Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Lubelska Karta Miejska wkracza w etap realizacji

infotrans
03.08.2020 08:00
0 Komentarzy

Rusza nowy programlojalnościowy dla mieszkańców Lublina. Od 31 lipca zainteresowani programemlojalnościowym mogą złożyć wniosek o identyfikator na Karcie BiletuElektronicznego.

Takie rozwiązanie pozwoli mieszkańcom korzystać z licznychulg i zniżek na usługi oferowane przez Miasto i Partnerów Programu.

Lubelska Karta Miejskawkracza w etap realizacji. Rozpoczynamy konkretne działania, które pozwoląmieszkańcom dołączyć do Programu i korzystać ze zniżek, m. in. w transporciepublicznym oraz w kulturze, sporcie czy edukacji. Ideą Lubelskiej KartyMiejskiej, poza systemem premiowania, jest także budowanie więzi z miastem ipozyskiwanie nowych mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy płacą podatki wLublinie, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jegorozwoju – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Do Programu mogą przystąpić wszystkie osoby zamieszkałe wLublinie, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzieskarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Gminy Lublin, bez względuna to czy osoby te osiągają dochód. Programem objęte są także mieszkające naterenie Gminy Lublin osoby, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonegogospodarstwa rolnego, a także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodówopodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto.Do programu będą włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, aw przypadku nauki – do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające wmiejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nieukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach Programu napodstawie Lubelskiej Karty Miejskiej nadanej rodzicowi albo opiekunowiprawnemu.

Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwi korzystanie zszerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produktyoferowane przez Partnerów Programu w takich obszarach, jak np.: komunikacjamiejska, Strefa Płatnego Parkowania, kultura, sport i rekreacja, oświata,zdrowie oraz gastronomia i handel.

W przypadku osób, które posiadają już Kartę BiletuElektronicznego (KBE) wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej KartyMiejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych Programem, ale nie posiadającychjeszcze KBE, pierwszym krokiem będzie zawnioskowanie o tę  Kartę, a następnie złożenie już właściwegowniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej. Przy składaniuwniosku niezbędne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz, w zależności odposiadanego uprawnienia do wydania LKM, dokumentu potwierdzającego takieuprawnienie. Dla większości mieszkańców będzie to pierwsza strona złożonego wUrzędzie Skarbowym zeznania podatkowego. Wnioski o nadanie Lubelskiej KartyMiejskiej będą przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonującychBiurach Obsługi Mieszkańców.

Lubelska Karta Miejska to dokument imienny z fotografią,który ma formę dotychczasowej Karty Biletu Elektronicznego, wydawany na wniosekosoby zainteresowanej, rodzica/opiekuna lub osoby uprawnionej. Karta nieposiada fizycznego, graficznego znacznika wskazującego na korzystanie zProgramu. Informacja o tym będzie „zaszyta” wewnątrz Karty w formieelektronicznego identyfikatora. Lubelska Karta Miejska jest nadawanabezpłatnie, na czas określony. Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia2021 r., to będzie ona ważna do 31 grudnia 2021 r.

Na potrzeby programu lojalnościowego powstała takżededykowana strona internetowa www.lubika.lublin.eu,na której dostępne są niezbędne dokumenty, regulamin Lubelskiej KartyMiejskiej, najczęściej zadawane pytania oraz wszelkie inne ważne informacjedotyczące projektu.

Lubelska Karta Miejska jest pierwszym elementem nowegosystemu Lubelskiego Biletu Karty Aglomeracyjnej (LUBIKA), w ramach któregopowstają nowoczesne, niedostępne dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiejrozwiązania i metody pobierania opłat. System jest na etapie wdrażania. Jegouruchomienie planowane jest w sierpniu 2021 r.

Komentarze