TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lublin rusza z akcją STOP BILET
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.03.2020 12:30:28
ZTM w Lublinie rusza z akcją STOP BILET

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, wprowadza w trybie wyjątkowym, możliwość zawieszenia z przesunięciem terminu ważności, zakupionego biletu okresowego.

To rozwiązanie dla pasażerów, którzy z uwagi na epidemię koronawirusa, nie korzystają z komunikacji miejskiej, a posiadają ważne bilety okresowe na sieć połączeń ZTM w Lublinie.

Droga elektroniczna

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem i tymczasowe ograniczenie bezpośredniej obsługi klientów w Biurze Obsługi Klienta i Punktach Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie, dopuszcza się składanie wniosku wyłącznie drogą elektroniczną.

Pasażerowie zainteresowani zawieszeniem imiennego biletu okresowego powinni wypełnić formularz wniosku on-line dostępny na stronie www.ztm.lublin.eu. W formularzu wniosku, poza danymi osobowymi, należy podać numer Karty oraz wskazać termin, od kiedy i do kiedy chce się zawiesić bilet, a także złożyć oświadczenie, że zawieszany bilet okresowy nie będzie wykorzystywany we wskazanym terminie.

Bilet okresowy zawieszony może być do końca jego ważności, nie dłużej niż do dnia 10 kwietnia 2020 r. Nie będzie możliwości zawieszenia biletu na okres rozpoczynający się przed datą złożenia wniosku.

W przypadku uczniów i studentów, zawieszenie biletu będzie liczone od 12 marca br., tj. terminu wskazanego w rozporządzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które czasowo ograniczają funkcjonowanie jednostek systemu oświaty i zawieszają działalność dydaktyczną na obszarze całej Polski. Dla pozostałych osób, okres zawieszenia biletu będzie liczony od dnia złożenia wniosku przez Internet lub, jeśli ten termin będzie późniejszy, od daty wskazanej we wniosku.

Tylko raz

Co ważne, bilet będzie można zawiesić i odwiesić tylko raz. Zawiesić można bilety okresowe imienne 30-, 90- i 150-dniowe, ważne w dowolnej strefie biletowej. Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast wykorzystać zawieszony okres biletu w innym terminie, ponownie go odwieszając do końca 2020 r.

Po ustaniu zagrożenia epidemicznego i przywróceniu standardowej bezpośredniej obsługi klientów w punktach organizatora komunikacji, pasażerowie będą mogli, w dowolnie wybranym przez siebie terminie (do końca 2020 r.) zgłosić się do ZTM w celu przedłużenia ważności biletu (o zawieszony okres). Nie trzeba zgłaszać się niezwłocznie po podjęciu decyzji o powrocie do korzystania z komunikacji miejskiej, można tego dokonać w terminie późniejszym, przy zakupie kolejnego biletu w Punktach.

I na koniec informacja - ZTM w Lublinie nie wyklucza wydłużenia maksymalnego terminu zawieszenia biletu okresowego. Decyzje będą podejmowane na bieżąco adekwatnie do postanowień, jakie będą zapadać na szczeblu władz centralnych.

PROCEDURA "STOP BILET"

1. Złóż wniosek za pośrednictwem formularza 'STOP BILET' na stronie ztm.lublin.eu wypełniając wszystkie wymagane pola:


a) Nr karty

b) Imię i nazwisko

c) Wskazanie czy użytkownik jest uczniem/studentem

d) Data początku zawieszenia biletu – nie wcześniej niż data złożenia wniosku

e) Data końca zawieszenia biletu - maksymalnie do końca jego ważności, nie dłużej niż do dnia 10 kwietnia 2020r.*

f) Oświadczenie o niekorzystaniu z biletu w okresie jego zawieszenia

g) Zgoda na przetwarzanie przez ZTM w Lublinie danych osobowych dotyczących adresu e-mail, informacji odnośnie posiadania statusu ucznia/studenta w celu realizacji wniosku oraz przekazywania informacji w tym zakresie.

h) Tekst z obrazka walidującego

2. Sprawdź czy otrzymałeś potwierdzenie przyjęcia wniosku na wskazany w nim adres e-mail.

3. Ilość dni zawieszenia biletu będzie liczona od dnia złożenia wniosku (dla uczniów i studentów od 12.03.2020r.) do daty końca zawieszenia biletu wskazanej we wniosku maksymalnie do 10.04.2020r.

4. Zgłoś się w dowolnym terminie do końca roku 2020, po ustaniu zagrożenia epidemicznego i przywróceniu standardowej bezpośredniej obsługi klientów w Punktach ZTM w celu przedłużenia ważności zawieszonego biletu.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bilet
Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....