonano jako ulice jednojezdniową z czterema pasami ruchu w tym 2 "bus-pasy" szer. 14.m i długości 749,11 m. Poza wspomnianymi elementami wykonano przystanki autobusowe, zjazdy, chodniki oraz ścieżki rowerowe wzdłuż ulic. W ciągu ul. Muzycznej wybudowano również most przez rzekę Bystrzycę jako konstrukcję łukową jednoprzęsłową o rozpiętości 76,5 m.

Jednocześnie inwestycja zakładała budowę sieci odwodnienia deszczowego ulic oraz sieci oświetlenia ulicznego, oprócz tego wzdłuż ulicy Muzycznej powstała sieć trakcyjna.

Równocześnie, przyjęte rozwiązania w niniejszej inwestycji drogowej przewidziały rozwiązanie kolizji branżowych z sieciami sanitarnymi, gazowymi, teletechnicznymi, energetycznymi, oraz z istniejącą siecią trakcyjną trolejbusową.


 


 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
most
trolejbusy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....