TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lublin: Koncepcja nowego układu komunikacyjnego - I etap konsultacji
ZTM LUBLIN - Opublikowano: 09.05.2015 19:39:52
Lublin: Koncepcja nowego układu komunikacyjnego - I etap konsultacji

W związku z publikacjami medialnymi i dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców koncepcją nowego układu komunikacyjnego, ZTM Lublin zaprezentował pełne opracowanie firmy PTC Marcin Gromadzki, będące propozycją nowego przebiegu linii komunikacyjnych na terenie Lublina i Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Opracowanie zawiera poza koncepcją autorską firmy PTC i uwagami ZTM w Lublinie dodatkowo zmodyfikowaną przez Wykonawcę koncepcję, uwzględniającą uwagi wniesione przez ZTM w Lublinie (rozdział VI, będący wypadkową rozdziału IV i V). Tym samym rozdział VI jest tą właściwą częścią, którą na ten moment ZTM poddaje konsultacjom z ośrodkami decyzyjnymi. Nie jest to jeszcze wersja do wdrożenia, a jedynie do konsultacji społecznych, które zostały podzielone na dwa etapy.

I etap konsultacji zakłada wniesienie uwag i zebranie wniosków od ośrodków decyzyjnych czyli Radnych Rady Miasta i przedstawicieli Rad Dzielnic oraz innych środowisk opiniotwórczych, społecznych, m.in. organizacji zrzeszających miłośników komunikacji miejskiej.

Następnie, po uwzględnieniu opinii zgłoszonych od ww. podmiotów, zostanie przygotowana wersja koncepcji, która zostanie przekazana do szerokich konsultacji z mieszkańcami. Przewiduje się, że II etap konsultacji rozpocznie się z początkiem czerwca. O dokładnym terminie trwania i sposobie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami, ZTM w Lublinie poinformuje oddzielnym komunikatem.

Ostateczny kształt nowego układu połączeń do wdrożenia ZTM w Lublinie chciałby wypracować do końca czerwca, tak by przez wakacje możliwe było wykonanie nowych rozkładów jazdy, które planuje się wprowadzić od września br. Jednak ostateczny termin wprowadzenia zmian będzie uzależniony od przebiegu konsultacji społecznych.

Gmina Lublin otrzymała na realizację tzw. projektów "miękkich", czyli nieinwestycyjnych, dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013. Wysokość dofinansowania wynosi 90%. Są to bardzo preferencyjne warunki, gdyż wkład własny Gminy wyniósł jedynie 10%.

W ramach powyższego projektu, w IV kwartale 2014 r. zostały przeprowadzone, największe jak do tej pory, badania transportowe. Objęły one bowiem swoim zasięgiem nie tylko teren Gminy Lublin, ale także 13 gmin ościennych wchodzących w skład Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Badania były etapem czysto operacyjnym i polegały m.in. na przeprowadzeniu ankiet, policzeniu pasażerów czyli uzyskaniu danych.

Kolejny etap zakładał opracowanie koncepcji na podstawie uzyskanych wyników w ramach przeprowadzonych badań. Wykonawca wyłoniony w przetargu - firma PTC Marcin Gromadzki, miał za zadanie wykonanie opracowania zawierającego:

-  koncepcję układu linii podmiejskich Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego - koncepcja uwzględniająca obecny układ komunikacyjny oraz rozbudowę układu dróg w obszarze LOF w latach 2015-2020.

-  podstawową i rozszerzoną koncepcję optymalizacji oferty przewozowej w komunikacji miejskiej w Lublinie

Koncepcja podstawowa miała uwzględniać obecny układ komunikacyjny oraz rozbudowę sieci trakcji trolejbusowej, planowej do zrealizowania w ramach projektu Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie do połowy 2015 r. Z kolei koncepcja rozszerzona, będąca uzupełnieniem koncepcji podstawowej, miała uwzględniać dalszą rozbudowę sieci trakcji trolejbusowej w latach 2015 (II poł.) - 2020, budowę dworca zintegrowanego w rejonie Dworca Gł. PKP oraz układu drogowego planowanego do budowy w tym okresie.

Koncepcja zmian - TUTAJ

Mapa z przebiegiem linii - TUTAJ


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
plan transportowy
optymalizacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....