TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lublin i Kielce rozpoczynają dezynfekcję przystanków
- Opublikowano: 25.03.2020 17:30:58
Lublin i Kielce rozpoczynają dezynfekcję przystanków ; fot. ZTM w Lublinie

W Lublinie i Kielcach rozpoczęto dezynfekcję przystanków autobusowych. To kolejne działanie mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lublin

24 marca grupa przystankowa lubelskiego MPK dezynfekowała przystanki w ścisłym centrum miasta, m.in. na Al. Racławickich, Krakowskim Przedmieściu, ul. Lipowej, Królewskiej, Lubartowskiej, Wodopojnej i Tysiąclecia. Do wieczora zdezynfekowane zostaną także przystanki na ul. Podzamcze, Unickiej, Ruskiej i Chodźki.

W kolejnych dniach dezynfekcja obejmie przystanki w bardziej odległych rejonach miasta.

Przypomnijmy, do tej pory, wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego, w lubelskiej komunikacji miejskiej wdrożono:

1/ Wszyscy przewoźnicy świadczący usługi przewozu na zlecenie ZTM w Lublinie (MPK Lublin, IREX i Lubelskie Linie Autobusowe) dezynfekują swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt.

2/ Zawieszenie funkcji "ciepłego guzika" w pojazdach komunikacji miejskiej. Kierowcy zatrzymują się na wszystkich przystankach niezależnie od ich statusu (również na przystankach "na żądanie") oraz samodzielnie otwierają drzwi, bez stosowania funkcji tzw. "ciepłego guzika".

3/ Wstrzymanie sprzedaży biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej.

4/ W pojazdach komunikacji miejskiej zostały wydzielone specjalne strefy buforowe. Obejmą one obszar w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie, informują specjalne oznakowania.

Kielce

 Kielcach za dezynfekcję odpowiada spółka miejska - Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. "To kolejny etap naszych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Kielc. Do tego, by rozpocząć dezynfekcję, spółka przygotowywała się od kilku dni, m.in. poprzez zakup specjalnych środków do dezynfekcji" – poinformował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

-"Dziś pracownicy RPZiUK, wyposażeni w stroje ochronne, mogli rozpocząć pracę. Cel jest oczywiście jeden: podjęte działania mają pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa" – dodał prezydent.

Z tego samego powodu w ubiegłym tygodniu w mieście wyłączono działanie przycisków uruchamiających zielone światło przy przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów.

Od końca lutego specjalnie dezynfekowane są także autobusy komunikacji miejskiej. Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach poinformowała, że specjalne detergenty są dodawane do standardowych środków do czyszczenia. Pracownicy szczególną uwagę zwracają na czyszczenie wszystkich uchwytów, poręczy przy siedzeniach, oraz kasowników.

W województwie świętokrzyskim 8 chorych na COVID-19 przebywa w szpitalach, a pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 28 osób. Kwarantannie poddanych jest 3378 osób, a 779 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. (PAP)

Autor: Wiktor DziarmagaSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
przystanek
Kielce
Lublin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....